Televízor uprostred obývačky - nápady

Ahoj všetci, rada by som vás poprosila o nápady, kedy je televízor umiestnený smerom do stredu izby, t. j. nie povesený na okrajových stenach, ale akoby bol predelom medzi obývačkou a jedálňou napríklad. Potrebujem nejaké inšpirácie, lebo darmo hľadám, nenašla som toho veľmi veľa a hlavne nič, čo by sa mi páčilo. Nechceli by sme vytiahnuť deliacu stenu az po strop, skôr ma napadá nejaký predeľovací modul, či nejaký nábytok, ide však o to, že aj zo zadnej strany by to malo nejak pekne vyzerať, keďže to bude vidieť z jedálne, proste niečo dekoratívne. Budem vďačná za každú vašu fotografiu, náčrt, link, hocičo. 🙂
Odpovedať
treba si spravit vyklenok na televizor a hotovo 🙂
Odpovedať
@shadowmilan hladala som skor riesenie, ktore sa moze po par rokoch odstranit bez vacsej ujmy, aco sa tyka podlahy,ak by nas to tak prestalo bavit a chceli by sme dispoziciu inak.
Odpovedať
Profilova fotka
@cony1 a aký je rozmer televízie ktorú chceme "schovať" ?
Odpovedať
ved ono to nemusi byt murovany kastlik, proste si date vyrobit tensiu drevene skrinku, napr sufliky otvaratelne z oboch stran, hore jednoduchy kastlik na telku a v skrinke mozu ist rovno aj kable
Odpovedať
Skusala si popozerat aj na pinterese?
Odpovedať
Alebo taketo nieco
Odpovedať
Mňa pri takom usporiadaní dispozície napadla varianta - projektor a rolovacie plátno. Budeš chcieť pozerať, spustis uprostred priestoru plátno dole. Pozrieš čo chces, potom vyrolujes naspäť do stropu a máš naďalej otvorený priestor. Možno blbost :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzcek1988 s tymto drevom som to uz viackrat videl, len neviem co je to potom take jednoduche odstranit, keby ich to omrzelo 😉 mna by zaujimalo o aky priestor ide, nemohla by si nejaky nacrt pridat?
Odpovedať
@zuzcek1988 toto je velmi pekne
Odpovedať
My mame zabudovany televizor v komode a iba ked ho pozerame tak je to vidiet. Sice jo mame pri stene ale urcite sa da urobit Komodo aj zo zadnym prevedenim
Odpovedať
@dominik_galaba toto je dobra otazka, lebo bude asi vacsi ako mame teraz, mne sa tie velke sice nepacia, ale manzel o takom sniva, takze urcite bude casom 😄. Nechcem trepnut blbost ale ak existuje velkost 75 tak to bude ono asi, zda sa mi ze toto cislo sa spolminalo, ked na to pozeral manzel.
Odpovedať
@zuzcek1988 ano, takmer vsetko hladam na pintereste, len proste niekedy neviem odhadnut dobre klucove slova a fest mi to vyhadzuje nieco ine ako by som chcela. Co si nasla je super. Tiez uvazujem nad tym latovym modulom, vyzera to super a to by som vedela zakomponovat aj v inych castiach domu, bolo by to pekne. Dakujem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jurkoboss Blbost to nie je celkom zasa, pouzitelne to je, ale kedze obyvacka bude velmi velka, tak nam tam nejaky nabytok nebude vadit, lebo potrebujem aj vyplnit ten priestor, len nechcem po strop, aby som prisla o svetlo.
Odpovedať
@svitokf Nemame este dokonceny nakres, cakame kazdym dnom, ale bude to izba s rozmerom 9.7*4.5m takze hodne velka a okna a HS portal nam vychadzaju prave tak nestastne, ze najlepsie by pre nas bolo otocit to cele smerom do stredu izby aby sa pozeralo. Nerada by som totiz sedacku davala pred velke odsuvacie okna ak netreba. Takze priestoru je dost, ale nechem to po strop tahat, aby nam zostalo co najviac svetla a neposobilo to ako predelovacia stena. Co davala @zuzcek1988 je super ten nabytok a ked dobre vidim, sa tam da TV aj otocit, co by bolo skvele. Tak to ukazem aj manzelovi co on na to.
Odpovedať
Profilova fotka
@cony1 ahoj, to chces dat uplne dostredu miestnosti (mysliet na privody kablov) alebo od steny smer do stredu? - od kuchyne, ci od chodby?
Odpovedať
@lenkito10 káble nie sú problém popod podlahu do komody, máme počítačovú učebňu a o kábel tam nezavadíš lebo sú všetke schované od podlahy cez stolík
Odpovedať
Profilova fotka
Hej, da sa, to nespochybnujem, ved privody k posteli alebo ku gaucu zo zeme sa robia.
Odpovedať
@cony1 ano, da sa otocit, tu je taka lepsia foto
Odpovedať
@zuzcek1988 toto je efectné len neviem pre aký rozmer obrazovky lebo 75" je pomerne veľká t. j. 190 cm uhloprečka
Odpovedať
@duzu urcite sa da vymysliet nieco, len to bude chciet sikovneho stolara
Odpovedať
@cony1 alebo...este toto som nasla. V tak velkom priestore to nevyzera zle
Odpovedať
@cony1 pouvažoval by som nad veľkosťou tv. Pri tak veľkej uhlopriečke, by mala byť aj nejaká minimálna sledovacia vzdialenosť, aby ste sa nenarobili pozeraním..
Odpovedať
@zuzcek1988 Parada, dakujem
Odpovedať
@zuzcek1988 Manzel sa popri praci venuje uz 20 rokov vyrobe nabytku, kuchyn a podobnym, takze s realizaciou urcite nebude problem 😄
Odpovedať
@zuzcek1988 Ale ze aj toto je super napad. My sme povodne mali mat sedacku pred HS portalom, ale nepaci sa mi, ze bi sme mali vyhlad za chrbtom, ale toto je super a ani svetlo by nam na telku nesvietilo. Hm, urcite pouvazujeme nad tym. Dakujem krasne!
Odpovedať
@lenkito10 V strede miestnosti uplne veru. Ako je to na fotkach cca.
Odpovedať
@ronnan78 No ta velkost TV sa este odkomunikuje 😄 lebo mne sa to neaci, je to zbytocne velke, ale manzel je za, no podla mna spravime nejaky kompromis. Inak povodne ako malo byt TV bolo 4.5m, to je sirka izby, ale nebolo by to vhodne rozlozenie pre nas. Keby sme dali TV uprostred, tak moze byt aj hoci na 6m, lebo izba bude velmi velka. Takze s tym by problem nebol.
Odpovedať
@cony1 zo začiatku tel. vysielania bol problém opačný príliš malé obrazovky, technicky to nešlo , postupne sa veľkosť zväčšovala z vývojom, dnes je konečne možnosť väčšej obrazovky kde vidím i loptičku či puk a všetke detaily dokonalejšie farby reálnejšie, doteraz bol problém pre malé miestnosti lebo obrazovka mala malé rozlíšenie, no pri rozlíšení 4K je pozorovacia vzdialenosť taká istá aká je veľkosť uhlopriečky tak 75" už od 2 m aby nepôsobila rušivo môže pri nesledovaní zobrazobať rôzne obrazy a ani nevieš že máš klasickú TV
Odpovedať
@cony1 mne sa tiez paci aj to riesenie pri okne. Moznosti su, len treba popremyslat co vam bude viac pasovat, vyhovovat. A ked je manzel sikovny, tak isto cosi vyspekuluje 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?