Akú značku tehly si vybrať? Aké máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, prosim poraďte nam akú tehlu (značku) zvoliť? Chceme dať 30tku tehlu a 15 cm zateplenie. Je ich strašne veľa druhov, nevieme si poradiť Ake mate skusenosti? Ďakujem
Odpovedať
@tao_tao neprudi, z jednej strany omietka, z druhej zateplenie, ideal ak kontaktne, nie ramik a buchty ... len ma udivuje ze ludia na orvy rad davaju tehly plnene vatou, ktore maju v konecnom dosledku horsie izolacne vlastnosti nez tie bez vaty, mozno v skusobnych laboratornych podmienkach nie, ale fyzika a cisla nepustia
Odpovedať
@modrak26 tu je to uz ale otazne .. pretoze tepelna vodivost betonu je extremne velka .. taktiez akumulacna schopnost .. no nevyhoda je vo velmi kratkej relaxacnej dobe .. a taktiez teplota povrchu steny z mbt bude nizsia nez v pripade tehly, co sa odzrkadli na kominovom efekte a celkovo mensej tepelnej pohode ... avsak mbt a sadrokarton je jedna z najidealnejsich kombinacii, kedze sadrokarton eliminule vsetky spomenute ´´zlé´´ vlastnosti mbt
Odpovedať
@milan_vt 😄 možno aj áno. Za mňa sú plnené tehly blbosť. Toľko vody, koľko nám natieklo do tehál by som s tehlami plnenými vatou nechcel zažiť. I keď by to bolo asi stále lepšie než to, čo sme mali my.
Odpovedať
Profilova fotka
@tao_tao nic tam prudit nebude nieje sanca
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@milan_vt tvrdiť že tepelný odpor vzduchovej medzery sa jednoducho vypočíta dosadením lambdy vzduchu je ignorácia toho že vzduch je plyn a preto takéto zjednodušené uvažovanie nemá s realitou nič spoločné.
Odpovedať
Profilova fotka
@modrak26 ak si staval z 20cm MBT kanceláriu a nezateplíš, tak v zime tam prekúriš buď gate alebo zmrzneš.....Výrobca udáva lambdu 0,63
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@modrak26 ja som z MBT staval dom aj garáž a poznám technické listy.....vlastnosti nezatepleného betónu sú známe už dávno.....nič nové sa nedozviem.
Odpovedať
@adele22 ahoj mám tu istú tehlu a išiel som do vaty. Mal som dobrú cenu, našiel som kontakt a priviezli mi vatu priamo z výroby. S vatou sa aj dobre robilo
Odpovedať
@eagleowl ok tak mi to vysvetli, preco by to tak nemalo byt, ked vzduch je plyn ... to potom su aj udaje pri oknach, ktore su plnene argonom (plynom) irelevantne?
Odpovedať
Profilova fotka
@milan_vt lebo λ -tepelná vodivosť kvapalín a plynov sa udáva v pokoji, čiže nedochádza k prenosu tepla prúdením..... (napr. astronomicky drahý aerogel a jeho "superizolačné" vlastnosti sú postavené práve na tom že udržuje vo svojej štruktúre vzduch prakticky v pokoji. Načo by komu bol keby stačilo "zavrieť" vzduch do komôrok ako v tehle) Ak by platilo to čo si myslíš, tak by sa okná neplnili zbytočne argónom alebo kryptónom ...podľa Tvojho výkladu by stačilo v oknách zväčšiť dnes používanú medzeru medzi sklami zo 16mm na povedzme 32mm a mali by sme okná ktoré by izolovali 2x lepšie.....čo je úplná hlúposť..... No a na záver treba povedať že aj napriek tomu že marketing si dnes veľa dovolí ...urobiť drahú tehlu plnenú izolantom .... následne zo skúšobného ústavu vymámiť podvodom zmanipulované merania o tepelno izolačných vlastnostiach a s týmto nastúpiť pred odbornú verejnosť by bolo obrovské faux pas, ktoré by veľmi rýchle odborná verejnosť otvorene napadla.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sousedekovci89 dúfam, že áno 🙂 Ďakujem ti veľmi pekne za rady 😉
Odpovedať
@andy952 ahoj, až teraz som si všimla správu od teba. Spomedzi všetkých tých správ tu sa mi nejako stratila tá od teba 🙂 Vy máte teda tiež porotherm 38 a ideš vatou zatepľovať, správne tomu rozumiem, áno? Ďakujem a hrúbku ideš akú dávať?
Odpovedať
@adele22 ahoj áno presne vata 20 cm a porotherm mám 38 cm. Dlho drží teplo v interiéri nebanujem. Vatu som bral priamo z výrobne mám aj kontakt. Môžem ti ho dať na bazosi som ich našiel.
Odpovedať
@andy952 Ahoj, mohol by som ťa aj ja poprosiť o kontakt?
Odpovedať
@andy952 super, ďakujem 🙂 A môžeš kľudne aj ten kontakt, len ťa poprosím do internej pošty, aby sa mi tu nestratil a vedela som ho nájsť - tak tam to bude lepšie, keď mi to pošleš 🙂
Odpovedať
@aduska344 Tejto teorii dat prvy rad zateplenu tehlu stale nerozumiem, kedze pri AO musite zateplovat komplet zaklady, ale ked mate peniaze navyse preco nie.
Odpovedať
@andy952 zdravim, mozem poprosit aj ja kontakt na tu vatu ? dakujem.
Odpovedať
@adele22 ahoj, cital som , ze sa rozhodujete ohladom zateplenia..uz ste sa aj nejako rozhodli?..taktiez som si vsimol, ze mate tehlovy dom, co aj my, len my sme pouzili este tu tensiu 30-tku tehlu..nebanujete, ze ste sa rozhodli pre tu 38-cku?..
Odpovedať
ja som do prístavby dával TermoBrik 25 cm ako lacnejšiu náhradu za Heluzky.
Odpovedať
@macejmatus na hrúbku tehly 38 sa vykašli, 30 stačí a čo ušetríš radšej pridaj pár cm do zateplenia, nebudeš ľutovať 😉
Odpovedať
@sousedekovci89 vsak som napisal, ze my mame dom postaveny z 30-tky, ste si zle precitali...
Odpovedať
@macejmatus áno moja chyba ospravedlňujem sa 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 v pohodicke, to sa stava sem-tam... 😎
Odpovedať
@lucia_ligacova Cena muriva pri celkovych nakladoch na vystavbu az taku rolu nehra, kup 30heluz bez vaty a si v pohode. Odporucam zadat ponuku do viacerych stavebnin na rovnaky produkt, aby si si spravila obraz o cenach, nezabudni na dopravu.
Odpovedať
Profilova fotka
Súhlasím, že je dobré si dať ponuky do viacerých stavebnín, lebo niektoré vedia dať väčšiu zľavu. My tiež keď sme riešili tehlu na dom (my sme stavali z Porothermu) tak sme si do viacerých stavebnín zadali aké množstvo potrebujeme a potom podľa ceny sme sa rozhodovali. Ale je pravda, že v porovnaní s výdavkami vo vnútri, ktoré boli potom, tak murivo by som povedala, že je pomaly najmenšia položka 😄
Odpovedať
@zdena_samaj tak tomu ver, ze je to jedna z najmensich poloziek na dome..ved ked si vezmes, tak aj strecha je vacsia polozka ako tehla...a z akej hrubej tehly ste stavali?..
Odpovedať
Profilova fotka
@macejmatus obvodové a nosné múry sme dávali 30cm a ostatné priečky tie užšie, neviem či sú 14,5cm alebo koľko. Už si to presne ani nepamätám ale viem, že obvodové sme dávali 30tky, lebo sme chceli aj tú hrubšiu 38cm ale nás viacerí odhovorili, že to je zbytočné.
Odpovedať
My sme zvolili murivo z VPC tehly obvod 17,5 priečky 11,5 od Kalksandstein. Pri výbere muriva som od neho hlavne chcel únosnosť a zvukovú izoláciu. Tepelnú izoláciu som prenechal na EPS. Sme spokojný.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?