Kde sa dá požičať čerpadlo na betón?

Ahoj, som na tejto stranke prvy krat, neviem ci tu podobna tema je, ak hej urcite nie s takym nazvom :-D Potrebovala by som pomoct, poradit, ideme zalievat podlahu na poschodi a velmi by nam pomohol stroj v ktorom sa neako zmiesava beton a potom cez taku dlhu ruru vylieva priamo na miesto kde to potrebujete zabetonovat. Ulahci to pracu, ze sa to nemusi kyblovat, pripadne vytahom vytahovat po vedierku... Znami nam odporucil, ze už sa tento strojcek da požicať v mensom vydani, nie ako vidime pri priemyselnych budovach. Preto sa obraciam na Vás ci ste sa stym stretli a pripadne mi odporucili neaku firmu. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
myslim ze mas na mysli cerpadlo na beton ;-) skus pohladat nejaku pozicovnu stavebnych strojov
Odpovedať
nazov toho stroja je cerpadlo na beton? dakujem pomohol si mi. aspon viem co googlovať. ;-)
Odpovedať
neviem ci hovorovo alebo oficialne je to ,, beton pumpa,,
Odpovedať
oficialne sa to tusim vola putzmeister.
Odpovedať
ahoj no je to betón pumpa a jednoduchšie a lacnejšie je ju hľadať aby bola súčasťou domiešavača..v okolo tt stojí pumpa okolo 5000 na hodinu..ale už neviem koľko stojí ako súčasť domiešavača..určite je to jednoduchšie a uľahčí ti to prcu..a skús to hľdať na betonárkach..majú to tam, nie všade a nie rovnakú ale majú.ale zasa musíš mať dobrý prístup a plac lebo sa musí rozpätkovať..veľa šťastia
Odpovedať
Profilova fotka
chcem sa spýtať na putzmaister; keď sa zalievajú podlahy pomocou putzamaistra, dávajú sa pod betón aj železné siete? počula som, že nietko hovorí, že áno a niekto, že nie. Ako to teda je? koľko asi stojí "služba"+materiál s "putzmaistrom"?
Odpovedať
ahoj, magimary. samozrejme, ze do podlahy davas vystuz (sietovina), to ze cerpas beton pumpou, to je len sposob ulozenia betonu. pumpy (putzmaistre) sa pouzivaju na velkych stavbach a vies si predstavit v nejakej vyskovej budove, ze by v stope/podlahe nebola vystuz? beton vsak treba po ulozeni spravne zhutnit (npr. vibrovanim) inak mozu vznikat trhliny z toho, ze beton zacne segregovat (vacsie kamenivo sadne na dno a smerom k povrchu konstrukcie zostava len cementove mlieko, ktore nema dostatocnu pevnost). pumpy sa netreba bat. je to vsak draha zalezitost. napriek tomu, tak urychli pracu, ze to stoji za tie prachy. predpokladam, ze staviate domcek, staci vam pumpa s 24,5m ramenom (najmensia) - cca 2400,-/hod - použite cca 600,- - rozbehova chemia pridavne potrubie cca 150,-/m/deň - ale len ak ho potrebujes prístavné cca 1000,- takze tak... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
díky za info! domček už nestaviame, je postavený (viď album), potrebujeme len urobiť potery v podkroví (čo je asi 120m2, čiže behať s kýblikmi piesku al. betónu hore-dole nie je nič moc)... jasné, že sieťovina sa dáva do každej betónovej "hmoty", ale fakt som počula, že do poterov na podlahy netreba..., mne sa to tiež nezdalo, ale opýtala som sa... ;-)
Odpovedať
jasne, to som nepostrehla, ze je to poter. do poteru sa samozrejme vystuz nedava. to je pravda. :-D
Odpovedať
Do poterov ktoré sa pripravujú iba ako podklad pod určitý druh podlahy alebo sa robia tam kde podlaha nebola sa nemusí dávať karirohož, záleží na tom ako chceme podlahu využívať. Čo sa týka toho betónovania, je rozdiel v betónoch ktoré robíme iba ako poter, alebo ako nosnú časť podlahy, kde sa dáva aj karirihož.sieťovina/.Poterom sa iba vyrovnávajú nerovnosti, nie je potrebné aby sa dávala taká veľká vrstva, alebo trebárs sa robia rozne druhy nivelačných poterov, kde sa jedná o úplne milimetrové vrstvy.Záleží od účelu, na ktorý je poter potrebné urobiť. Všetky druhy je mozné robiť aj firmami alebo živnostníkmi, niektoré sú lacnejšie ako keď sa robia svojpomocne a hlavne rýchlejšie. Ak je potrebná betonáž tak je možné využiť už horespomínané betónovanie pomocou domiešavača a betónpumpy, tiež je potrebné zistiť aký druh betónu potrebujete podľa toho aká záťaž bude ploche.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Ahojte, Ma prosim Vas niekto skusenosti s trhlinami v betone na vrchnej deke? Zalievali sme putzmajstrom, vystuz zo zeleze bola klasicka - 12 roxor po 15 cm, a nad to 8 roxor po 30 cm. Problem je ze sme salovacie dosky pod zelezom nepoliali pred betonazou, a dalsi problem je ze pod 12 roxorom bolo ako podklad len 6ka roxor. Davali sme pod vystuz aj kusky polystyrenu, tie sa vsak uplne stlacili,tak sa teraz bojim ze to zelezo bude vytrcat zospodu. Takze neviem co mohlo tie trhliny sposobit, ale je ich fakt velmi vela - su sice tenke ako nit, ale su vsade. Tak sa teraz bojim ci mi to cele nepadne na hlavu. Este sme salovaciu kontrukciu nerozobrali, ideme az tento vikend?Mate s tymto prosim Vas niekto nejake skusenosti?Dakujem
Odpovedať
Ahoj, nepíšeš akú vrstvu a aký druh toho betónu ste dávali. Ten polystyren ste dávali ako podložky alebo po celej vrstve? A kedy ste tú deku robili, keď už chcete odšalovať? Až budete robiť aj poschodie, a strechu, odšalovať by ste mali až keď vám urobia krov. Napíš niečo bližšie o tom betóne a aký druh domu staviate. Poradiť by ti mohol stavebný dozor. Neviem akú vrstvu toho betonu ste dávali, 15 - 20 cm, železo by trčať nemalo. Napíš konkretnejšie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Davali sme B20, v piatok tomu bude 3 tyzdne ze sme to zaliali. Poschodie tam nebude,kedze ide o bungalow. Beton bol z betonarky,a nebol moc mokry..Polystyren siel len okolo salungu a pod okna. Este nevieme ci bude to zelezo trcat,len sa toho obavam. Stalo sa iba to,ze beton je velmi popraskany a rozmyslam ze preco asi. Ide sice len velmi tenke praskliny, ale bojim sa o stabilitu....
Odpovedať
Ahoj, myslím že sa tých povrchových prasklín obávať nemusíš, aj keď by pri správnom zložení jednotlivých frakcií čo tvoria betón nemali vznikať. Betonárky by už mali vyrábať certifikovaný betón. Po troch týždňoch môžete pokračovať, napíš ako to vyzeralo po odšalovaní. Tie praskliny povrchové nemôžu ovplyvniť stabilitu.
Odpovedať
Vdaka, urcite napisem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?