Termalica 400

Zobraz úvodný príspevok
Dobry deň. Chceme stavat hrubu stavbu s Termalici. Obvodove mury budu 400, vraj to nie je potrebne zateplovat.Kurenie bude podlahove. Dom dvojpodlazny a zdroj tepla, tepelne čerpadlo. Aky je Vas nazor na to zateplenie? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Tu asi plati bez urazky Mudremu nerad, silnemu nezdvihaj
Odpovedať
Chcem vediet co budu tvrdit vyrobcovia tehal a tvarnic po novej norme 2020. Nase murivo nepotrebuje zateplenie ale iba metrove parapety :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@miro2111 ten rozdiel je v tom, ze mas lepsie vlastnosti za nizsiu cenu. Ale ty viditelne patris do kategotie ludi so si prisli pozehnat svoje rozhodnutie. Ak je EPS pre teba zavadny neriskuj to a sprav vsetko po svojom.
Odpovedať
Profilova fotka
@jaro113 to sa uz bude vyrabat asi YTONG Omega :-D
Odpovedať
@majkoj s pevnosťou bliziacou sa nule. Ale ja myslim ze do vtedy to bude uz ytong turbo mega omega
Odpovedať
@majkoj @jaro113 nie chlapi, mylite sa! Nebude to metrova mega/omega. Povrava sa, ze nova tvarnica pre PD bude tensia a bude taka sendvicova uz s vlepenou izolaciou. Nieco ako h+h thermoblok. ...ale nepredbiehat :-D .
Odpovedať
Profilova fotka
@euro_ to by som chcel vidiet nazivo ako to lepia :)
Odpovedať
Nic si nepotrbujem utvrdzovat....len sa pytam a chcem vediet na to nazory....alen som povedal ze tak mi radi odbornik. Ked uz tu tak srandujeme....tak kolki z Vas maju na to odbornost?? Alebo odkial mate take presvedcenia?? Nejake normalne argumenty.....
Odpovedať
Profilova fotka
@miro2111 Ake presvedcenia ? Zober konecne do ruk kalkulacku a spocitaj si tepelny odpor a cenu na m2 steny co ti navrhuje odbornik a steny ktore ti tu doporucili ludia. To nema nic s presvedcenim to si ciste cisla. A zaroven odporucam dane cisla potom porovnat s poziadavkami normy STN 73 0540 2 a vyhlasky 634/2012 pre rok 2016.
Odpovedať
@miro2111 skus trosku postudovat, co som ti napisal skor Ak ti nestacia predbezne vypocty tepelnych odporov a matematika zo ZS, tak to bez urazky budes mat tazke na stavbe...
Odpovedať
Profilova fotka
@miro2111 ale aj tak som zabudol to podstatne, aky dom vlastne chces ? Od buduceho roka predpisuje norma pre stenu U 0,22 co je R 4,54. Zaroven dom nesmie mat potrebu tepla na vykurovanie vyssiu ako 50kWh/m2/rok. Cize chces dom ktory LTT splni normu, alebo planujes nieco lepsie ? Pre informaciu samotna termalica 400 sa vyraba v 3 pevnostnych triedach 500 - ma R 3,3 400 - ma R 4,44 350 - ma R 4,82 pripominam, ze poziadavka je 4,54. Termalica 300mm v triede 350 + 10cm sedeho EPS ma R 6,7 . lacnejsie riesenie : Termalica 300mm v triede 500 + 10cm sedeho EPS ma R 5,6
Odpovedať
Dakujem vsetkym za odpovede. Do prdele este kebyze sa tomu tak rozumiem :-( praveze to je to ze sa ja tomu vobec nerozumiem....len vieme ze chceme dom a mame nejake tie peniaze. Doteraz mame stary kamenny dom na pevne palivo. A prave preto ze sa tomu nerozumieme, tak som oslovil znameho odbornika. Ale je aj to pravda ze nasa poziadavka bola aby to bolo konstrukcne co najlacnejsie a s TČ. No neviem ci to bolo stastne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@miro2111 tak ak si to zadal takto, tak je vysledok takmer pochopitelny :)
Odpovedať
No zatial mame hotovy len architektonicky navrch. Materiali a pod.este len pridu na rad. No radi by sme sa dostali na naklady pod cca 70 eur mesacne. Bez plynu. Ten nemame.
Odpovedať
Myslite ze je to realne?
Odpovedať
@miro2111 mne ten cely navrh pripada ako uslovie:"nech to stoji co to stoji, hlavne nech mesacne naklady budu co najnissie" x-).
Odpovedať
Profilova fotka
@miro2111 ta cena ma byt za kurenie ci celkovo ?:)
Odpovedať
Obornikov vela. Ako vravim absolutne sa do problematiky nevyznam. Ale ak by som vas zacal masirovat mojim biznisom v ktorom som doma tak som si isty ze par kusov spracujem. Aky he rozdiem medzi kurenim a celkovo.? Ked chceme mat iba TČ a mame len elektrinu?? Samozrejme ze chceme aj krb ale to asi ani neriesme
Odpovedať
@miro2111 Naklady majkoj mysli ci hranica 70€ je za kurenie alebo celkovo naklady na byvanie, cize ohrev tuv, pripadne voda apod. Ak pohladas na fore kazdy den je tu nova tema ohladom zateplenia a pripadne vhodneho materialu na dom. Vsade sa dozvies ze radsej tensiu stenu a viac izolacie, precitaj si to skoda stela pisat dookola, proste lacnejsie a lespiu izolaciu ti poskytne tensie murivo a hrubsia izolacia. t.j. cca 30 cm mur, 15cm a viac izolacia. Polystyren neskodi su to dristy. Na strechy izolacia okolo 40cm a viac.
Odpovedať
@miro2111 veľa ľuďom na porfixe vadí rádioaktivita. Ale to, že pálená tehla jej má viac, to nikomu nevadí. Sladká nevedomosť :-)
Odpovedať
@miro2111 pisal som to tu uz vela krat. - Vies o tom, ze cena 1m3 grafitoveho EPS je plus minus rovnaka ako cena 1m3 porobetonu? - Vies o tom, ze EPS ma minimalne 3 krat lepsie tepelnoizolacne parametre ako porobeton? - Vies o tom, ze radioaktivita sa vyskytuje vsade v prirode a ze Porfix nepredstavuje absolutne ziadne riziko? Co povies z coho je lepsie stavat ked chces dobre parametre domu? Dost ma udivuje tvoje tvrdenie o zdravotnej zavadnosti EPS. - Predpokladam, ze ani maso balene na tacke z polystyrenu si v obchode nekupujes - Predpokladam, ze ani si nikdy nepil caj/kavu z polystyrenoveho poharika Neviem o tom, aby nejaky iny stavebny material to dotiahol do potravinarstva. Inac pri zatepleni nebudes s polystyrenom v kontakte. Ten predsa bude z vonkajsej strany domu :) Tvoja tema mi pripada, ze si prisiel oznamit, ze ides stavat zo 40 cm porobetonu a ocakaval si pochvaly. Je tu vsak dost ludi, ktori si vystavbou uz presli a podobne aj oni ako ty teraz ziskavali informacie, citali, porovnavali. Poviem ti narovinu, ze 40 cm porobetonova stena bez zateplenia je poriadna hlupost. Ani na garaz to nie je dobre.
Odpovedať
Profilova fotka
@miro2111 tak skusim polopaticky :), minuly rok som platil priemerne mesacne - elektrina dokopy cca 59 € - 8,30 € za kurenie - 5,40 € za ohrev vody - 12,53€ vypalne - voda 11,20€ Takze ak si myslel 70€ na kurenie, to by problem s TC nemal byt. Ak si myslel celkovo, tak to budes musiet zmenit strategiu :)
Odpovedať
@majkoj treba povedat, ze ked ma mat stena min. R 4,54 tak to sa da sotva postavit z tvarnic, ktore maju R 4,82 Narazam na lepenie porobetonu.
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_boksansky obycajne vyrobca udava parametre steny, nie jednej tvarnice.
Odpovedať
@majkoj Ktory ako a pri 5% vlhkosti v laboratornych podmienkach :)
Odpovedať
@miro2111 ja mám na to odbornosť
Odpovedať
@stowasser .......už dávno sme nevideli taký dobrý projekt :-)
Odpovedať
Na to ako je urobeny mame svoje dovody......
Odpovedať
@dominik_boksansky ako som písal, neprisiel som nič oznamovať, len som sa chcel trosku dostať do obrazu, lebo pri navrhu som sa dtretol s prvotným stavebným navrhom.......a len som chcel vedieť či mam s tym suhlasiť, alebo to meniť. A ešte k tomu polystyrenu, je to škodlive a za tym si stojim , su na to vyskumn ne dokazy, ak budem zateplovat tak polystyrenom urcite nie........maš pravdu s tou kavou ci masom, ale ta kava tam nie je cca 40 rokov a ani to maso nie je zabalene 40 rokov....toto bol skutočne zlý príklad.
Odpovedať
Profilova fotka
@miro2111 naopak, ten priklad je vyborny, kym zateplenie je z von a neprichadzas snim do styku, to ostatne je priamo v kontakte s potravinami a to den co den. A ten dokaz o skodlivosti EPS by ma naozaj zaujimal :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?