Kedy obkladat po poteroch a omietkach

Zdravím...potery nám robili začiatkom februára a omietky v polovici marca ....kedy by sme mohli začať obkladat? Pozíciame si merač vlhkosti na poter ale koľko to musí byť aby sa mohlo pokladať?
Odpovedať
Profilova fotka
Proces tvrdnitia bol ukonceny po 28 dnoch nastava proces susenia. Pod obkladanim rozumiem dlazbu a to je zasa mokry proces tam by som sa nebal... casu uplynulo uz dost.
Odpovedať
@11ivana11 aaale no! Nepreháňajte to v tomto prípade s vlhkomerom. 😉 Bez akýchkoľvek obáv už choďte a makajte. Napr. sú isté stavebné postupy, či potreby, kedy napr. dlažba sa kladie takmer do mokrého podkladu. To isté platí aj na obklady stien, akurát tam je to trošilinka náročnejšie na robotu.
Odpovedať
@petersd no a keď je niekde laminatova podlaha tak stým je to ako ?
Odpovedať
@wolodymyr niekde mame aj laminatovu podlahu 🙂 to sa tiež už môže ci ?
Odpovedať
Profilova fotka
@11ivana11 pri laminate je dolezite aby to bolo suche. Mam kamosa co robi len parkety vsetkeho druhu a vzdy si meria vlhkost. No zas ja som nechal urobit potery az po omietkach pockal dva mesiace a bez merania dal laminatove podlahy a nebol problem ani v jednej izbe co sa vlhkosti tyka. Ja by som veselo polozil🤣
Odpovedať
@11ivana11 Ono aj dosť záleží, aké je vonku počasie, resp. aký vlhký je vzduch. V jari, lete všetko schne pod rukami a naozaj je to tak, že po cca 1 - 2 mesiacoch môžeš klásť takmer všetko. Navyše laminát ani nie je taký citlivý na nasávanie vlhkosti. Horšie sú na tom podlahy na báze MDF-iek, ale uvedená doba im už stačí. @wolodymyr Ja už nerozumiem dnešným stavebným postupom. Veď niekedy podlahové potery boli posledným, čo sa "betónovalo" v interieri. Najprv steny, až potom potery. Teraz je všetko naopak! Aj zaťko na svojej stavbe si to nedal vyhovoriť z hlavy a práve teraz mu firma robí potery (omietky stien, stropov ešte nie sú). Pritom ho nič do toho netlačilo, aby robil ako prvé potery. Jeho argument: "Čítal som na nete, že aj takto sa to robí..." 😮
Odpovedať
Ak máte podlahovku, určite by som nič nekládol bez toho, aby som nezrealizoval nábehový diagram podlahového kúrenia. Poter môže mať nedokonalosti a pri vyššej teplote vykurovacej vody môže na slabších miestach popraskať. A lepšie ho opraviť teraz ako keď na ňom už bude podlaha. Okrem toho, zdať sa vám môže že už je suchý. Ale ja keď som po 4 mesiacoch od vyliatia poteru zakúril, vyparilo sa ešte dosť veľa vlhkosti. V tejto problematike by vás mal usmerniť stavebný dozor.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@ralf364 kedy si robil poter a zacal kurit? ake bolo pocasie?
Odpovedať
@o2yxrj289wnfcm Poter začiatkom novembra (okolo 7-10°) a kúriť som začal február - marec.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?