Termalica 400

Zobraz úvodný príspevok
Dobry deň. Chceme stavat hrubu stavbu s Termalici. Obvodove mury budu 400, vraj to nie je potrebne zateplovat.Kurenie bude podlahove. Dom dvojpodlazny a zdroj tepla, tepelne čerpadlo. Aky je Vas nazor na to zateplenie? Dakujem
Odpovedať
@vitarian Ďakujem za odpoveď, konečne normalnu odpoveď :-) ....a ostatny ludia čo sa tak ješitne hnevate??? Ved ja vam len odpovedam na Vaše blbe presvedčenie že EPS je zdravý, no nie je a ak je tak v čom teda??
Odpovedať
Všetko je vo faze že vyrobca tvrdi že by nemal byt škodlivý??? Ale to je normalne, niekto kto to predava to nebude tvrdit že ano, kupujte a niči Vam to zdravie. Ak,o napriklad v tomto prispevku : http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost... Ale tu je už niečo ine: http://www.zdrave-byvanie.com/je-poly... o tom najdeš vela, vela veci.......ja Vam len tvrdim že viem o tom svoje. Nič viac nič menej, teraz čakam odpoved že v čoj je ten EPS dobry okrem zateplenia a ako je inak pre nas inač prospešny??? Hmmm??
Odpovedať
Ber to tak co je dnes zdrave? Polystyren nebudes mat vo vankusi ale na muroch zvonku... este aj ked das do interieru vyrobky z dreva, tiez budu lakovane, lak tiez nie je zdravy. Hovorim jedine niekde v horach zit alebo na marse :)
Odpovedať
@vitarian ved to netvrdim, len tvrdim že EPS je zdravotne závadny........o ňom sa bavime predsa. Je viac zavadnejši ako ine formy zateplenia. Momentalne je toto predmet diskusie, i keď nemal byť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mackoke dve klobasy a kilo udeneho na 6 litrov. Na vianocnej by som pridal klobasy a ubral udeneho :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo klobaska aj udene nie su predsa zdravotne zavadne! treba si dat tofu :-D inak ten pomer je fajn. my mávame vianočnú kapustnicu bez mäsa, iba s dubákmi :-)
Odpovedať
Presne tak, ja to nejem......iba na Vianoce :-) a keby aj tak nie 365 dni v roku a po dobu 30 rokov. Co o byvani nemožeš povedať :-)))
Odpovedať
@miro2111 Nema vyznam sa s tebou bavit lebo si ako jehovista,nema ziadny argument a trepe sprostosti. Co si to dal za linku? nejaky balast z markizy a otazku v nejakom fore. Fiha to je uz ina studia. Co tu porovnavas olizovanie hlinikoveho priboru s polystyrenom ktory je na dome pod lepidlom a omietkou a je tam v podstate hermeticky uzavrety. Co ho ides hryzt zlebo sy spravit dieru a budes to fetovat?? Ty tela sa pozori co chodi po meste, dizle bez DPF, teplarne, rozne fabriky to ti nevadi??? chodis po meste s plynovou maskou? Bud si isty ze tam namerax 1000x vias skodlivyn ako vedla tvojej zaizolovanej steny. To co sa dostane z polysytrenu na stene za 100 rokov je menej ako ked si par krat fetnes smrad z auta. Pustas tu len svoje chore pocity, troluj si tu kolko chces a postav si kludne dom z metrovej steny je mi to u prdele ale tieto dristy vyplody chorej hlavy si nechajk pre seba. Uz camak na admin ze mi to zmaze ale moze rovno cele vlakno plne nezmyslov.
Odpovedať
IQ hojdacieho koňa :-) ja nikoho neurážam, a netvrdím nič z toho čo si Ty popísal že to tak nie je.......a ked Ti je niečo u prdele , tak na čo na to reaguješ??? Nemaš ani kusok pravdy kámo. Mne polystyren ako taky vôbec nevadi , ako mi nevadia ani fabriky, ani auta a pod.........ja len tvrdim že je pre človeka škodlivý, daj sa na chvilu do polystyrenovej škatule, trebars o rozmere 3 x3 x3 m a uvidíš chytrak čo to s tebou spraví, chcem Ta vidieť ako dlho tam vydrzis. Nemaš ani paru o čom točíš. Ak je raz škodlivý, tak proste je to tak......daj si ten pokus, potom mi napíš :-).
Odpovedať
@miro2111 Len tak pre zaujimavost, mas deti? Ak ano, rozobral si niekedy kocik, aby si ho riadne vycistil? Ze nie? Sprav to, zistis, ze je vanicka z polystyrenu..
Odpovedať
Profilova fotka
@cuthalion ale šak mäso tomu dáva chuť. Si to neviem predstaviť ako by chutilo bez. Iba ak by som tam namiesto vody nalial 2 litre podstiveho havadzieho vyvaru... :-D Ale asi by to maso aj tak chabalo. A susenych dubakov som tam frkol celu sedmicku. Ked sa blizia vianoce nebudeme predsa setrit :-D Tofu nechavam pre odporcov EPS :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@cuthalion ale šak mäso tomu dáva chuť. Si to neviem predstaviť ako by chutilo bez. Iba ak by som tam namiesto vody nalial 2 litre podstiveho havadzieho vyvaru... :-D Ale asi by to maso aj tak chabalo. A susenych dubakov som tam frkol celu sedmicku. Ked sa blizia vianoce nebudeme predsa setrit ;-) Tofu nechavam pre odporcov EPS :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@miro2111 ja vidím, že práve ty nemáš ani páru o čom točíš..ostal si zacyklený v tom svojom presvedčení, že je polystyrén škodlivý a stále si to tu omielaš dookola. nemáš žiadne rozumné argumenty a argumenty ostatných neberieš do úvahy.. ako som si prečítal celú vetvu tejto debaty, tak vidím, že baviť s tebou je ako liať vodu do prúteného koša a čakať kedy sa naplní.. :-D
Odpovedať
Inac k pojedaniu EPS som nemal moc daleko. Neviem co davaju do grafitoveho EPS ale vonal naozaj na pritazlivo. Raz som sa bavil s jednym chlapikom, ktory si daval do domu medene potrubie na vodu ze nech to stoji kolko stoji, ale on nebude pit vodu, ktora preteka cez tie hnusne plasty. Ten pohlad, ked som sa ho spytal, ci vie ze vacsina verejnych vodovodov je z PE .... :-D @miro2111 @abobo @majkoj
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo uznávam, že s poriadným kusom udeného a dobrou klobáskou je to to pravé orechové, avšak takto to máme v rodine zaužívané, že na štedrý večer sa u nás neje mäso a preto aj kapustnica je taká pôstna. zato na druhý deň si to samozrejme vynahradíme poriadným kúskom :-D hej hej, ktovie možno si s tým tofu aj zateplí tú 400 termalicu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_boksansky no ono povedzme si to otvorene, med je v podstate tiez jedovata :), inak tie vodovody su aj z PVC :)
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_boksansky musim sa priznat ze styren som citil ked mi do 350 m3 garaze doviezli asi 270 m3 cerstvo narezaneho EPS. Isto uznate ze je to trochu extrem ale bolo citit pach ako ked ides okolo rafinerky vo Schwechate. Asi tyzden po tom ako som to tam vylozil pach pominul. Proste styren sa uvolnil a uz ho aj tak dycha aj @miro2111 ci chce alebo nie. To len na odlahcenie. 8-)
Odpovedať
@miro2111 Bla bla bla, kludne sa dam do kocky z polystyrenu a nic mi to nespravi. Co by mi to malos pravit, nic sa z polystyrenu tak ryclo neodpoaruje aby to bol clovek schopny vnimat alebo citit. Mal som plnu izbu polystyrenu mozno 20m3 niekolko dni az tyzdnou a v dome to nebolo vobec citit, niako to nesmrdi ani nedrazdi. To je ale aj tak nepodstatne lebo tu nejde o to ci je polystyren skodlivy ale o to ze nech aj je ale na stene niako NIAKO nevadi a to je uplny fakt a ak s tym nesuhlasim si .....
Odpovedať
@majkoj Tak to PVC je este lepsie ... aspon menej chloru musia pustat do vody =D
Odpovedať
@sysell v kocke z polystyrenu neprezijes, zadusis sa ..... dojde ti kyslik :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@cuthalion noo tofu je také dierkované, myslím že by nemuselo mať až tak vysokú teplotnú vodivosť. :-D Každopádne na zozname zakázaných látok neni, tak asi ani nebude toxické, tak prečo s ním neskúsiť izolovať. Treba skúsiť byť raz aj priekopníkom, či ? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_boksansky PVC to bude asi skratka "Pite Vodu Curaci"... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_boksansky iba ze by pouzil Baumit Open :-D
Odpovedať
No dobre ludia , tak je zdravý teda :-) ved si ho napchajte aj za uši pre mna za mna..........Ako malo stačí luďom aby sa porozčulovali a travili čas takouto hlúposťou. Kolkí ste sa mohli venovať užitočnejším veciam, svojim polovičkam, deťom, práci a pod......?? Namiesto toho tu vypisujete hluposti a premýšlate čo mi napísať. Ved aj malé dieťa vie že je škodlivý. A kto tvrdí že nie, tak nemá zakladné znalosti hodnôt ludského žitia na tejto zemi. Ja nič ine som nepovedal na začiatku len to čo je všeobecne známe a najdete to všade či na nete, či v tlačovinach a pod......ved aj sam vyrobca vie že je škodlivé. Ešte raz.....celý čas len tvrdím že polystyren nie je pre ludsky organizmus nezavadny..........a nik to ešte nepriznal......len prikladate priklady ako klobasy, auta, fabriky...a iné :-) ste zábavný .................kolko malo Vám stačí. :-) Este niekto mi povie že je teda prospešny pre zdravie človeka?? Či zase budu ine priklady ? Proste je závadny a je to obsahuje kopec karinogenych látok . proste je to tak, ako je tak že sa zem točí. To neodrbeš :-)
Odpovedať
@miro2111 Ano je smkodlivy, vadi ked ho koznumejes, vadi keby si dychal jeho vypary pri horeni, pri vyrobbe, pri jeho nejakom rozklade, velmi dlhodobo keby si zil v miestnosti oblozenej polystyrenom skodi, ano mas pravdu nehadam sa. ALE si sa pytal na zateplenie!!!! tak tu netrep od veci, POVEDZ ako skodi na stene a zavrem hubu a ospravedlnim sa ti.
Odpovedať
Profilova fotka
@miro2111 k tomu ako to aj vyrobca vie :) http://epssr.sk/wp-content/uploads/20...
Odpovedať
Aspon ste si pokecali :) sice autor nepochopil nic, ale vie ze nebude zteplovat. Teda EPS urcite nie, mozno niecim inym, ked zisti, ze sice nakupi drahu techmologiu podla odporucania, ale uz za 22 dni mu bude nestacit..., ale skodlivinu si k telu nepusti ( teda len tu, na ktoru nieco pocul). Sladka to nevedomost (a nepoucitelnost..) :)
Odpovedať
Profilova fotka
@miro2111 ty by si mal byť politikom v strane smer. takých tliachačov si tam cenia nadovšetko...
Odpovedať
Už na to kaslem, ale bobavil som sa aj ked som nechcel :-)) Aj tak si ho do domu ani na dom nedám :-) A fakt sa nehnevajte, tato debeta nebol mojim cieľom. Ved sto ľudí, sto chutí :-)
Odpovedať
@miro2111 v poriadku dovidenia dobru noc a vela stastia pri stavani. Typicke spravanie, neni argument tak koncim. Aspon sa potvrdilo ze polystyren na stene neskodi.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?