Obvodove murivo - Ytong Standard PDK vs. Porfix P2 440 PDK - 300mm

ahojte, ake mate prosim skusenosti s obvodovym murivom 300 mm - Ytong Standard PDK vs. P2 440 PDK? cena, murovanie, presnost, pociatocna vlhkost, tepelna vodivost, tepelny odpor, sucinitel prestupu tepla... /iba pre info - cena za celu stavbu - rozdiel 1000€ v prospech Ytongu/ vopred vdaka za kazdu odpoved - najlepsie osobna skusenost. caute a diskusii zdar :D
Odpovedať
@represent1985troska vsak paretre vidis ak je ytong lacnejsi ber to. R ti moze byt jedno sak zateplis, vlhkost, presnost mas za jedno
Odpovedať
@represent1985troska Y je lacnejsi voci P? To sa mi nevidi. Rozhodujuca je cena, ostatne rozdiely nijako nepostrehnes.
Odpovedať
Profilova fotka
Určite bude Ytong drahší, ja aj napriek vyššej cene som šiel do Ytongu.
Odpovedať
sorry, 1000€ v prospech porfix:)
Odpovedať
@tzbprojekt a na zaklade coho si sa rozhodol, prosim ta
Odpovedať
A najviac používaná palena tehla /poroterm ,heluz.../ vyjde koľko ? Aj keby by vyšla len tak isto tak nieje asi o čom./myslím že aj tak je stále lacnejšia ako Yt..../
Odpovedať
@represent1985troska Ahoj ja som staval z porfixu 250 a išiel by som do toho asi zase. Tá presnosť nie je nejaká oslnivá ale to ti môže byť jedno, tá cenová úspora oproti ytongu za to stojí.
Odpovedať
ja stavam v porfixu a v susedstve co stavali z ytongu, tak kazdy potvrdil, ze porfix sa menej trusi, je sudrznejsi.a ked je lacnejsi, tak by som siel do toho. aj murari vravia, ze v poslednej dobe je profix lepsi. tak neviem. a mozno by som isiel do toho pevnejsieho p4-600. mam z neho vnutrone nosne steny a je to podla mna este lepsie. sice ma horsie teplnoizolacne vlastnosti a je menej presny...ale je pevnejsi kazdopadne.
Odpovedať
@represent1985troska uplne sa vyprdni na to ci je to Y alebo P ci tehla od xyz, etc., dolezita je "staticka unosnost" na RD ti uplne staci (a vyhovuje) 250mm hrubka, takze dolezite je to aby to staticky vyhovovalo vs. cena. Odpor muriva ti moze byt uplne ukradnuty, ten dozenies izolaciou. Co som pozeral ceny koli stavbe garaze tak neni v zasade rozdiel medzi Porfixom a Tehlou druhy krat by som volil tehlu + penu, je to suchsi proces. Zas porfixaci boli ochotny okrem zalozenia potiahnut aj obvodove mury, ale to bolo 3r. spat mna ta praca vtedy stala cca 800,- za tie $ sa mi neoplatilo obliect si monterky a z ich pracou som bol nadmieru spokojny.
Odpovedať
@peter_83 tak to mas stastie ze si staval z porfixu a nie ytongu 25cm. Ja som tiez mal porfix ale chybalo tak som kupil ytong ze skusim a ten bol vyrazne horsi iba ak struktura vyzerala homogenejsie ale rozmery boli zle som brusil ako otrok.
Odpovedať
Profilova fotka
https://www.modrastrecha.sk/forum/obv... https://www.modrastrecha.sk/forum/obv...
Odpovedať
Profilova fotka
@represent1985troska neviem z akych stranok to porovnavas, ale ked vychadzam z toho, ze momentalne na stranke porfixu stoji jedna tvarnica p2-440... 4.16 eur...cize po zdaneni 20% to bude cca 5 eur, tak m2 z porfixu stoji 40 eur. cena za m2 ytongu (na ich stranke) je za 41,47 eur. toto su ale ceny na ich strankach. verim tomu, ze su stavebniny, aj v tvojom okoli, ktore maju nejaku tu zlavu, ...alebo nejaku akciu, trebars lepidlo zadarmo. musim sa ale priznat, ze sam som prekvapeny, ako markantne sa tento cenovy rozdiel medzi nimi znizil. predtym to bolo aj 5 eur menej pre porfix na m2. ps. nezabudaj, ze ytong je o dlzke 600mm, ale porfix je iba 500mm dlhy. porovnavaj teda cenu za m2, nie cenu za kus....pri rovnakej hrubke, a tvrdosti samozrejme. https://www.porfix.sk/produkty/biele-... https://www.ytong.sk/cennik-obvodove-... ale da sa aj lacnejsie ytong https://dek.sk/produkty/detail/440001... porfix https://dek.sk/produkty/detail/440011... ytong 30.1 eur/m2 porfix 21.9 eur/m2
Odpovedať
Článok sa načítava...
@martin153 ja som mal ponuky na oba tento rok a ytong bol drahsi o cca16 percent. Pri obvodovom rozdiel este mensi cca 10 percent ale preklady a priecky. A neprisiel som na to preco by som mal platit viacej za ytong. Vsetko som mal prepocitane na rovnaky objem
Odpovedať
Profilova fotka
@represent1985troska vieš čo, asi na základe pocitu a dobrého spánku. Sám asi vieš z čoho sa pórobetóny vyrábajú, o Porfixe tom sivom určite vieš, že sa tam pridával elektr.popolček, čo je vraj škodlivá látka. Porfix už robí biely "kváder" kde ho vraj nepoužívajú, ale tak pre lepší spánok som sa rozhodol pre Ytong. Napr. v Ytongu ti povedia ze Porfix ten popolček stále používa aj do bielych, v Porfixe ze nie, a ked by aj pouzivali tak nie je vobec skodlivý. Druhá vec aj murári mi povedali, že je krehší. Neviem, je to ako sa hádať či je lepší mercedes alebo bmw, tých 700-1000€ som obetoval, ale ak by som išiel fakt vyslovene po cene tak idem Porfix.
Odpovedať
@martin153 p.s. si porovnaval 250tku porfix a ytong 300ku. V deku by 300ka porfix vychadzala 25,92/m2
Odpovedať
Profilova fotka
@jumt pravdu mas. nehadam sa :-) p.s. som rad, ze si si dal tu namahu ma skontrolovat. (doveruj, ale preveruj). iny sa nato vyseru, alebo slepo uveria.
Odpovedať
Profilova fotka
@jumt cize opravujem, porfix nieje lacnejsi o 9 eur/m2....ale o 4 eur/m2.
Odpovedať
@jumt tak u mňa to bolo hlavne o cene, ale hovorím stavať ešte raz tak idem zase asi do porfixu, ak by som nezvolil iný menej štandardný matroš :) Za mňa spokojnosť, hlavne prišiel vcelku a žiadne polámané rohy a pod...
Odpovedať
Palena klasická červená tehla hrúbka 30 CM?? spotreba tehál: 16 ks/m2 , 16 ks x cca 1.30 e/ks = 20e/m2
Odpovedať
Profilova fotka
@represent1985troska ak chces lepit na maltu tak je to jedno , ak to chces mat pekne vymurovane s Pur penou tak jedine ytong, ako jediny s u nas dostupnych porobetonov je nato rezany
Odpovedať
Akurat pozeram na obvodove murivo (porfix P4 250) a spominam ako sa to nahovo murovalo koli nie prave dokonale narezanym tvarniciam. Na druhej strane mam 1000E usetrenych v kapse a ide sa dalej 8-) PS mna stal m2 15E (2017).
Odpovedať
Zdravím ľudia ja som mal napr. Cena za porfix 300mm p2-440 2.82€ jeden kus . Cena bola s DPH (doklad) a úspora oproti ytong tam bola viac než 1000e určite 😀
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?