Murovanie Ytong, ako je na Tom práca?

Dobrý deň, Prosím o info, či práca s ytongom podľa foto je spravená normálne a tie diery, nespoje sa mi iba zdajú ako odflaknuta práca? Dakujem
Odpovedať
@rados611 pokial ste s tým robili prvy krat, tak s prižmúrením oka sa to da...
Odpovedať
@stefanby práveže to robila firma..každá tretia rozbitá, a už si pripadám že im kritizujem každú jednu vec..pri základoch podobne, dal som podľa PD opraviť zlu hĺbku vykopov, bez železa
Odpovedať
Profilova fotka
@rados611 ja som si teraz murovala jednu priecku v dome a obavam sa ze to mam lepsie spravene ako ty.... ale ako pise @stefanby - ak je to cista svojpomoc a prva stena v zivote, tak OK... ten mur to prezije, skor by ma trapilo iba to ciastocne vzajomne previazanie ytongov a nie tie medzery, to schovas...
Odpovedať
@rados611 sorry, nedalo mi to. Viem že firma - inak by si sem nepisal ale si to opravil.... vyhod ich zo stavby kym je cas/ zavolaj si poriadny stavebny dozor...
Odpovedať
Ale zasa ak boli super lacny... a je to zvysle/kolme, tak to nespadne... takze pohodaaa
Odpovedať
@stefanby keby boli super lacni, neriešim moje obavy 😁. Práveže z tohto dôvodu som to dal veľkej firme, od ktorej aj očakávam výsledok, ale toto či mi tá ich partia od základov robí sa mi naozaj nepaci. Dom nespadne, dá sa to vyspravit, ale prišlo mi to veľa odflaknute, ako sa aj vyššie pise
Odpovedať
Pokiaľ to je vo váhe nic sa nedeje. Z vnutra to zakryje omietka a z vonku polystyrén.
Odpovedať
@andrejito_zemanito prvý rad bol..inak, je správny postup dať prvu radu na tenkú vrstvu lepidla, niektoré tvárnice neboli zlepené, lepidlo ostalo na zemi namiesto spojenia..odpoveď, že bolo teplo a prvá vrstva slúži na vyrovnanie 😁😁 . Čo mi vychádza z toho, nelepte Ytong, to netreba
Odpovedať
@rados611 ciganska robota,zla vazba muriva,staticky nevhodne. vyhodit
Odpovedať
@rados611 prva rada ide do murovacej malty nie do lepidla. Prvou radou sa vyrovnavaju rozdiely na platni.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som bola včera na stavbe na návšteve, kde si pán stavia sám. Podľa knižky urob si sám. Ma to urobene pedantne. Toto sa s tým nedá ani len porovnať. Porazilo by ma keby mam toto niekto urobí. A to sú originál murári alebo sa tak iba tvária?
Odpovedať
No ja som teraz staval záhradný domček sám z Porfixu, a teda toto by som ja neprebral. Y/P sa dá krásne rezať , a ukladať na mm presne maltou dorovnať. Toto je odflaknute, padnúť to asi nepadne , ale neplatil by som za to...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ze je sem tam fuga, to nevadi. Vodar tam vytrie zvysny kleber a vybavene. Ale zakladat prvu radu na porokleber a nie na maltu, to je dost odvazne..
Odpovedať
ako moze niekto na toto napisat, ze ak je to svojpomoc a prva stena, tak je to s prizmurenim oka ok... ako? to uz kto nevie prolozit "tehlicku k tehlicke"? tie spary, nerovnosti, no odflaknuta robota, aj ked nie je to na buranie a prerabanie, ale murarovi aspon 50% dole z vyplaty ...
Odpovedať
@rados611 to ze dorez je kratsi este ako tak chapem ale preco je druha rada nahadzana a lame sa cez hranu? Uz len dufat ze na fotkach su najhorsie miesta a zbytok stavby je podstatne lepsi.
Odpovedať
@profistavbari začali prvej radu.. na niektorých miestach sú uvoľnené, takže ešte sa stým niečo dá robiť.. na úseku na 10m sú 3 rady kde to vyzerá ako na fotkách. Všade, aj prvé rady sú obite tvárnice. To som myslel že múry pôjdu najlahsie od firmy 😁
Odpovedať
Profilova fotka
@kemino no normalne tak to moze niekto napisat, pretoze som zena a pretoze som murovala sama prvy krat v zivote a nie je to len tak ze dam lepidlo, hodim ytong a mam... celkom to bolo pre mna osobne aj narocne... Ale zaroven som dopisala, ze moj mur vyzera lepsie, co je, vzhladom k tomu ze toto je partia "odbornikov" fakt pruser 😞 @rados611 na tych dalsich foto je aspon previazanie ytongov tak ako ma byt, hold, evidentne im je jedno ako to urobia, proste to robia... A ze je ytong obity? a sak co, nevadiii.... Proste taky bol na palete a namiesto toho aby to dali bokom, nech mozes vyreklamovat (vraj v pohode daju kus za kus ze s tym nemaju problem som pocula) tak to proste vzali a pouzili, neriesili.. tito ludia evidentne nad svojou pracou nerozmyslaju, takze..... prec s nimi .
Odpovedať
@rados611 asi by bolo potrebné to vidieť celé, lebo podľa prvej sady fotiek je to čistá katastrofa, ale podľa druhej je to OK. Tie úlomky z tvárnic sa jednoducho stávajú, treba vyspravit a ísť ďalej.
Odpovedať
@rados611 ..... zdravím... odbité tvárnice, to je to najmenej, čo Ťa môže trápiť... .... samozrejme firma hrubo porušila technologické postupy výrobcu.... .... konzultuj s technickou podporou Ytong a prilož aj foto... Držím palce...
Odpovedať
@rados611 Prva rada sa uklada do malty aspon 1cm,nehovoriac o tom,ze ak nieje dodrzana rovina podkladneho betonu,tak na vyrovnanie to niekde vyjde aj viac.A ked tato partia robila aj zaklady,tak v super rovine to urcite nebude.Ak sa ti nedajboze nieco so stavbou stane,vyrobca porobetonu nepreberie zaruku,kedze zakladali prvy rad na lepidlo.
Odpovedať
@neila19 a odkial by sa nabrali original murari?ved ti posledny vystudovali este tak okolo roku 2000, odvtedy vacsina murarov sa murarmi iba stala. Ale s ytongom dokaze murovat aj laik, toto je iba odflaknuta fuska,nic viac. Kazdy kto robi s ytongom pre seba, to urobi bez takych spar, a pouzije maltu na prvy rad.
Odpovedať
@rados611 a to je velky omyl. Ludia casto doveruju firmam v dufani zarucenej kvality ale zabudaju ze vo firmach pracuju zasa ken kudia a zial firma casto zamestna kdekoho len aby to vynasalo. Zozente ludi na urovni kludne bez s.r.o a myslim ze na tom budete lepsie.
Odpovedať
@dent poznam murara ktory vystudoval a na dome by som ho nerad videl a poznam stolara ktory muruje cely zivot a tojo vzdy vidim na stavbe rad. Papier je papier ale prax je prax.
Odpovedať
@kuracinarez našiel som vrece po nich, ale použili w600, kde je písané neodporúča sa na porobeton..ešte že dali len 2 rady, a niekde ostal 1 rad a stopol som ich, o to ľahšie to pôjde dole
Odpovedať
Profilova fotka
@dent ja takých poznám, ale na rok dopredu mávajú obsadene termíny
Odpovedať
Profilova fotka
@rados611 Ja na tvojom mieste by som hľadal inú firmu, zhodou okolností som dnes narazil na tento album, aby to s tebou nedopadlo podobne. https://www.modrastrecha.sk/blog/kvik...
Odpovedať
@martosko presne tento album som sa snažil nájsť. Keďže som ho videl dávnejšie a pripomína mi to prave moju situáciu ako pises
Odpovedať
@rados611 Teraz sa ich opytaj,ako ti chcu nahradit strateny cas,peniaze,zniceny material.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@rados611 toto je ten prípad, keď si ľudia radšej robia sami. Je ťažko odhadnúť, kto je dobrý a kto nie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?