Je tehla Heluz kvalitná?

Zobraz úvodný príspevok
zaciname stavat mame zaujem o tehlu heluz poradte :-| niekto povedal ze heluz je nekvalitny
Odpovedať
@wavrinecova12 toto mas pravdu, ked sme boli vybavovat a objednavat, tak sme boli u troch roznych predajcov a jeden z nich nam povedal uplne odveci dodaciu dobu oproti tym ostanym. To sme len na seba pozreli s otcom, ze akoze preco si nadhodil niekolko tyzdnov v porovnani s ostatnymi, tomu sme nerozumeli. Ale teda vylucili sme tuto predajnu hned.
Odpovedať
Profilova fotka
@zdennicio ono je preto fajn, ze ked mas napriklad vybrate od koho chces kupovat, tak si vies najst aj ich predajcov konkretne. Normalne to takto maju na nete napriklad uvedene niektore firmy. A pri takychto predajcoch, co su vlastne taki oficialni, tak tam by sa podla mna taketo nieco nemalo prihodit, ze by boli nejake rozdiely.
Odpovedať
Profilova fotka
@wavrinecova12 ved jasne, ono sa toto rychlo teraz meni, nemozes porovnavat, co bolo pred mesiacom a nie to este predtym predtym. Inak to je sranda, ze ked sa opytas roznych predajcov na to iste, tak nie vsetci ti povedia rovnake dodanie. Ale tak pokial sa da si aspon vybrat, tak okej.
Odpovedať
@wavrinecova12 ved my sme vedeli, co chceme, proste sme mali vybrate presne aj druh aj pocet aj vsetko. Preto ma zaskocila takto skusenost, ale tak poradili sme si, to je hlavne si myslim.
Odpovedať
Profilova fotka
Neviem, preco to tak funguje, ale nie je toto prvy raz, co som taketo nieco pocula. Ale dobre hovoris, ze pokial sa da vyberat, tak sme na tom dobre. A zase je to podla mna najmenej sa ist popytat aj k viacerym predajcom.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ono asi budu ze oficialny predajcovia a potom taki ti potmehudski, co polovicu veci riesia nacierno a podobne. Vacsia istota je pri tej prvej moznosti jednoznacne.
Odpovedať
@wavrinecova12 ano, na skodu to isto nie je. Napriklad u nas to bolo tak, ze predajcov sme si nasli dopredu na internete na strankach firiem, takze to bolo aspon o to jednoduchsie, ze sme vedeli, kam ideme co riesit. Ze sme prisli na miesto a uz potom rovno riesili, co sme potrebovali. Nie ze by sme behali a zhanali, kde co vieme dostat. V tomto je to tiez vyhodnejsie oproti tomu, nez to bolo kedysi.
Odpovedať
Ale tak to je aj najlepšie, aj si zistíš, ak teda nemajú dodacie podmienky v prípade ak nemajú toľko materiálu na sklade. A aj z toho kontaktu vieš vycítiť, či je predajca v pohode alebo nie
Odpovedať
Profilova fotka
@cincila11 to si myslim, ze take mnozstava, ktore su potrebne na stavbu nemavaju skladom. Aspon si to neviem predstavit, ze by boli takto az zasobeni, to by ine sklady museli mat. Ale tak to dodanie nie je hrozne, mozes priblizne pocitat s dvoma tyzdnami.
Odpovedať
Profilova fotka
Sklady su rozne aj externe takze to nemusi byt niekedy az taky strasny problem. Ono skor zalezi od toho, ako ich samotny vyrobca je schopny dodat. Za 2 tyzdne to si akurat na ne spravis miesto na pozemku
Odpovedať
Profilova fotka
@lucky_11 u nas to bolo taketo dodanie, ale teraz neviem, ako sa to pohybuje, to by bolo asi lepsie, keby sa vyjadril niekto, kto nedavno objednaval. Ale aj tak niektorym je vela aj tie dva tyzdne a chceli by to zo dna na den vsetko 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@wavrinecova12 heh to máš pravdu, ale tí si to buď nechali na poslednú chvíľu alebo im zväčša niečo chýba
Odpovedať
Článok sa načítava...
@fasox to sa moze velmi lahko stat, alebo napriklad, ze aj ti pride objednavka, ale neodkontrolujes si to, tak sa moze stat, ze nieco bude chybat. netreba proste nic zanedbat, ked uz sa na to clovek da.
Odpovedať
Profilova fotka
v takom prípade by asi bolo najlepšie si priniesť už samotný projekt, to by mohli odborníci vedieť tak nejak rozpočítať, či? @wavrinecova12 brali ste aj niečo navyše, do rezervy?
Odpovedať
Profilova fotka
@fasox ked ides podla projektovej dokumentacie, tak si nemyslim, ze je nejak potrebne objednavat nieco navyse. Akoze mozno nejakych par kusov, ale ze niekolko paliet, tak to mi pride zbytocne. Ono aj predajcovia vedia s tym poradit, aj oni vedia vypracovat nejake taketo rozpocitania materialov.
Odpovedať
Profilova fotka
tak to nie že na palety, veď ono ak by sa aj stalo, že by nejaký kus chýbal, v malom množstve sa dajú tehly kúpiť aj v stavebninách. to ma len tak zaujímalo, ci sa aj v takýchto prípadoch berie navyše nejaká rezerva
Odpovedať
My sme nieco zobrali. Ako nieze by som neveril znacke, ktoru sme brali, to akoze vobec, vsak inak by som asi od nich neobjednaval vsetko z coho sa stavalo. Ale tak moze sa pritrafit skor podla mna robotnikom, ze nieco zle odhadnu alebo sa nieco pritrafi. Tak nech proste je. Co zvysilo, to sa odlozilo a planujem to tak, ze dokupim potom zvysok a spravi sa taky altanok s ohniskom.
Odpovedať
no ved to je jasne, ani nechces a stane sa no s tym podla mna treba tak trocha pocitat. heh jasne vsetko treba zuzitkovat a taky paradny tehlovy altanok tiez nie je na skodu
Odpovedať
@dlhan to je sice pravda, len zas nebude ho zbytocne robit z tak sirokych tehal?
Odpovedať
Profilova fotka
@fasox ano, ja priznavam, ze sme brali aj navyse nieco. Zakazdym to tak robime, aby sme mali istotu, ze nebude nic chybat. Jednoduchsie je potom posunut to niekomu dalej, ak by material zvysil alebo ho vyuzit na nieco ine. Keby nieco chybalo, tak by sme museli zhanat a cakat na dodanie a stavba by stala. @juliana434 co su podla teba siroke tehly? Zalezi od toho 🙂
Odpovedať
@wavrinecova12 tak neviem na dom sa zvacsa pouzivaju 38 alebo aj 44
Odpovedať
Profilova fotka
@juliana434 to mas pravdu, to su asi take najpouzivanejsie by som povedal. Potom este mozu byt aj zateplene napriklad. To ma tiez nieco do seba 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, dávam do pozornosti najnovší článok v našom Magazíne, v ktorom sme v spolupráci s Heluz rozobrali tému "Výber a montáž tieniacej techniky v novostavbe" - https://bit.ly/vyber-montaz-tieniaca-... 🙂
Odpovedať
@okro1 hej hej ved to je jasne, ale tak na altanok by si asi take zateplene len tak nepouzil, no pri dome, to je zas o niecom inom, ja som skor narazala na tie rozmery
Odpovedať
@michaelarecht vdaka za obohatenie diskusie aj takouto formou. Cital som clanok, su tam spomenute kadejake zaujimavosti, isto stoji za precitanie a hadam aj pomoze niekomu, kto riesi taketo nieco. Vsak pocasie konecne vyzera, ze sa umudri, tak aj robit sa zacne viacej.
Odpovedať
Profilova fotka
@zdennicio co som spominal, ze tehly mozu byt klasicke a obycajne, tak pozeram a ono to plati aj pri tych prekladoch. Sa mi to paci, tie s tou predpripravou na tienenie. Uz to maju riadne vychytane vsetky tieto materialy, aby ti ulahcili robotu.
Odpovedať
Profilova fotka
@juliana434 na dom ano, ale myslim si, ze na altanok by aj uzsie postacili. Samozrejme zalezi, ci to ma byt altanok skor taky otvoreny, ze len nejake prestresenie v podstate, alebo uz nieco take na styl takeho zahradneho domceku aj.
Odpovedať
@okro1 no tak to ano. je fajn, ze aj ked napriklad nemas hned financie na riesenie tienenia, vies na na to prepripravit a potom nemusis riesit problemy ako co, ak by si dal obycajne preklady bez predpripravy
Odpovedať
no dobre a to je vhodne pre vsetky druhy tienenia potom? lebo tak ci zaluzie alebo rolety je to rozdiel. je rozdiel aj medzi jednotlivymi druhmi zaluzii napriklad, kedze tam je viacero moznosti na vyber, tie lamely a motory, to nie je zakazdym presne take iste, co sa tyka velkosti.
Odpovedať
@vackoo ak sa nemylim co sa tyka motorov, to zalezi od znacky. co sa tyka tvaru, tak tie su rozne, tie si vyberies podla toho, ake sa ti hodia
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?