Porfix U 250 nosnosť

Ahojte, idem práve stavať záhradný domček o Veľkosti 8x6m. z toho 6X4 domček + 6x4 terasa pod spoločnou strechou. Bude to záhradný domček takže nemám nato projekt ani si nechcem platiť zbytočne statika. Stavať budem z Porfixu 250mm toho najlacnejšieho. Následne to zateplím. Rozmýšľal som že veniec tiež spravím z Porfixu U 250 len sa obávam či to bude dostatočne nosné keďže toho betónu tam nejde zrovna veľa... Samozrejme že tam dám armovanie a nad tým bude pomúrnica ktorá rozkladá sily... No nemám s Porfixom ako takým skúsenosti. Len chcem vedieť či máte stým skúsenosti že na tak ,,tenký veniec" sa môže postaviť sedlová strecha s klasickým krovom a škridlou. Ak by boli nejaké pochybnosti tak veniec samozrejme vyšalujem a vylejem. Len som si chcel uľahčiť prácu... Ďakujem.
Odpovedať
@rado26 šírka otvoru 140mm - krytie 2x25 máš strmienka 90mm to ošaluj doskami ide to rýchlejšie ako lepenie u-čok
Odpovedať
Uplne mimo temy, planujem stavat cosi podobne, tiez asi z rovnakeho mazerialu Teraz riesim projekt a pod. Ale ked je to sice 2x do 25m2 pod jednou strechou tak sa to rata ako celkova plocha a uz na to asi treba projekt + povolenie Aspon teda mna tak informovali
Odpovedať
Ano treba projekt, ale stačí jednoduchý ak dobre viem. Nemusí to byť podrobné ako u normálneho domu. Ale záleží od príslušného stavebného úradu. 🙂 Ale viem že to ľudia robia tak že dajú oznámenie na záhradný domček napr 5x4 a terasu iba k tomu ako keby len tak pristavajú a dostrešia. Ja si to idem stavať za dom na pozemku takže nepredpokladám problémy. A nahlásené to všetko budem mať. Len statika si kvôli vencu nechcem platiť...
Odpovedať
Profilova fotka
úplne v pohode to môžeš aj z porfixu 200 4p-600
Odpovedať
Profilova fotka
@rado26 Dobre na to ideš, prečo dať statikovi 200 eur, keď môžeš dať omnoho viac za materiál ak to predimenzuješ alebo to podimenzuješ a ak by to spadlo bude to ešte väčšia škoda.
Odpovedať
@martosko prečo by to malo spadnúť? a aké predimenzovanie venca má hodnotu 200€ prosím ta? povec mi. čo by som tam dal iné ako pri normálnom klasickom venci aby som to navýšil o 200€? Ja pýtam ľudí ktorý takto z Porfixu U 250 už stavali a majú to overené či to je OK. Ak by mali byť nejako pochybnosti tak spravím klasicky vyšalovaný veniec ktorý viem že je 100% nosný. cenovo je to na rovnakej úrovni. Len s Učkom by som si sám lepšie poradil. Nakoľko kvôli pandemií nebudem mat pomocníkov.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?