Prasknutý obklad kúpeľne

Zdravim. Chcel by som sa opýtať či nemá niekto kontakt na šikovného obkladača -odborníka, ktorý by vedel posúdiť príčiny, prečo mi kachličky v kúpeľni pukajú a vyduvajú sa. Kúpeľňu mam oblozenu obkladom v rozmere 100x33cm. Nevidno žiadne mokré miesta ani vlhnutie. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@janulik8789 vlhnutie nemusi byt viditelne okom. Nerobis si v kupelni saunu , ked sa sprchujes? A kolko ma obklad? Moze to byt zivotnostou
Odpovedať
@drslavino praveze vôbec nemám saunu v kúpeľni. Obklad je nový, bývam v 2 ročnej novostavbe.
Odpovedať
@janulik8789 ak ti niekde už kachlička aj odpadla daj foto. tipujem to na lepenie na buchty alebo zle položené s dutými miestami aj pri pokládke na hrebeň 🙂 taký bežný problém dnešných tiežmajstrov 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 Tipujem ukladanie do zavadnuteho lepidla :-)
Odpovedať
@kejsix máš pravdu, aj to ešte môže byť 😄
Odpovedať
Poprosim fotky.
Odpovedať
Prikladám ešte pár foto. Toto je stav v jednej kupelke. Zaujímavé ze sa to deje iba na dvoch stenách. Zvyšné steny vyzerajú ok. Kachle na týchto stenách sú duté. V druhej kupelke začínam pozorovať to isté. Duté kachle, vydute a dnes som si všimol už dve prasknuté kachle. Toto sa deje po dvoch rokoch od obloženia.
Odpovedať
@sousedekovci89 👍👍👍
Odpovedať
@janulik8789 no myslím, že bez toho aby aspoň jedna z tých kachličiek nebola dole ti presnú príčinu nepovie nikto 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Ocividne majstri zle spravili a preto teraz kachlicky pukaju a su date vydute
Odpovedať
@janulik8789 mate drevostavbu?
Odpovedať
@profistavbari dom murovaný z tehly aj vnútorné priečky. Strop sadrokartón. Vnútorná omietka sadrova gletovana.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@janulik8789 bud to ignoruj, alebo cele dolu a odznova. Urcite to bude lepene na buchty a vodovaha bola pre majstov nedosiahnutelná méta :-D
Odpovedať
@janulik8789 pokial odtrhnete obklad tak bude zrejme cisty. Zrejme nenatierany a len lepeny s prachom od vyroby. Ak je to takto tak cele nanovo oblozit😕
Odpovedať
@profistavbari praveze som bol pri tom ked to robili. Lepidlo adesilex od mapei bolo natiahnuté hrebeňom na stenu a aj na kachle. Vodovahu používali, keďže steny kde to nie je vydute sú rovné. Steny pred pokladkou penetrovane.
Odpovedať
Jedna z moznosti je ze si dom dosada a po usadeni to uz bude ok. Prihod podorys s vyznacenymi stenami kde sa to deje...
Odpovedať
@janulik8789 Tazko posudit ked nieje vidiet pod obklad.
Odpovedať
ak praska obklad tak sada /pada stena niekde, obklad nepraskne pre zle lepidlo. ze sa vyduje obklad moze byt zle zlozenie lepidla(po zaruke?) malo vody/vela vody? tiez som toho nazoru ze bud ignore alebo na novo secko. cca 20e/m2 by smo ratal prace a plus cca 15-40e/m2 obklad podla vkusu no. ale tak min 30e/m2 by som ratal,
Odpovedať
Nieje to zle nalepene, ale je to smejdovy krivy obklad, ktory bol napruzeny pri lepeni a teraz povolil.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Dobry den, chcem sa spýtať, či ste zistili príčinu praskania a vyduvania obkladu . To isté sa robí v kúpeľni aj mne, presne ako u Vas a fakt neviem prečo. Ďakujem h.
Odpovedať
@helenka28 máte v rohoch silikón? Nieje obklad v rohoch na kontakt? Máte drevodom?
Odpovedať
Profilova fotka
Preco sa pytate na drevodom? V drevodomoch je nieco taketo bezne?
Odpovedať
@helenka28 nezistil som príčinu. Obklad mam ešte na stene nechce sa mi ho ešte dávať dole. Myslím ze to jediné riešenie a odložiť to nanovo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?