Poschodový drevodom (Mirano)

Profilova fotka
Dobrý deň, nájdu sa tu nejakí užívatelia poschodových drevodomov? Zaujímali by ma Vaše skúsenosti a postrehy. Plánujem dať si urobiť projekt firme Mirano, lebo dnes nájsť nejakú spoľahlivú firmu na kľúč, ktorá by mala aj nejaké výsledky a recenzie je veľmi ťažké. Hľadal som aj ytong tehla ... No žiaľ nič.... Chcel som si porovnať cenu, či ma zmysel ísť do poschodovej drevostavby alebo inou metódou...ale nechcem sa nechať podviesť nejakými fušermi.... Tak keby niekto náhodou takýto dom mal, dajte mi prosím vedieť. Ďakujem veľmi pekne (Foto, ilustračné,domu ktorý by som chcel)
Odpovedať
Zfravím, podarilo sa Vám posunúť s plánovaným stavaním poschodového drevodomu? My sme taktiež v začiatkoch... Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@jomaky projekt mi už spravilo Mirano, teraz čakám na vyjadrenia úradov na stavebko
Odpovedať
@lordkofola A mohli by ste mi poslať vaš podorys, proeím? Velmi ma to zaujima, pretoze sme trocha v chaose a nevieme sa rozhodnut. Máte vlastný projekt, alebo nejaky katalog? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@jomaky je to katalóg od firmy archon len mierne upravený, dajte si googlu Vila julia 16 a tam to nájdete kompletne, len teda ja som troška zmenil horné poschodie, aby bol šatník
Odpovedať
@lordkofola mate uz aj rozpocet ? Dom vyzera krasne.
Odpovedať
Rozumiem, myslel som že ten prilozeny typ domu bol čisto iba ilustrativny. A už Vám to Mirano nacenilo? Ak sa môžem opýtat, aká je cena? My máme velmi uzky a dlhy pozemok, čiže ideme do poschodoveho domu, ale zatiaľ stale nemáme projekt...
Odpovedať
Profilova fotka
tiež máme užší pozemok a nechceme celú šírku zastavať tak idem do poschodového Malo by to byť okolo 138m2 ÚP ceny sú bohužiaľ aké sú..... no všetko ide hore , takže nám to tu vychádza cca 1200€ za m2 ÚP, lebo na A0 treba buď rekuperáciu alebo tepelné čerpadlo.... takže aj to sú veľké sumy... Záleží aj do akej etapy dom chcete.... Ja nie som stavebník takže idem do možnosti - dom na kľúč
Odpovedať
Tak to, že nie ste stavebník, máme spoločné🙂. Sme úplne z iného fachu. Áno, presné takýto alebo podobný dom chceme aj my...Nevidím dobre, aký rozmer má sírka a dľzka domu...??? Ako dlho trvalo vypracovanie projektu a následné podanie žiadostí na tom dlhom zozname inštitúcii? Vy to máte za sebou super, Nás to ešte len čaka🙂
Odpovedať
Prosím Vás, nemáte nahodou tieto podorysy s vacsim rozlisením, kde by sme mohli vidieť presnejšie rozmery... Ďakujeeeeme
Odpovedať
Profilova fotka
šírka domu bude 8m a dĺžka 11,8 , ak by Vás ten pôdorys natoľko zaujal, možem poslať aj mailom Projekt nám robili v lete, mali teda dosť roboty ale stihli to do 2 mesiacov, komunikácia s ich projektantom super, všetko vysvetlil,poradil,navrhol Čo sa týka stavebka tak prekvapivo toho nebolo až tak veľa, nejakých 10 bodov v mojom prípade to bolo, všetko sme obehali behom týždňa no a po 2 tyždňoch od štartu už máme 7/10 vecí schválených
Odpovedať
@sarahz21 napises mi, prosim, do spravy meno projektanta? Celkom ma to zaujima, lebo ja mam trochu ine skusenosti.
Odpovedať
Profilova fotka
jeho meno je aj zverejnené na samotnej stránky firmy Mirano 🙂 fakt milý človek
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jomaky v tej cenovej ponuke je rekuperácia centrálna zahrnutá, do tepelného čerpadla nejdem aj skrz ceny atď . Vykurovať sa bude elektrickým podlahovým kúrením Caleo, +krb, a aj tá rekuperácia.... inak by sa nedala spraviť A0 , my máme 14x50, takže myslím že pôjdete pri vašich rozmeroch podobným projektom, pôdorys detailný som Vám zaslal mailom
Odpovedať
@bigjamojko Tak asi som mal toho istého projektanta ako ty, a Sarahz21 mala niekoho iného 🤦🏻‍♂️ Ten môj bol čisté jelito. Len problémi, nič neporadil, všetko som po ňom musel kontrolovať lebo stále boli v projekte chyby … atď 🤦🏻‍♂️
Odpovedať
@lordkofola Prišiel mi. Veľké ďakujem za podorys i za informacie... Drzim palce.
Odpovedať
@lordkofola A nezvazovali ste vykurovanie plynom???
Odpovedať
@lordkofola zaujimave. Moja skusenost sa dost lisi.
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko podel sa s nami o skúsenosť
Odpovedať
Profilova fotka
@jomaky nie, nemáme záujem si robiť plynovú prípojku, keď máte na mysli že by vykurovanie mohlo byť lacnejšie, nebudem sa hádať, neviem , iba viem že aj plyn ide dosť hore, ale boli by to pre nás zbytočné starosti aj peniaze za pripojenie.
Odpovedať
@lordkofola Rozumiem. Rozmyšľami zvažujem všetky možnosti, tak sám neviem ako sa rozhodnem...
Odpovedať
@lordkofola chcela by som Vás poprosiť o zaslanie pôdorysu do pošty, veľmi ma zaujal. Hľadám niečo cca 7m šírku a je to teda problém, môžno by sa tento dal čiastočne použit.
Odpovedať
@lordkofola nechcem tu kydat, ale povedzme, ze keby si aspon raz zapisal, co sme mu hovorili, nemusel to pol roka x-krat prerabat. O nejakej rade nemoze byt ani rec.
Odpovedať
Profilova fotka
@darmka teraz nemám možnosť, najskôr zajtra, ale je to projekt zo stránky archon , nájdete to jednoducho, Vila júlia 16 stačí dať do googlu. Tá má v origináli 7,8m šírku
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko ja s projektantom Genšiniakom som bol maximálne spokojný, ešte bol tak ochotný, že keď som vybavoval stavebko tak hocikedy zdvihol telefón a vysvetlil čo a ako vybaviť
Odpovedať
Profilova fotka
@jomaky pokiaľ máte všetky prípojky na pozemku, tak je to ťažšie rozhodovanie, my nemáme žiadne prípojky, preto rozhodovanie bolo ľahké
Odpovedať
@lordkofola zaujimave. Mne povedali, ze na kazdom urade je to inak, a preto si to mam vybavit sam.
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko ten istý projektant?
Odpovedať
@lordkofola hej. Ved preto som sa pytal
Odpovedať
Profilova fotka
to ma mrzí, no mne pomohol dosť, (či už pri vybavovaní el. prípojky, alebo pri vybavovaní malého zdroja znečistenia ovzdušia…) Recenzie ma Mirano sú super, dúfam, že aj v našom prípade zachovajú svoju vysokú laťku
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?