Menu Forum

Obvodove murivo z tehly 300 alebo 380

5. okt 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
lukasko1985
Registroval sa 1. decembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 1 príspevok. Okres Žilina.
fotoportrét
fotoportrét
lukasko1985
Registroval sa 1. decembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 1 príspevok. Okres Žilina.
 Zdravim Vas chystam sa v blizkej dobe kupovat tehlu a rozmyslam ci dat 300 plus vacsie zateplenie alebo 380 a mensie hovoria mi ze pri 300 je dost hrube zateplenie a ze to potom nevyzera pekne okna su moc utopene a robi to aj tien a druha varianta tu mi radia dat 380 a vysunut ju mimo zakladovu dosku cca 5,6,7cm aby som nestratil metre z interieru plus zateplenie 10 , tehla bude porotherm ,zateplenie mineralna vata.
5. okt o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
gashtaan
14
Registroval sa 25. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 4126 príspevkov a 1 album. Má 13 priateľov. Okres Bratislava.
  • Už bývam v dome
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
gashtaan
14
Registroval sa 25. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 4126 príspevkov a 1 album. Má 13 priateľov. Okres Bratislava.
  • Už bývam v dome
    okres Bratislava
 @lukasko1985 ja som za 300+200, sam mam okna utopene 20cm a nemyslim si, ze by to bolo take zle ako popisujes.
5. okt o 10:44  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jblaze
1
Registroval sa 23. decembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 224 príspevkov a 1 album. Má 2 priateľov. Okres Košice.
  • Staviam dom
fotoportrét
fotoportrét
jblaze
1
Registroval sa 23. decembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 224 príspevkov a 1 album. Má 2 priateľov. Okres Košice.
  • Staviam dom
 @lukasko1985 trochu sa nadtym zamysli a odpovedz si sam, staviate dom a nevies sa rozhodnut pre skladbu steny? a to vysuvanie tehly to ti kto radil takto? dava ti to nejaky zmysel?
5. okt o 10:58  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
laco17
10
Registroval sa 27. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 268 príspevkov. Má 2 priateľov. Rozhanovce, okres Košice-okolie.
  • Už bývam v dome
    okres Košice-okolie
fotoportrét
fotoportrét
laco17
10
Registroval sa 27. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 268 príspevkov. Má 2 priateľov. Rozhanovce, okres Košice-okolie.
  • Už bývam v dome
    okres Košice-okolie
 @lukasko1985 Prečo 380 alebo 300, prečo 100 zateplenie, prečo vysunutie múra, prečo minerálna vata ..? - lebo ti to niekto radil ? Ty nemáš projekt ? Neradil si sa s projektantom ? Všetko má súvislosti, všetko sa dá prepočítať a rozumne naplánovať.
Možno ti stačí aj 250 mm nosná stena, možno ti stačí aj 200 mm zateplenie z fasádneho EPS70.
Konzultuj s odborníkmi (projektant, dozor) a choď sa pozrieť na novostavby v okolí.
5. okt o 11:14  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tomcok
4
Registroval sa 2. novembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 66 príspevkov. Má 2 priateľov. Dvorany nad Nitrou, okres Topoľčany.
  • Staviam dom
    Dvorany nad Nitrou, okres Topoľčany
fotoportrét
fotoportrét
tomcok
4
Registroval sa 2. novembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 66 príspevkov. Má 2 priateľov. Dvorany nad Nitrou, okres Topoľčany.
  • Staviam dom
    Dvorany nad Nitrou, okres Topoľčany
 @lukasko1985 Zdravim, moja skusenost: staviam 2 podlazny dom, obvodove mury 38 tehla, nosne priecky 30 tehla. Zateplenie je planovane 15 cm ( mozno menej ) ale viacej ako 15 urcite nie. Tehlu mam pezinsku a som spokojny nadmieru. Kamos staval o mesiac skor a tiez z porothermu a ked videl pezinsku tak povedal ze mal radsej tu kupit, je ovela pevnejsia ako 38 porotherm a dokonca aj lacnejsia bola. Tehlu mam zarovno dosky a izolacia bude mimo.
5. okt o 11:21  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
slavoslav
2
Registroval sa 6. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2080 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
slavoslav
2
Registroval sa 6. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2080 príspevkov.
 sú tie dátumy pri príspevkoch správne? Mám pocit ako by som čítal fórum z konca minulého storočia.
5. okt o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mato176
4
Registroval sa 14. mája 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 97 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Sabinov.
fotoportrét
fotoportrét
mato176
4
Registroval sa 14. mája 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 97 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Sabinov.
 @lukasko1985 Ahoj. Naozaj najlepsie, ked sa budes drzat projektu. Ja som napriklad dal prednost tehle 380 pred 300, lebo sa lahsie robia vazby v rohoch, netreba tolko rezat. Na 380 tehlu davam 15cm vaty. Okna som osadil zarovno muriva, takze budu potopene tych 15cm.
Ale zaujimalo by ma to vysunutie 380-tky mimo o 7cm. Ak zistis o tom viac, daj mi prosim vediet. Zaujima ma to.
Dakujem.
5. okt o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
leonardom
9
Registroval sa 12. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2630 príspevkov. Má 12 priateľov. Okres Prievidza.
fotoportrét
fotoportrét
leonardom
9
Registroval sa 12. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2630 príspevkov. Má 12 priateľov. Okres Prievidza.
 @slavoslav Nie, dátumy sú správne, ale ..."na Slovensku je to tak".
V širšej rodine máme mladý pár - sťahuje sa do cca 40 ročného domu (kocka) po starých rodičoch.
Ich nezaujíma kúrenie, tepelné straty, ekonomika a komfort bývania. Treba nové laminátové podlahy, kuchynskú linku, závesný záchod.
A keď sa spýtaš: a zatepľovať idete?, odpovedia: načo, teraz nie je treba... časom... 5 cm.
5. okt o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
leilak1
17
Registroval sa 14. decembra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 655 príspevkov. Má 2 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
leilak1
17
Registroval sa 14. decembra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 655 príspevkov. Má 2 priateľov.
 @lukasko1985 nemáš v profile ani aký dom , projekt nič a chceš nejaké odporúčania. ....
Niekedy je dôležitejšie správna orientácia domu a okien k svetovým stranám ( slnečné zisky ) ako riešiť 15cm alebo 20cm polystyrén ..... V mojom okolí je 40 novostavieb a každý tretí dom je len správne orientovaný ...
5. okt o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
yetinb
7
Registroval sa 31. januára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 49 príspevkov. Má 2 priateľov. Nová Baňa, okres Žarnovica.
fotoportrét
fotoportrét
yetinb
7
Registroval sa 31. januára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 49 príspevkov. Má 2 priateľov. Nová Baňa, okres Žarnovica.
 nevime či ti to pomôže, ale ja som dal 44cm porotherm a 12cm vaty, okná mám približne strede ...už je to hotové a inak to nebude emoticon , dostal som už veľa otázok prečo som to takto pravil pri stavbe dome ... poradiť sa je dobré, ale rozhodnutie je na investorovi emoticon
5. okt o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stowasser
3
Registroval sa 9. apríla 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 2185 príspevkov a 3 inzeráty.
fotoportrét
fotoportrét
stowasser
3
Registroval sa 9. apríla 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 2185 príspevkov a 3 inzeráty.
 @lukasko1985 nebudem komentovat tvoju dilemu o hrubke muriva, aby si to nebral ako utok.

Bod 1: K umiestneniu okien - jedna aj druha varianta bude v konecnom dosledku predstavovat hrubku muriva cca 48cm, takze pri obidvoch hrubkach tehly mas predsa moznost osadit okno uplne rovnako, takze argument o utopenych oknach je nespravny.,

Bod 2: Mas projekt a mas (mal by si mat) stavebny dozor, ten ti lahko vysvetli, ze v projekte je znazorneny podorys vonkajsieho plasta stavby a nie zakladovej dosky. Keby to fungovalo tvojou logikou, tak si ludia vysuvaju stavby aj niekolko metrov a argumentuju zakladovou doskou..
Ku kolaudacii potrebujes zameranie geodetom a ten bude merat vonkajsie rohy stavby, tak aby si nebol prekvapeny.

PS Predtym, ako sa rozhodnes kupit material, tak si precitaj viac teorie o tepelnych mostoch, skladbach stien (ne)dychani stien, kvalitnych oknach a podobne. Typ materialu urceneho pre obvodove steny si nevyberaj slepo podla ceny, ale komplexne, je to jedna z najlacnejsich poloziek potrebnych k stavbe domu, pockaj ked pride sanita, vnutorne vybavenie..
5. okt o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to