Sadanie zrubovej stavby

Zdravim, chcem vas poprosit, kto byvate v zrube, ake mate skusenosti so sadanim stavby? O kolko sadol po rokoch vas zrub? Na videoblogu prirodnibydleni.cz spomina pan sadanie 10 az 20cm, co mi pride celkom dost. Mame postaveny jednopodlazny zrub, gulatiny s priemerom 28-32cm. Stavba sadala na mieste zhotovenia pol roka. Pripadne mozem zmerat vlhkost gulatin a udaj dolozim. Budem osadzat dvere v interieri a zaujima ma vyska ktoru mam nechat nad zarubnou. dakujem vopred
Odpovedať
@n_ergy Sadanie 10-20 cm? To myslí vážne?
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 Ano to myslí vážne! Pri zruboch z guľatiny to je bežné. Sú to aj desiatky cm. Preto sa nechávajú na okná a dvere vyššie otvory. Ale na otázku najskôr odpovie dáky praktik, ktorý zruby stavia ( po zmeraní vlhkosti dreva ? či ). Netrúfam si dať dáku odpoveď.
Odpovedať
@kosto13 Asi som to zle pochopil. To znamená, že vysúšaním použitej guľatiny sa zmenšuje výška stavby. Ja som myslel, že celá stavby sadne do terénu aj spolu so základmi o 10-20 cm. Lebo to by potom vznikol schod pri vchode do domu. Ale keď je to tým zmršťovaním dreva, tak je to pochopiteľné.
Odpovedať
Dakujem za odpovede. Mam teda malinko prace navyse. Ale i tak najlepsie bu bola osobna skusenost 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?