Z drevodomu mravenisko - ako sa zbaviť mravcov?

Zobraz úvodný príspevok
čaute máme nový postavený Stilo Absolut od známej firmy BH. Po nasťahovaní sme si všimli, že sa v dome pohybujú mravce. Mysleli sme si, že tým že sa tam robilo a neviem čo všetko nosilo tak prišli aj mravce a časom ich vyzabíjam. No bývame už nejaký čas a mravcov je stále viac a viac a už ich nájdem aj na mieste kde by byť nemali (postieľka s malým dieťaťom). Vyliezajú z podpodlahy, zo zárubní no proste zo všadiaľ. Poraďte mi prosím ako sa ich zbavíme. nechcem mať z domu mravčiu farmu o to horšie, že je to drevodom. je možné, že by sa mravce kolonizovali do panelov ktoré boli tožvie kde v sklade a teraz ich mám v každej stene, alebo sa nateperili z vonka. to sa asi nedá nijako dokázať takže ako reklamácia to neprejde.
Odpovedať
1
2
treba zahubiť hniezdo - mravenisko, nie tých mravcov čo behajú po byte, to je nanič. Musíš ich nakŕmiť niečím z čoho vyhynie mravenisko, inak nebude kľud.
Odpovedať
Profilova fotka
my sme toto mali po nastahovani v murovanom dome..prvykrat som ich nasla v kupelni, vsimla som si ich vychadzat spod zarubne...tak som kupila gel na mravce, dala kvapku na podlahu a zmizli...o par dni sa objavili v spajzi, potom v technickej a nakoniec v detskej izbe...vsade som kvapla z toho gelu, zmizli...odvtedy sa neobjavili...cize vyse roka som mravce nevidela
Odpovedať
Profilova fotka
fuha, mravce asi chceli pomoct so zehlenim :-D ale vazne teraz. Da sa kupit lafarex - znici mravcie vajicka a urobi kralovnu neplodnou. Tusim 3 tyzdne sa nesmie pouzit nic ine, aby sa neznizil ucinok lafarexu. Potom kupit nieco ine, co si zavlecu do mraveniska a vykapu z toho tie, co su teraz dospele. Ono to aj tak pomoze na 1 sezonu, lebo oni migruju a hladaju vone miesta. Migranti hnusni :-D :-D :-D ja vzdy na jar hodim do izieb lafarex a potom obsypem cely dom takym cervenym praskom - bud lorixan alebo loxiran sa to vola - moze to ist aj to hriadok zeleninovych, vraj to nema vplyv na urodu. Priznavam, ze som tym nicila 3 mraveniska v jahodach. Mravce maju radi klud. Takze treba robit hluk a dupotat, zdrhnu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
presne migranti, clovek je rad m ze sa ich na jednom miste zbavil a potom hned vybehnu od inakadial. treba zabezpecit vsetky miestnosti a tak isto aj dom zvonka tak ako si pisala @sissik
Odpovedať
@11lubos11111 Skúšal si pátrať ako sa vlastne dostali do domu? Máš základy ešte odhrabané, vídíš niekde nejakú cestičku po základoch ako by mohli vyliesť do domu? Skús pozrieť pod vonkajšie parapety na oknách alebo vchod. dverách či tam nenájdeš mravce. Základy máš zaizolované aj s nejakým obkladom alebo sú ešte holé? Niekedy sa stane že sa hmyz najprv dostane pod styrodur na základoch, tam si urobia hniezdo a potom idú ďalej.
Odpovedať
@peter977 už som objavil kade chodia. pred vchodovými dverami ako je schod tak medzi schodom a základmi ktoré sú ešte hole sa teperia dnu cez tie škáričky čo sú tam. takže musím teraz vymyslieť ako ich vyhubiť
Odpovedať
@11lubos11111 lepšie keď si na to prišiel teraz ako keby máš už základy obložené a musíš strhávať obklad. Ja by som to možno obkopal aby som našiel v zemi hniezdo. Prípadne vysypal nejakú otravu okolo a nechal to tam pár dní
Odpovedať
@peter977 akú otravu? mám aj psa vonku
Odpovedať
@11lubos11111 tak potom budeš musieť pečlivo vyberať. Určite sú na trhu granulované prípravky proti mravcom čo neublížia domácim zvieratám
Odpovedať
@11lubos11111 psovi znemozni pristup k tomu. Daj nejaku zabranu ktorou nepohne.
Odpovedať
Ja som to pod kamene nasypala a pes nemal záujem o to
Odpovedať
Profilova fotka
@11lubos11111 mne stacilo rozsypat kypriaci prasok a po mravcoh ani stopy ;) oni su sproste , nie ako potkany :) oni donesu zradlo svojej kralovnej a tu roztrhne v boku a potom sa nezeru este aj robotnici a je po nich ;)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@11lubos11111 ahoj, podarilo sa ti ich potom nejako zbavit? Ake metody ste pouzili. diky
Odpovedať
@pouk69 ahoj, kupili sme tie mravcie domceky a pomaličky sa mravce vytracali. už sa nevratili
Odpovedať
@jblaze ja viem, ze je to starsi komentar, ale ked uz sa tu objavila tema. Strasne ma pobavil tento tvoj komentar, ako si to opisal 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@stanii75 😄 hej vyzerám pritom ako zaklínač ked okolo domu sypem prášok 😄, ale funguje to : )
Odpovedať
Mravcov je niekoľko druhov, tie záhradné môžu mať hniezdo aj 100 m od domu a preto ich treba likvidovať /nakrmiť prípravkami, ktoré si zanesú do hniezda tak aby zablokovali ich reprodukčnú funkciu a vyhynulo celé hniezdo. Ja som mal v záhrade drevokazné mravce /áno aj u nás sa vyskytujú/, Prišli mi od suseda zo starého suchého stromu na ktorom urobil vnúčatám domček. Nasťahovali sa do pergoly cez spílenú časť piliera ktorý sme pri osádzaní skracovali a neošetrili. Zistil som to tak, že pri koseni som si všimol okolo piliera piliny. Rozvrtalii zvnútra celý hranol. pod farbou bolo len práchnivé drevo. Musel som to zhoblovať ošetriť chémiou a ešte horúcou parou vystiekať všetky dutiny v ktorých by mohli byť larvy. Pergolu sme zachánili. Až následne sa sused priznal že musel zlikvidovať vnúčatám domček že tam mal mravce 😞
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?