HELUZ tehla

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať na skúsenosti s touto tehlou. (http://www.najlepsiatehla.sk/) Má tie medziotvory vyplnené polystyrénom a preto to vypadá zaujímavo. Začal som si obehávať stavebniny. Iba v jedných m navrhli aj toto a celkom to chválili. V ďalších dvoch mi povedali, že je to novinka a že by do toho nešli. Pretože sú vraj ešte neni známe všetky reálne vlastnosti tejto tehly. Takže moja otázka stojí, staval z toho niekto už a ak áno, spokojnosť? Ďakujem.
Odpovedať
Tak to podla mna mam, ked pisem priamo do tejto temy, uz podla nazvu je to myslim jasne. Akurat to, ze ktora konkretna tehla je ok a na co presne, v tomto mam trochu medzery, ale tak prinajhorsom by sa to dalo asi s predajcom nejak odkomunikovat. Len toto je predsa take trochu ine, nez ked rovno za nim pojdem.
Odpovedať
@maros_get ti predajcovia su taki, ze sa specializuju na nejaku konkretnu znacku, ci maju viacero v ponuke? Reku ci to treba behat hore dole, ked chces nieco taketo kupovat alebo vybavis aj viacej ponuk na jednom mieste.
Odpovedať
@maros_get hej ved jasne, len ked ono je z coho vyberat, o to horsie pre mna, heh, ze sa tazsie rozhoduje. Ale tak uz som aj rozmyslal, ze rovno zamierim k predajcovi a s nim to preberiem.
Odpovedať
Profilova fotka
@zemie podla mna ako kde, vies kupit aj v stavebninach napriklad a tam budu mat produkty isto od viacerych vyrobcov. ale da sa aj tak ist, ze ides k predajcovi, ktori sa specializuje na konkretnu znacku. ale da sa aj cez net v dnesnej dobe uz kadeco vybavit a pozistovat, tak mozno aj takto by sa to dalo riesit, ak vies, co chces teda, ze nepotrebujes aj nejake poradenstvo.
Odpovedať
Profilova fotka
@marex4 nepozeral by som sa na to z tejto strany, ze je to horsie, ked je viacej toho na vyber. stale lepsie, ked mas z coho vyberat, nez keby si musel brat jednu vec, lebo nic ine nie je. takze budme radi za kadejake moznosti, by som povedal. kludne to takto vybav, kvitujem to.
Odpovedať
@maros_get teraz som tuto na streche na fotoblogoch videla clanok, kde sa pise, ze Heluz dava nejaku akciu riadnu. O tom si co myslis? Neviem, ci si to postrehol.
Odpovedať
Profilova fotka
@zemie ale ano, vsimol som si to samozrejme. podla mna dobra akcia, da sa usetriet na tom pekna sumicka v konecnom vysledku. pokial vyhovuje aj termin dodania, tak smelo do toho za mna. vsak je tam aj uvedene, ze kedy je mozne si potom prist objednavku vyzdvihnut.
Odpovedať
@maros_get tak ano, je to ta lepsia moznost. Tak som si nasiel nejakeho predajcu a dohodol sa s nim, prebrali sme, co som potreboval a aj sa objednalo. Tak hadam to bude okej. Aj my hovoril o tej akcii, co spominate, len skoda, ze to neviem vyuzit, pretoze potrebujem tie tehly co najskor. Keby mi to stacilo buduci rok, tak bez vahania idem do toho.
Odpovedať
Profilova fotka
@marex4 predajcu si si ako hladal? ci si isiel na nahodu, ci bude mat, to co chces alebo si dopredu vedel, kam treba ist, aby si vybavil? a tak co uz no, mozno inokedy sa ti postasti natrafit na nieco podobne. A teda na teraz ti povedal, ze za aky cas ti dorazi material? V pohode to bude, ze ti bude vychadzat?
Odpovedať
@maros_get ak mozem, tak by som sa este vratila k tej akcii, co som pisala vyssie. To sa vztahuje ze na vsetko, co sa da objednat, alebo ako to je? To som si nejak zabudla pozriet, ma to prekvapilo, ze vlastne tam pisali, ze az 50 percent, tak ostatne som asi nejak odignorovala alebo co 😬
Odpovedať
@maros_get predajcu som si normalne nasiel na stranke, nebehal som kade tade zbytocne, vsak to by som kolko prejazdil, keby idem len tak na verimboha zhanat. Ked som objednaval, tak bolo dodanie pisane 8-10 tyzdnov, ale teraz viem, ze sa to zmenilo na 6-8. Tak uvidime, ako sa postasti. Pocitam pre istotu s tym dlhsim, ale nenahnevam sa, ak to pride skorej.
Odpovedať
@zemie akurat som pozeral, ze tu akciu predlzili este o mesiac, tak reku spomeniem to tu, kedze tu padla aj na to rec. a teda vztahuje sa na tehly family a family 2 v 1 v sirke 38cm, 44cm a 50cm.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@zemie ako pozeram, tak uz tu je aj viacej info o tej akcii. som ani nepotrehol, ze sa to este predlzovalo. @marex4 pocuvaj, vsak ty by si uz aj mal mat tie tehly a vsetko okolo toho potrebne doma, ci este nie? kolko to je vlastne odvtedy ako si ich objednaval?
Odpovedať
@maros_get hej hej, uz mam veru vsetko na pozemku, teraz nedavno mi volal predajca, ze uz to mam na ceste, tak sme to boli vsetko prevziat. zaciatkom jula som to objednaval. vtedy mali uvedene dodanie este tych osem az desat tyzdnov, potom sa to skracovalo. ale tak tie dva mesiace to boli, zase presne na den to vypocitane nemam.
Odpovedať
@marex4 tak to je dost dobra sprava si myslim. Mne sa to aj zdalo nejak kratko, ze dali tu akciu. Lebo tak povedzme si, ono to chce aj nejake rozhodovanie a mozno aj poradenstvo, ked niekto ide stavat. Tak potom fajn, ze to aspon o ten mesiac dali dlhsie. @maros_get no vsak to som ani ja nevedela praveze, este ja s mojim sustredenim, ked som o tom citala. Vsak to tak aj vyzera, som sa potom este aj tu pytala.
Odpovedať
@zemie myslis, ze kratko trvala? praveze ja nemam taky pocit, vsak neviem, ci to nebolo nejak tri mesiace alebo tak nejak. to je myslim dost casu na to, aby si to niekto, kto planuje stavat vsetko uvazil a premyslel, ci sa mu viacej oplati objednat teraz alebo tak, ze to dodanie bude mat az na dalsi rok v ramci tej akcie. samozrejme aj jedna aj druha moznost ma svoje vyhody.
Odpovedať
@marex4 nj, bohuzial, pri tom murive stale ludia spekuluju, "a nebudete toto lepsie, alebo tamto ..." potom ani 3 mesiace nestacia
Odpovedať
@shadowmilan tiez pravda, niekedy to vyberanie a rozhodovanie trva aj dlhsi cas. ale zase ked bola ta akcia, tak to moze posobit tak, ze sa nejak poponahla clovek s tym rozhodovanim. lebo je pravda, ze dost vela sa dalo usetrit vdaka tomu.
Odpovedať
no ved to je faktor akcie, aby si dlho nerozhodoval a proste kupil od nich, aby malo zaistene objednavky 🙂 je kopa ludi, az kym nemali ist objednat material boli rozhodnuty, ze tehlu a potom zacnu s porobetonom alebo inu znacku takto im to mohlo aj pomoct nevymyslat
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan vsak ale ved dobre, nie? tehla je podla mna dobra volba, to je taky vdacny, odolny, trvacny material, z ktoreho sa da stavat. tehlove stavby su aj masivne aj pevne, je to ohnovzodorny material s vysokou zivotnostou. isto by sa nasli aj dalsie vyhody, ale tak na take zhrnutie myslim staci.
Odpovedať
@maros_get ja niesom proti tehle keby som staval, vezmem asi podla ceny, zvysok je mi jedno 😄 ale sam mam dom z tehly, plnej este 🙂
Odpovedať
Tak hej, kazdy ma ine kriteria pri tom vybere. Ale tak tou tehlou podla mna niet co postavit. Vsak vacsina domov, ked pocitame aj tie starsie, tak je postavenych z tehal a pri vacsine domov plati to, ze im nic nie je. Tak myslim, ze proste sa tam nic neposkodilo, nepokazilo atd.
Odpovedať
@zemie asi si myslela, ze niet co pokazit, ked chce niekto stavat s tehlou. Trosku preklep, ale taky mily, heh. Tiez som aj toto bral do uvahy, ked sa rozhodovalo, ze co vlastne sa pouzije na vystavbu. Potom sa uz do uvahy brali take tie klasicke kriteria ako cena, dodanie, podmienky, skusenosti a tak dalej.
Odpovedať
@marex4 hej hej, teraz to citam az po sebe a asi by som mala skor, ako to poslem haha. Ale tak chapeme sa. No ved ano, lebo tak pri com si dat zalezat, ked uz nie pri stavbe domu, no nie? Tak to vtedy clovek je obzvlast opatrny a vsetky tie moznosti si poriadne zvazi.
Odpovedať
Vždy sa pobavím (nie pozitívne), keď čítam ako je tehla ohnuvzdorna a podobne. Na Slovensku tých domov za rok vyhori, zhorí docela dosť. Bol niekto niekedy na takom mieste? Dovolím si povedať, že v takom prípade je úplne jedno, z čoho je ten dom postavený. Prídu hasiči a na požiar pouziju xy m3 vody. Sanácia, oprava takého niečoho býva veľmi komplikovaná a ak sa aj opraví, vždy v tom dome už bude cítiť zhorenisko. Cena za opravu býva tiež nie zrovna nízka. V čom je teda rozdiel medzi tehlový a napríklad drevodomov? Čo som videl, väčšina drevodomov používa na steny "nehorlavy“ sadrokartón. Elektroinštalácia býva často taktiež z kabelov odolnejsich požiaru (oranžové).
Odpovedať
Tak akoze kazdy nech si stavia, z coho uzna za vhodne. To vies ako, zakazdym bude mat kazdy tu svoju pravdu, o niecom bude presvedceny, ze prave to jeho je to najlepsie. Ale tak ked mame moznost vybrat si, co chvalabohu mame, tak preco si aspon nezvazit vsetky moznosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@zemie ved jasne, pokial je z coho vyberat, vyberajme a budme radi, ze to takto je. ale tak pre niekoho sa to moze skomplikovat, vies ako, ze cim viac moznosti, tym tazsi vyber heh. ved ono co som ja pisal ohladne tehal, tak aj tych je niekolko viacero a aj to, pre aky rozmer sa rozhodnut, ci s tym zateplenim alebo bez atd.
Odpovedať
@zemie tak ked nie pri stavbe si dat bacha na vsetko a vsetky tie detaily, ze co a ako, kde nakupit, koho oslovit, koho zajednat na robotu... To uz ked na tomto si niekto zalezat, tak neviem.
Odpovedať
Profilova fotka
@marex4 ono niektore tie firmy, co sa venuju vyrobe stavebnych materialov poskytuju aj rozne ine sluzby a poradenstva. co je fajn akoze, lebo tak nie zase vsetci sa do toho uplne rozumieme, ze by sme hned na prvy raz vedeli, co bude najlepsie.
Odpovedať
@maros_get to je inak fakt, ale to tiez musis vediet, koho oslovit, ak mas o nieco taketo zaujem. Lebo tak vacsina predajcov v stavebninach podla mna funguje len na tom principe, ze prides, spravis objednavku a tym to pre nich hasne.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?