Menu Forum

Obvodove murivo z tehly 300 alebo 380

5. okt 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
lukasko1985
Registroval sa 1. decembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 1 príspevok. Okres Žilina.
fotoportrét
fotoportrét
lukasko1985
Registroval sa 1. decembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 1 príspevok. Okres Žilina.
 Zdravim Vas chystam sa v blizkej dobe kupovat tehlu a rozmyslam ci dat 300 plus vacsie zateplenie alebo 380 a mensie hovoria mi ze pri 300 je dost hrube zateplenie a ze to potom nevyzera pekne okna su moc utopene a robi to aj tien a druha varianta tu mi radia dat 380 a vysunut ju mimo zakladovu dosku cca 5,6,7cm aby som nestratil metre z interieru plus zateplenie 10 , tehla bude porotherm ,zateplenie mineralna vata.
5. okt 2016 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
gashtaan
14
Registroval sa 25. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 4486 príspevkov a 1 album. Má 13 priateľov. Okres Bratislava.
  • Už bývam v dome
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
gashtaan
14
Registroval sa 25. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 4486 príspevkov a 1 album. Má 13 priateľov. Okres Bratislava.
  • Už bývam v dome
    okres Bratislava
 @lukasko1985 ja som za 300+200, sam mam okna utopene 20cm a nemyslim si, ze by to bolo take zle ako popisujes.
5. okt 2016 o 10:44  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jblaze
6
Registroval sa 23. decembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 304 príspevkov a 1 album. Má 4 priateľov. Okres Košice.
  • Staviam dom
fotoportrét
fotoportrét
jblaze
6
Registroval sa 23. decembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 304 príspevkov a 1 album. Má 4 priateľov. Okres Košice.
  • Staviam dom
 @lukasko1985 trochu sa nadtym zamysli a odpovedz si sam, staviate dom a nevies sa rozhodnut pre skladbu steny? a to vysuvanie tehly to ti kto radil takto? dava ti to nejaky zmysel?
5. okt 2016 o 10:58  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
laco17
10
Registroval sa 27. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 287 príspevkov. Má 2 priateľov. Rozhanovce, okres Košice-okolie.
  • Už bývam v dome
    okres Košice-okolie
fotoportrét
fotoportrét
laco17
10
Registroval sa 27. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 287 príspevkov. Má 2 priateľov. Rozhanovce, okres Košice-okolie.
  • Už bývam v dome
    okres Košice-okolie
 @lukasko1985 Prečo 380 alebo 300, prečo 100 zateplenie, prečo vysunutie múra, prečo minerálna vata ..? - lebo ti to niekto radil ? Ty nemáš projekt ? Neradil si sa s projektantom ? Všetko má súvislosti, všetko sa dá prepočítať a rozumne naplánovať.
Možno ti stačí aj 250 mm nosná stena, možno ti stačí aj 200 mm zateplenie z fasádneho EPS70.
Konzultuj s odborníkmi (projektant, dozor) a choď sa pozrieť na novostavby v okolí.
5. okt 2016 o 11:14  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tomcok
4
Registroval sa 2. novembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 66 príspevkov. Má 2 priateľov. Dvorany nad Nitrou, okres Topoľčany.
  • Staviam dom
    Dvorany nad Nitrou, okres Topoľčany
fotoportrét
fotoportrét
tomcok
4
Registroval sa 2. novembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 66 príspevkov. Má 2 priateľov. Dvorany nad Nitrou, okres Topoľčany.
  • Staviam dom
    Dvorany nad Nitrou, okres Topoľčany
 @lukasko1985 Zdravim, moja skusenost: staviam 2 podlazny dom, obvodove mury 38 tehla, nosne priecky 30 tehla. Zateplenie je planovane 15 cm ( mozno menej ) ale viacej ako 15 urcite nie. Tehlu mam pezinsku a som spokojny nadmieru. Kamos staval o mesiac skor a tiez z porothermu a ked videl pezinsku tak povedal ze mal radsej tu kupit, je ovela pevnejsia ako 38 porotherm a dokonca aj lacnejsia bola. Tehlu mam zarovno dosky a izolacia bude mimo.
5. okt 2016 o 11:21  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
slavoslav
2
Registroval sa 6. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2297 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
slavoslav
2
Registroval sa 6. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2297 príspevkov. Má 1 priateľa.
 sú tie dátumy pri príspevkoch správne? Mám pocit ako by som čítal fórum z konca minulého storočia.
5. okt 2016 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mato176
4
Registroval sa 14. mája 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 97 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Sabinov.
fotoportrét
fotoportrét
mato176
4
Registroval sa 14. mája 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 97 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Sabinov.
 @lukasko1985 Ahoj. Naozaj najlepsie, ked sa budes drzat projektu. Ja som napriklad dal prednost tehle 380 pred 300, lebo sa lahsie robia vazby v rohoch, netreba tolko rezat. Na 380 tehlu davam 15cm vaty. Okna som osadil zarovno muriva, takze budu potopene tych 15cm.
Ale zaujimalo by ma to vysunutie 380-tky mimo o 7cm. Ak zistis o tom viac, daj mi prosim vediet. Zaujima ma to.
Dakujem.
5. okt 2016 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
leonardom
11
Registroval sa 12. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2699 príspevkov. Má 13 priateľov. Okres Prievidza.
fotoportrét
fotoportrét
leonardom
11
Registroval sa 12. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2699 príspevkov. Má 13 priateľov. Okres Prievidza.
 @slavoslav Nie, dátumy sú správne, ale ..."na Slovensku je to tak".
V širšej rodine máme mladý pár - sťahuje sa do cca 40 ročného domu (kocka) po starých rodičoch.
Ich nezaujíma kúrenie, tepelné straty, ekonomika a komfort bývania. Treba nové laminátové podlahy, kuchynskú linku, závesný záchod.
A keď sa spýtaš: a zatepľovať idete?, odpovedia: načo, teraz nie je treba... časom... 5 cm.
5. okt 2016 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
leilak1
17
Registroval sa 14. decembra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 844 príspevkov. Má 3 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
leilak1
17
Registroval sa 14. decembra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 844 príspevkov. Má 3 priateľov.
 @lukasko1985 nemáš v profile ani aký dom , projekt nič a chceš nejaké odporúčania. ....
Niekedy je dôležitejšie správna orientácia domu a okien k svetovým stranám ( slnečné zisky ) ako riešiť 15cm alebo 20cm polystyrén ..... V mojom okolí je 40 novostavieb a každý tretí dom je len správne orientovaný ...
5. okt 2016 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
yetinb
7
Registroval sa 31. januára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 58 príspevkov. Má 2 priateľov. Nová Baňa, okres Žarnovica.
fotoportrét
fotoportrét
yetinb
7
Registroval sa 31. januára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 58 príspevkov. Má 2 priateľov. Nová Baňa, okres Žarnovica.
 nevime či ti to pomôže, ale ja som dal 44cm porotherm a 12cm vaty, okná mám približne strede ...už je to hotové a inak to nebude emoticon , dostal som už veľa otázok prečo som to takto pravil pri stavbe dome ... poradiť sa je dobré, ale rozhodnutie je na investorovi emoticon
5. okt 2016 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stowasser
3
Registroval sa 9. apríla 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 2290 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
stowasser
3
Registroval sa 9. apríla 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 2290 príspevkov.
 @lukasko1985 nebudem komentovat tvoju dilemu o hrubke muriva, aby si to nebral ako utok.

Bod 1: K umiestneniu okien - jedna aj druha varianta bude v konecnom dosledku predstavovat hrubku muriva cca 48cm, takze pri obidvoch hrubkach tehly mas predsa moznost osadit okno uplne rovnako, takze argument o utopenych oknach je nespravny.,

Bod 2: Mas projekt a mas (mal by si mat) stavebny dozor, ten ti lahko vysvetli, ze v projekte je znazorneny podorys vonkajsieho plasta stavby a nie zakladovej dosky. Keby to fungovalo tvojou logikou, tak si ludia vysuvaju stavby aj niekolko metrov a argumentuju zakladovou doskou..
Ku kolaudacii potrebujes zameranie geodetom a ten bude merat vonkajsie rohy stavby, tak aby si nebol prekvapeny.

PS Predtym, ako sa rozhodnes kupit material, tak si precitaj viac teorie o tepelnych mostoch, skladbach stien (ne)dychani stien, kvalitnych oknach a podobne. Typ materialu urceneho pre obvodove steny si nevyberaj slepo podla ceny, ale komplexne, je to jedna z najlacnejsich poloziek potrebnych k stavbe domu, pockaj ked pride sanita, vnutorne vybavenie..
5. okt 2016 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to