Ako vypodlozit plastove okna?

Profilova fotka
Dobry den, viete mi prosim poradit ako vypodlozit a dodatocne odizolovat okna od terasy? Dakujem za kazdu odpoved.
Odpovedať
Profilova fotka
Dopenit a na vysku skutocnej podlahy nalepit kantom styrodur.
Odpovedať
@suzanne_1 to ste aj zaplatili za takuto montaz?
Odpovedať
Profilova fotka
@vilny39 bohuzial ano, prepacte, ale nie sme stavebnici a pisala som sem o pomoc a radu.
Odpovedať
@vilny39 to že si domáci nepripravili nič na položenie nie je chyba montážnikov. Buď tam mali vymurovvat z porfixu do výšky podlahy alebo si objednať predlžovací kus spolu s oknami.
Odpovedať
@suzanne_1 vy ste stavebnici, lebo vasa je stavba. Ti co vam ju robia su stavbari ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@tomcok tak mali vymurovať do výšky podlahy vravíš...hmmmm....tak že to by mali potom dvere o výšku toho podkladového profilu v lufte ?.....slušná firma vopred buď dohodne presnú výšku stavebného otvoru a povie ako to má byť pripravené....slušnejšia sa spýta koľko je nula....koľko majú byť dvere nad nulou a zameria výšku stavebného otvoru a pripraví si podkladové profily napr. z purénu (ak si to majiteľ náhodou nechce pripraviť sám.....) A toto je typicky odfláknuté našimi "majstrami"..... Ja by som kúpil napr. purénové dosky narezané na presnú výšku (resp. dopasoval na mieste) a povkladal postupne pod dvere a tie kusy betónu odstránil.....z vonkajšej strany špáry prelepil butylovou páskou. postup by som konzultoval s dodávateľom. Pod takúto montáž sa profesionál nepodpíše.
Odpovedať
to mali vypodlozit klinmy z plastu a zapeniťa dat parapetnu dosku to je ako pat a mat aj to ukončenie pri dverach mne to urobili tak ,že len omalovat ---------bez handrkovania a drobnosti podla pokynu urobili
Odpovedať
Profilova fotka
@suzanne_1 pre Vás prvé poučenie že spoliehať sa na profesionalitu sa u nás nedá....buď si zaplaťte skúseného človeka na stavebný dozor....alebo študujte na internete všetko čo idete robiť vopred aby ste vedeli aspoň toľko čo dnešný "majster"....inak Vás vyvedú bez rebríka na povalu ešte veľa krát ....prídete o peniaze alebo budete riešiť problémy keď už bude neskoro.... Doporučená spôsob opravy - viď príspevok hore.
Odpovedať
hladam klampiara pri brezne -mensia oprava strechy na hb
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 dakujem za radu😉, presne toto som potrebovala vediet ...
Odpovedať
Mate terasu oddelenu od domu styrodurom alebo isokorb? Lebo ak nie tak treba zateplit celu terasu aby vam netahalo vlhkost do domu
Odpovedať
@eagleowl tak keď sa dvere, okná montovali do deky tak samozrejme že to malo byť vymurovane alebo spravené s profilmi do výšky podlahy. Ak terasa má inú výšku ako podlaha v dome tak je logické že mali na to myslieť a spraviť tak schod. A neverím že montaznici sa predtým neinformovali aká je výška podlahy
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@tomcok zbytočne obhajuješ fušerov....pod takúto montáž sa profesionál nepodpíše.....proste to buď spraví poriadne alebo odíde....viac k tomu niet čo dodať.
Odpovedať
Cele zle, ale to majitelka dobre vie aj bez nas! Si si ista ze je spravna vyska finalnej podlahy, lebo mi to dako nevychadza pri vchodovych dverach!
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba bohuzial nemam ani podlahu rovnu, vobec neviem ako to doriesit https://www.modrastrecha.sk/forum/pod...
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba @7adriano7
Odpovedať
Profilova fotka
@7adriano7
Odpovedať
Nejde o tu rovinatost podlahy ale o jej vysku! Ty tam proste nemas vobec miesto na polozenie podlahoveho polystyrenu!
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba da sa to nejako doriesit alebo to mam dat zo zufalstva zrovnat so zemou
Odpovedať
@suzanne_1 nic nerovnaj ao zemou. Zredukuj podlahovy polystiren a hotovo. A ta terasa, nechapem preco vam ju neoddelil projektant od domu styrodurom... 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@7adriano7 aj to si "majstri" spravili po svojom, povedala som im aby mi to oddelili so styrodurom a dali mi tenky a ale len popri ytongu a nie pod terasovym a balkonovym oknom.
Odpovedať
@suzanne_1 aký typ kúrenia ideš dávať? Podľa fotiek tam máš priestor na cca 12 - 14 cm izolácie
Odpovedať
Profilova fotka
@insed podlahove kurenie bez systemovej dosky, poter anhydrit
Odpovedať
@suzanne_1 tak to máš tak akurát, Krivý poter si budeš dorovnávať rôznymi hrúbkami izolácie, potom spravíš kúrenie - teda rúrky a anhydrid. Ten sa dáva v hrúbke cca 5,5 - 6 cm
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?