Ako odstranit odstranovac PUR peny z plastu

Zdravim, Podarilo sa mi zaspinit vchodove dvere (plastove) PUR penou. Podobny incident (v mensom a v interieri) som uz mal, preto som mal po ruke odstranovac PUR peny (DenBraven)... Predtym som ho pouzil na kryt rekuperacie (leskly plast) - a pekne ta PUR pena zisla dole bez problemov. Teraz prave naopak, ten odstranovac PUR peny sa tam nejak zazral a neviem ho odtial dostat. Naposledy sa dal krasne zotriet, teraz sa tam akoby prilepil a nechce dole, len sa rozmazava. Casovo tam nebol dlhsie ako pri tom kryte rekuperacie (max 30 min). Foto je este pred utretim vodou, ta zmyla ten hruby povlak, ale stale je velmi vyrazna biela cmuha po odstranovaci. Co s tym? Ozaj sa mi nechce nove dvere kupovat, cim to pusti (nejaky techn. benzin alebo nieco podobne? Nechcem uz experimentovat tak sa radsej popytam ci sa to niekomu nestalo. Dvere su REHAU.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yahooo:

Zdravim, Podarilo sa mi zaspinit vchodove dvere (…
@yahooo ahoj, chýba foto. Ten odstraňovač pur peny je extrémne agresívny a rozleptal ti samotný plast podľa mna. Presne toto sa mi stalo, našťastie iba na malom mieste. Tomu už nič nepomôže.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yahooo:

Zdravim, Podarilo sa mi zaspinit vchodove dvere (…
@yahooo Myslím, že pri každom uvažovaní o použití nejakého cističa u ktorého je predpoklad agresivity, je dobré urobiť test na nejakom neviditeľnom mieste... Určite je to napísané aj na tom odstraňovači. Je len vecou logiky, že pokiaľ je miesto rozleptané, poškodené tým prípravkom, tak použitie ďalších čističov tomu nijako nepomôže. Podľa mňa je oprava neprevediteľná...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yahooo:

Zdravim, Podarilo sa mi zaspinit vchodove dvere (…
@yahooo ničím to neopravíš. Naleptal si si povrch dverí. Kúpiť nové.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@yahooo ničím to neopravíš. Naleptal si si povrch…
@megdesign lacnejsie bude zmierit sa stym alebo prelepit foliou alebo nafarbit komplet ...
Odpovedať
Nevyzerá to ako naleptane... Včera mi nechcelo nahrať fotku... Dnes som skúšal a Nechtom sa dá zoskrabat a pod tým je pôvodný antracit, skúsim ešte raz tu fotku... Možno len veľmi jemne zoskrabat...
Odpovedať
Ešte fotka zo včera pred umytím vodou
Odpovedať
Neviem no,ale daj potom foto aj po umytí, som zvedavý. Držím palce ale podla mna uz z tohto dvere nebudú 😅
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yahooo:

Ešte fotka zo včera pred umytím vodou
@yahooo teraz to myslim vazne, skus pouzit vlhcene utierky ktorymi mamicky utieraju detom zadky. Tie dokazu niekedy viac ako bezny cistic.
Odpovedať
Profilova fotka
nez som videla fotku, chcela som napisat, zaves na dvere veniec, tak som to vyriesila ja :-D tiez sme mali flak od pur peny alebo niecoho podobneho, skusila aj odstranovac nalepiek, pur pena sice zmizla ale na dverach ostal taky matny flak, akoby to bolo vysuchane. nastastie je to na mieste, ze vacsi veniec to zakryje ja by som skusila bud opatrne ziletkou alebo tou skrabkou co je na sklokeramicke sporaky zoskrabat, ked to nechtom ide alebo potom skus bielu spongiu/hubku, skus na malom kusku, ci to neosucha dvere, ale s tym idu veci dole, co by clovek nikdy nepovedal
Odpovedať
Nechcem byť necitlivý ani škodoradostný, ale na toto napísať "zašpiniť dvere", som si predstavoval nejaký fliačik, veď toto sú ... ani neviem ako to pomenovať slušne, celé z@j€bané. Keby sa mi toto podarí sa 2x doblvem, týždeň nespím a ešte by ma žena zabila. PEACE Skús toto: https://www.soudal.sk/produkty/odstra... Ak dvaja robia to isté neznamená to to isté. Malo by to mať iné zloženie ako Den Brav. PS: postupuj podľa návodu na použitie!!!
Odpovedať
ako odstranit odstranovac PUR peny - no neviem ci existuje nieco ako odstranovac odstranovaca 😃 budem ti drzat palce pri cisteni, no som sam zvedavy ako to cele dopadne.
Odpovedať
Zatiaľ to nezišlo s ničím, dodávateľ dverí príde skúsiť odstrániť so svojimi čističmi... Keď to nevyjde asi prestriekam celú stranu dverí... Dúfam že na to existuje nejaká farba..
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od yahooo:

Zatiaľ to nezišlo s ničím, dodávateľ dverí príde …
@yahooo ako som písal vyššie. Fľak tam zostane. Problém je ten, že odstraňovač PU peny obsahuje aceton a ten vyžral farbu.
Odpovedať
jo, tak nakoniec to ozaj dole nepojde s nicim... bude robit opravu laminatu... nastastie vraj nieco ake existuje a nemusim kupovat nove dvere..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?