bungalov cena vs poschodový cena

13. apr 202170

Ahojte,
Dávali ste si prosím niekto naceniť firme na montovany dom aj bungalov aj poschodový dom s izbami rovnakých alebo veľmi podobnych rozmerov?
Ako cenovo sa to približne líši?

 • @bellatrix27  neviem ako montovany ale murovany je jednoznacne drahsi poschodovy ako montovany.. treba si pri poschodovou uvedomit, ze v podstate robit ako keby dva bungalovi.. musis mat zakladovu dosku + vrchnu dosku, podlahovku aj dole aj hore, omietky, atd... takze isto bungalov je lacnejsi a hlavne rychlejsie postaveny..

 • @markfani  S tým tvrdením nemôžem jednoznačne súhlasiť. Je rozdiel platiť napr.krytinu na 100m2 alebo na 180m2 v neprospech bungalovu ,ak chceš rovnakú podlahovú plochu domu.
  Snáď nechceš tvrdiť ,že podlahovku neurobíš na celej ploche bungalovu ??... bavíme sa znovu o rovnakej ploche domu.
  Je pravda,že nemusíš robiť vrchnú dosku na bungalove,ale zase sme u väčšieho množstva m2 plochy krovu , strešného zateplenia , minimálne sádrokartónu a následne väčšej finančnej záťaži pri realizácii
  pri bungalove.
  Neposledná rada je aj tepelná bilancia a cena vykurovania.V čom dosiahneš ľahšie a za menšie peniaze A0 pri bungalove,alebo pri poschodovom murovanom dome ??
  Tu je jednoznačne výhoda na strane murovaného domu.

  Podľa mňa tu skôr ide o to,ktorý typ domu osobne človek preferuje.Na starobu môže byť lepší bungalov /žiadne schody/,ale vzdialenosti medzi izbami v tom prípade musíš akceptovať. Ja mám
  na murovanom dome na prízemí " samostatnú jednotku " a na starobu budem mať poschodie ako + zateplenie.

 • Financne to cca vychadza rovnako. Uz sa len vy musite rozhodnut, ci chcete poschodovy dom alebo bungalov. Dost vela zavisi aj od toho, ci mate dostatocny pozemok na bungalov.

 • Sponzor fóra
 • @bellatrix27  To sa nedá jednoznačne porovnať. Rozhodnutie o tom, či chceš bungalov alebo poschodový dom nemá záležať na tom, či je jedno alebo druhé lacnejšie alebo drahšie. O tom rozhodujú iné faktory a okolnosti, hlavne čo sa týka stav. pozemku. Viac si polemike prízemný vs. poschodový prečítaj v tomto článku:

  https://inardex.sk/prizemny-alebo-poschodovy-dom/

 • Ďakujem všetkým za správy.
  Poschodový chceme kvôli lepšej dispozícii izieb. Pri bungalove si neviem predstaviť dve detské a obývacku s jedálňou s oknami na juhozápadný vedľa seba. A tiež oddelenie dennej a nočnej časti je lepšie vyriešené v poschodovom dome.
  Viacero známych malo námietky na cenu. Nie sme milionári, takže aj cena zohráva úlohu. Ale nezdalo sa mi, ze by to bolo predražené oproti bungalovu presne z tých dôvodov ako uviedol @zmrzlina_sk
  Ale teda my uvažujeme nad montovanym drevodomom, nie nad murovaným. Pozemok je široký dostatočne aj na bungalov si myslím. 20m šírka, dĺžka 66m.

 • @bellatrix27  dispoziciu izieb, natocenie izieb na pozadovanu svetovu stranu, oddelenie dennej a nocnej casti.
  Tak ako to vies urobit pri poschodovom, vies urobit aj pri prizemnom dome.

  Nie vsetky bungalovy musia mat tvar stvorca, s oknami na vsetky 4 strany 🙂

 • @bellatrix27  najskôr si musíš stanoviť celkovú potrebnú plochu, a potom môžeš kalkulovať , pri menšej ploche do 100 m2 istotne má menšie náklady prízemný , no pri väčšej môžeš pridať na bungalov aspoň časť v plnej výške , alebo celé poschodie v normálnej výške schody zaberú vždy rovnakú plochu, pri malom je to väčšia časť pri väčšom menšia
   dispozícia sa robí pre denné časti kde treba viac tepla zo slnka a svetla a menej pre ostatné iestnosti

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Naša firma ponúka sádrové a cementové strojové omietky. Na trhu pôsobíme viac ako 25 rokov. Dlhoročná prax nám zaručuje realizáciu strojových omietok
  Firma na strojové vapenno-cementové omietky, zateplovanie, dodavka stavebneho materialu.
  Špecializujeme sa výhradne na fúkané tepelné izolácie. Fúkame pre Vás už viac ako 25 rokov !
  Vsaďte na tradíciu a skúsenosti.

  Články od našich partnerov
  Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
  SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
  Akú dlažbu vybrať k historickým objektom?
  Archív článkov od partnerov