HS portál alebo balkónové dvere " obyčajné "

Je tu niekto, kto sa rozhodoval medzi HS portálom a obyčajnými balkonovymi dverami a rozhodol sa pre klasiku? Ak áno, co okrem ceny vás k tomu viedlo? My sme na vazkach. Všetko ide hore a snažíme sa ubrať z toho, co sa dá a nie na úkor kvality. Ďakujem vopred za vyjadrenie názoru.
Odpovedať
My máme také že ich posuniem k sebe a potom do boku zasuniem. Stáli 1400€ a sú nafigu, ťažko idú. 5r dieťa nemá šancu otvoriť.
Odpovedať
@elahh Zdajú sa ti HS portál dvere drahé a potrebuješ, aby ti to niekto odobril, nech máš kľudné svedomie, že si si dala otočné dvere? Cena je hlavný faktor. Treba si premyslieť, kedy je čo vhodnejšie dať. Tu som písal o možnostiach dverí - otočné/PSK/HS portál: https://www.modrastrecha.sk/forum/okn... A tu máš nejaké dodatočné užitočné informácie: https://www.modrastrecha.sk/forum/okn...
Odpovedať
@jana85946 To sú tie PSK, alebo inak povedané, sklopno - posuvné.
Odpovedať
My sme sa rozhodli pre balkónové dvere. Hlavne kvôli tomu ako chceme rozmiestniť nábytok. 😉
Odpovedať
@chrobak7 o sklopno posuvných sme ani neuvažovali.. mame otvor 2780 mm široký ( v projekte určený pre HS portal) a alternatíva, o akej uvažujeme, su 3x balkónové dvere otvaravo sklopné, prípadne s nejakým pevným presklenim . Áno, cena je rozhodujúci faktor. 🙂
Odpovedať
@elahh Ak naozaj neškriabeš na stavbu drobné z vrecka a čakáš každý mesiac na výplatu, tak si daj HS portál. Pri stavbe domu tie 2 tisícky navyše nie je likvidačná položka a tie dvere máš na desiatky rokov. Pri takej šírke sa to už pýta samé.
Odpovedať
My mame 2300mm otvor a rovnake premyslame co dat. Zohrava rozmer otvoru preco premyslat inak ako nad HS portalom? Dakujem.
Odpovedať
@elahh ahoj my sme takto isto zvažovali co dať, v hre boli aj balkónovky s fixnou panoramatickou časťou. Nakoniec sme sa rozhodli pre HS portál aj keď tam bol v celku slušný cenový rozdiel. Nás presvedčilo hlavne to že je tam bezbariérový prechod 😊
Odpovedať
znami davali nedavno balkonovky + fixne velke okno. Tiez sa rozhodovali medzi HS portalom a tymto. Nakoniec vybrali balkonovky, pretoze jedine u tych sa dali dvere vyklapat a to bola ich poziadavka. Vyzera to velmi pekne.
Odpovedať
@elahh mne príde HS portál úplne neprakticky a vždy kde sa s ním stretnem sa v tom utvrdzujem, zvyčajne sa ťažko otvára (aj keď sa všetci tvária, že ako ľahko to ide). Ja som dal otvaravo sklopné krídlo k tomu sieťka tiež krídlo a nič praktickejšie si neviem predstaviť. Ten m² čo ti to uberie z interiéru nie je vôbec problém. K tomu pevné sklo (nie 3 krídla, max dvojkrídlové ak to ma slúžiť na prenesenie veľkého predmetu-ja som druhé krídlo otvoril tak 5x za 10 rokov) ani ten prah nie je problém, prekročiš, veď nie si na vozíku.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som dal balkonove. Klasicky otvarave ziadny posuv nic. Ja osobne neznasam posuvne dvere… A hlavne tie co treba zatvarat oboma rukami a este aj nohou a sem tam aj ramenom
Odpovedať
@somecheck keď prišla cenová ponuka za HS portal a videla som ten veľký rozdiel medzi klasikou... nuž, zdá sa mi to priveľká suma za to, že nebudú "zavadzat" pri otvorení.... okrem ceny vidím nevýhodu aj v sietke, zdá sa mi tiež príliš drahá. Bez sieťky proti komárom si dvere na terasu neviem predstaviť. Mňa komáre milujú 😞
Odpovedať
Článok sa načítava...
@elahh Aky tam je cenovy rozdiel klasika vs. HS? Dakujem.
Odpovedať
@elahh nam kamarat okenar povedal,ze aj obyc.balkonovky sa daju zapustit nizsie,aby tam nebol vysoky prah 🙂 @somecheck toto mi minule pisala jedna pani ktora sa rozhodovala ci dat aj na 2metr.okno a aj 4m HS portal. Ta cena za tie male HSka je riadna palka.
Odpovedať
@elahh Keby si si dala naceniť strešnú krytinu z asfaltových šindlov a betónových škridiel, tiež je tam veľký cenový rozdiel. Cena sieťky záleží od typu rámu a sieťky, nie od typu dverí. Plisé sieťka bude rovnako drahá na klasické dvere, ako na HS portál. Posuvná sieť je tiež rovnaká pre HS portál ako pre klasické dvere. Záleží od veľkosti. Keď ti stačia klasické balkónové dvere, tak si daj kľudne tie. Svoj účel splnia. Posuvné dvere sú niečo ako vyšší štandard. Ako keby si sa rozhodovala medzi laminátovou dlažbou a vinylom, tiež môže byť cena až niekoľko násobná. Je len na tebe, pre ktoré dvere sa rozhodneš. Kritériá si určuješ ty. Keď si pozrieš moju terasu, tak vidno, že z obývačky mám HS portál, ale zo spálne som dal klasické dvere so štulpom. A to preto, lebo tam máš užší otvor a tie dvere sa nebudú tak často používať, takže mi prišlo zbytočné dávať HS portál. Naopak, v obývačke využívame prechod na terasu denne, tak tam sa mi hodilo posuvné otváranie.
Odpovedať
@somecheck 1a) HS portal široký 2200 x v2300 vyšiel 2.077,-€ + 320€ montáž. 1b) Obyčajné balkónové šírka 2000 (900 otváracie ostatené fix) vyšlo 784€ +150€ montáž. 2a) 4 metrový HS portál (1500 otvaracia časť a zvyšok fix) vyšiel 2.870€ + 440€ montáž 2b) 4 metrové okno, rozdelené na tri časti (900 otváracia+2100 fix + 900 fix) vyšlo 1.260€ + 232 montáž Pardon,zabudla som pridat toto 😂😂😂
Odpovedať
@zuzana838 Ak chce niekto klasické balkónové dvere s nizkym prahom, treba pri objednávaní povedať, že chce bezprahový spodný profil. Nevýhodou vraj je, že horšie tesní a môže cez neho pri silnom daždi zatiecť. Tiež som nad tým uvažoval do spálne, ale dal som klasický rám. Bezprahový mám na bočných dverách do garáže. Tam som nepotreboval tak tesné dvere a zatiaľ tam voda nezatiekla.
Odpovedať
@chrobak7 neviem ako to je s tesnenim,nic take nespominal,ale urcite viem,ze blbost by nam neodporucal. Ale tak vacsinou mavaju ludia terasy zastresene,tak by som sa toho nebala 😊 Ja som inak obzerala u znamich,co maju HS na malom okne,mohli mat tak 90 cm prechod a ozaj to nejako wau tam neposobilo na takej malej sirke 🙂 vyzeralo ako obyc.otvarave okno/dvere. Na takych vacsich sirkach to vyzera lepsie 🙂
Odpovedať
@luckapav bezbariérový prechod ide dat za priplatok aj pri klasic.otvaravych....
Odpovedať
@elahh my sme plánovali cca 5 m presklenú plochu s HS. Otvor na prechod sme chceli min. 2 m. Nakoniec sme dali 2 m dvojkrídlové terasové okno bez stredového stĺpika (hlavne kvôli prenášaniu väčších vecí) a kúsok vedľa sme dali 2 m klasické okno. V časti pod klasickým oknom máme gauč. Mať za gaučom presklenú plochu sa nám nakoniec zdalo zbytočné. Toto riešenie nám vyhovuje viac aj kvôli typu sieťky proti hmyzu (klasická otváravá) a vetraniu. V lete terasové okno večer len vyklopím a vetrám kľudne aj v noci. Pri HS by som mal otvor pri vetraní odspodu až nahor. To by som sa už trochu bál nechať poodsunutý HS v noci bez dozoru. Zatiaľ sme toto riešenie neobanovali.
Odpovedať
@somecheck HS portal pre dverny otvor 2800x2370mm sme dostali cenu 2412€ a na balkónové dvere otvaravo sklopné pre rozmer 2000x2370mm 570€ ....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?