Kúpeľňa: Sadrová omietka + obklad

Chcem poprosiť o radu ako najlepšie pripraviť sadrovú omietku v kúpeľni pred obkladaním veľko formátovým obkladom 60 x 60 cm. Stretol som sa s dvomi názormi/postupmi: 1) prebrúsenie, penetrácia a preklébrovanie 2) prebrúsenie a penetrácia (v oboch prípadoch i aplikácia tekutej hydroizolácie) Je podľa Vás potrebné preklébrovanie? Omietka je bez nerovností. Vďaka za pomoc.
Odpovedať
A co tak adhezny mostik?
Odpovedať
@zxfelix v kupelni sa omieta pod obklad nahrubo sadrova omietka, tym padom nic nebrusis. Penetracia, hydroizolacia, lepidlo a obklad.
Odpovedať
@zxfelix najlepsie niako a ziadnu tam pod obklad nedavat
Odpovedať
@dgerzo vdaka za tip. Ide o novu sadrovu omietku, je celkom hladka. Adhezny mostik sa mi prave kvoli hladkosti zda ako idealne riesenie. Mate skusenosti s konkretnou znackou resp typom? @originalx / vsetci : ak by som siel cestou prebrusenia, ako najlepsie omietku prebrusit (sposob resp vysledna drsnost) a aky pentrak by bol najvhodnejsi pre tento typ omietky v kombinacii s obkladom? Vdaka za odpovede.
Odpovedať
@zxfelix Zober do ruky rucnu rašpľu, ci ako sa vola ten hoblik cim sa zrovnava ytong a tym to mas zachvilku zdrsnene, alebo skus najhrubsou mriezkou to prebrusit.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@zxfelix Ako si to nakoniec lepil? Drzi to dobre?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?