Skúsenosti s VPC od Ytongu, KM Beta Sendwix, Vapis, Kalksandstein

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím všetkých, riešim akurát ponuky od výrobcov na VPC a chcel by som počuť rady od ľudí, ktorí majú s konkrétnym typom skúsenosti. o VPC od Vapisu a Kalksandsteinu mám načítaných mnoho tém, takže mi z toho vychádza, že sú Mercedesom medzi VPC, líšia sa iba cenou. Ja osobne mám veľmi dobrú ponuku na Silku od Ytongu, ale neviem aká je v skutočnosti kvalita samotných tvárnic, murovacích mált a príslušenstva. KM Beta mala v minulosti problém s pevnosťou pri predsadenej montáži ako som sa dočítal, neviem či sa to za tie roky zmenilo. Zaujímali by ma reálne skúsenosti stavebníkov, ako sa správa VPC od konkrétneho výrobcu ako celok(tehly, malty, maltovacie sane atd...) Ďakujem za každú odpoveď :)
Odpovedať
1
2
@michal_groch chcel som vyskusat elektrokanaliky, Silka ich tusim nema? takze som vyberal medzi KM-Beta, Vapis a KS, vsetky ponuky sa pohybovali okolo 9000 EUR, tak som zobral KS. Na KM-Beta tu boli nejake starsie staznosti na lepidlo a rozdiel medzi Vapis a KS nie je asi ziadny, kedze predtym to bola tusim jedna spolocnost a aktualne sa mi zdalo ze KS malo vacsiu ponuku... 🙂
Odpovedať
@tomasndca aha uz chapem tu rucku. Tie cenove ponuky si mal priamo od dodavatelov na svoju stavbu? Aku velku ak smiem vediet? Inak diky za tip ze sa oplati oslovit s cenovou ponukou aj jednotlive stavebniny. Niekde som tu v diskusii cital ze sa oplati oslovit aj zastupenie v Madarsku/Polsku kvoli cenam.
Odpovedať
@ruskur ano Silka tie kanaliky nema myslim. Spociatku sa mi to zdalo ako dobra vychytavka ale momentalne mam pocit ze v mojich podmienkach by to bolo tazko vyuzitelne.
Odpovedať
@michal_groch Moj dom ma 10x13m doska (podorys mam v albume) Cenove ponuky boli priamo zo stavebnin, poslal som dopyt na stavebniny v okolo a poslali mi hned ponuky spat a vybral som najlepsiu. Potom mi material doviezli priamo z vyroby. (Na Slovensko ide Silka z Madarska, v Cesku maju Silku vyrobenu v Cesku. A pozor, Ceska a Madarska Silka ma rozne verzie (velkosti) tvarnic, viac sa mi pozdavala Silka z Ceska, lebo Madarska Silka ma vysku iba 200mm, takze budes mat viac radov. Ceska Silka ma standartnu vysku 250mm. Oslovoval som aj Ceskeho obchodaka aj Ceske stavebniny, no kazdy vravel ze ku Ceskej Silke sa nedostanem aj ked byvam 10km od Ceskych hranic) Este zaujimavost, Silka lepidlo je rozne farbou, madarske je tmavosede, Ceske je biele. Obe boli ale super, neuveritelne tvrde. Co sa tyka Polska, to som ja neriesil, ale mas moznost oslovit firmy ako Silpro, Grupa silikaty (vyrobcovia) alebo priamo Polske stavebniny, riesilo sa to tu vo forach, niekto ma VPC aj odtial.
Odpovedať
@michal_groch Kladacsky plan fungoval. KS super, len murovanie im trvalo dlhsie, bolo to pre murarov prvy krat ale aspon boli pedantnejsi. Ale Zakladova doska moze byt problem, lebo ti ju velmi pravdepodobne nespravia na cm presne, preto lepsie o par cm vacsiu, zachovat kladacak a dorovnat polystyrenom. Elektroinstalacia bez problemov.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?