Termalica 400

Zobraz úvodný príspevok
Dobry deň. Chceme stavat hrubu stavbu s Termalici. Obvodove mury budu 400, vraj to nie je potrebne zateplovat.Kurenie bude podlahove. Dom dvojpodlazny a zdroj tepla, tepelne čerpadlo. Aky je Vas nazor na to zateplenie? Dakujem
Odpovedať
@majkoj akože neprichádzas? :-) ved v nom zijes...mas ho vsade okolo seba....uvolnuju sa z neho karcinogenne latky....to je vseobcne zname.....pohladam to niekde a hodim Ti to do spravy. Ale toto asi nie je k teme. Ale v pohode.....takze co je asi najlepsie riesenie na setrenie energii?? Z coho a ake rozmery?
Odpovedať
@miro2111 Ten vyskum o skodlivosti EPS chcem vidiet. Ver tomu, ze keby som zabalil kurca do vaty aspon na minutu nebolo by to boh vie co :-D. Robil som aj s vatou aj s EPS a poviem ti rovno, ze pri EPS som nemal problem s dychanim. Z vaty som kaslal este tyzden =D. Akym sposobom je vlastne podla teba EPS skodlivy? Akoze z fasady sa z neho nieco vyparuje a presakuje dovnutra domu? To by vysvetlovalo tie reci o vyparovani EPS :-D @majkoj
Odpovedať
@miro2111 porfix ma tolko radioaktivity ako hociaky iny material.....
Odpovedať
Profilova fotka
@miro2111 nezijem, EPS je von a sprave postaveny dom ma vzduchotesnu rovinu znutra. Zase ides do debaty s tym, ze ti je vsetko jasne. A do spravy mi nic nedavaj, daj to sem do fora.
Odpovedať
@miro2111 Bože můj, další pseudovědátor. EPS je škodlivý, pokud se ho přežereš. :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
A preto ma dnes kazdy stvrty clovek rakovinu.....teda aj preto.....lebo pred tridsiatimi rokmi mal kazdy päťstý..... Je vela tych faktorov ale toto je tiez jeden z nich.....len si to treba uvedomit.
Odpovedať
Profilova fotka
@miro2111 jednak tie cisla nesedia a jednak je to normalne, pretoze populacia starne ! A nakoniec vysvitne, ze fajcis :)
Odpovedať
@majkoj nefajcim....to je argument teda.....:-) takto si to vysvetlit miesto zitia zdravsie....
Odpovedať
@miro2111 mna by tiez zaujimal ten vyskum co potvrdil, ze EPS na fasade sa vyparuje do interieru a sposobuje rakovinu...
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj mam vzduchotesnu rovinu zvonku, mam nespravne postaveny dom? :-o
Odpovedať
@miro2111 ..viac skodlivejsie je ovocie-zelenina atd(hlavne zo supermarketov)...viete kolko postrekov sa pouziva na burinu,rast a pod .. ..to jeme a to nas zabija
Odpovedať
Myslim ze by sme toto mali nechat tak, tuto debatu. A difam ze môžem mať na to vlastný názor. Ok? ;-) Tak tram podme k teme konečne. Čo mi teda poradiš???
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mino1985 ano a to je tiez jeden z tych niekolko faktorov.
Odpovedať
Profilova fotka
@miro2111 rad tu mas za 3 strany, ale ty sa stale pytas to iste a cakas, ze niekto konecne poradi co chces pocut. :-D. Tak si daj 400ku termalicu a na to najlepsie 20cm multiporu. Viac nemam co k teme povedat. @abobo no tak veru, skapes z vyparov EPS :).
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj už teraz sa cítim polomŕtvy, len neviem z akých výparov :-)
Odpovedať
@majkoj presne ako pises .... tri strany balastu .... @miro2111 v podstate napisal ze ide pouzit 400ku a cakal ze ho niekto pochvali a bude ho tlapkat po pleci .... ku kazdej rade sa postavil do opozicie .... netusim co vlastne chce .... @abobo staci jest menej fazule a budes mat doma menej vyparov .... :-) :-) :-)
Odpovedať
Kua, nejak to staviate do inej polohy :-) ved predsa možem mat aj ja svoj nazor, alebo okamžite musim mať ten nazor čo Vy?? :-)) srat na polystyren.........ja si ho proste nedám, su aj ine možnosti zateplenie.........Viem dobre o čom su tieto sproste plasty a pod výrobky.........ako Vy poniektorí si tu robite marketing a rozumiete sa do stavieb a pod........tak ja sa zase nerozumiem do stavbarciny a pod.......ale za to sa velmi dobre rozumiem do zdravia a chemie........ale to je už o inom :-) Nechajme to tak, dakujem za rady :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mackoke dnes to bol nacvik na vianocnu kapustnicu. Dva taniere spravili svoje :-D
Odpovedať
Ja som sa fakt len opýtal..........a kedže som sa opýtal, to znamená že nie som o niečom presvedčený. Lenťe niektorá už máte niečo postavene a potrebujete sa teraz presviedčat že je zdrave, i ked máte minimalne naklady na žitie. No nie je to tak. Uťrite to zdrave nie je , polystyren nikdy nebol a nikdy nebude zdravý pre ludsky organizmus, ako dotycny povedel, ak by bol tak ho potom aj jedzme :-)) zbytocne sa o tom presviedčat.
Odpovedať
Profilova fotka
@miro2111 som zvedavi ci budes mat v dome naabytky z masivu. Lebo to aby si si pripravil len na nabytok 15 papierov... Samozrejme dvere, podlahy a pod ocakavam ze cisty masiv... Verim ze mas rozpocet aspon 150.000 €
Odpovedať
@miro2111 EPS je škodlivý iba vo veľkých dávkach.Konzumovať EPS maximálne 50g denne a zapíjať tekutinou je v poriadku a celkom neškodné.Ale ak to preženieš a zachutí ti tak môžu sa vyskytnúť nežiadúce účinky v podobe zápchy. Ale väčší problém by mohol nastať pri konzumácií sklenej vaty.... :-D
Odpovedať
@banjo1 sklena vata??? To kde žijes?? Si asi prespal dobu :-))))
Odpovedať
@miro2111 nikto ti neberie tvoj nazor a ver ze vacsine ludi tu na fore je jedno aky a z coho postavis dom.... len nechapem co si cakal od tejto debaty .... si presvedceny ze polystyren nie, mineralne vaty asi tiez nie ..... takze ti vela moznosti uz neostalo .... teda len nezateplit ..... tak sa pytam o com bola potom tato debata? co nove si sa chcel dozvediet? @abobo blizia sa vianove tak by sme mali prejst na vianocnu temu ...... kapustnica s klobasou alebo udenym? :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Odpovedať
@miro2111 myslím že aj minerálna vata nebude vhodná na konzum rovnako ako EPS
Odpovedať
Určite zatepli, lebo to ste ma utvrdili a pozistoval som si viac o tom, plus som sa pytal aj znamich čo maju domy , že čo a ako.............za to Vám ďakujem. Ale určite nie polystyrenom. Je vela aj inych možnosti........Na polystyren mam svoj nazor a viem na 100% že je správny. :-)
Odpovedať
@miro2111 OK, tak uz si si pospamoval, zatepli ovcim runom. To je bio...
Odpovedať
:-) a nepripustí a nepripustí .........:-) daj mi jeden jediný príklad v čom je polytyren zdravý a prečo je dobre byť ním obalený. Tak isto ako sa svinstvo ubvolnuje z hliniku, napr. zo starých hlinikových priborov, tak isto sa uvolňuje aj s polystyrenu. A povedz mi že nemám pravdu. Samozrejme že má dobre tepelnoizolačné vlastosti, ale to je tak asi všetko. Je to take ťažke pripustit že ak sa obalim cely polystyrenom tak na tom n ie je nič zdrave. Pozor!!!! "Zdravé" o tomto slovíčku sa bavíme.
Odpovedať
@miro2111 rad by som vedel co vlastne jes clovece, kedze dnes sa neda kupit/ vyrobit jedlo, v ktorom by nebolo nejake svinstvo :-D A to, ze cumis do obrazovky a pises sem o tom, aky je EPS na fasade skodlivy- doteraz si nedal ziadny dokaz o tom, okrem tarania o nejakom vyskume- radi ho tu vsetci uvidime- je tiaz inac skodlive, ludovo povedane modre ziarenie ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ludia prosim vas vykaslite sa na to, nech si urobi ako chce, tato debata stratila davno vyznam.
Odpovedať
Ak to myslis fakt tak vážne tak postav dom z hliny a slamy niekde v horach a tam zi. Ak chces ostat v civilizacii tak kludne stavaj z porfixu 25cm, zatepli 20 cm polystyren, do podlahy aspon 15 cm a pod strechu 45 cm. Malo prekuris a budes spokojny . Bohuzial tvoj znami je v biznise 35 rokov ale je za opicami, never mu, lebo stavias sebe dom, nie jemu. Pozri si toto forum a prides na to. Oplati sa investovat do zateplenia, vrati sa ti to mnohonasobne...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?