Montovaný dom - otázky

18. dec 2021490
  • @martosko  vyplíva to už len s toho že vždy sa porovnáva špičkovo urobený murovaný dom s dodržaním všetkých postupov a samozrejme renovovanou firmou s drevodomom ktorý ešte nieje ani poriadne hotový a už je v ňom nejaká porucha a je vytopení a hnije a samozrejmosťou je porovnanie len s tým najlacnejším typom drevodomov aj keď ich je aspoň sedem druhov. Uz len tuto vetu ked si clovek precita musi vidiet ake somariny pises a je jasne vidiet coho si zastanca lebo napisat taky blud ze sa vzdy porovnava nieco spickovo urobene s niecim zlym to napise len zastanca drevodomu a potom aby to tak nevyzeralo napise ja niesom zastanca ani jedneho ach jaj ...

• @martosko  ďakujem za názor. Pozemok predať rozhodne nemôžme, dostala som ho s tým, že ho proste nepredám a bola by som aj hlúpa predať ho a za hodnotu pozemku by som si kúpila jedine tak jednoizbák v starom paneláku a rodičom by v záhrade strašili cudzí ľudia. Problém je ten, že mi ho banka nechce založiť, resp. nie do hodnoty 70-80%, ale iba do hodnoty cca 50% a žiadajú založiť ešte rodičovské domy, čo teda zakladať nebudeme zasa z ďalších iných dôvodov. Tak isto zariadenie, dom či murovaný alebo montovaný sa nebude komplet zariaďovať hneď celý. Zatiaľ nám budú stačiť spravené podlahy, vymalované izby, kuchyňa, kúpelka a vyspím sa aj nejakú dobu na matracoch na zemi.
    Nám stačí dom iba v základe, prípadne holodom, ktorý si my už dorobíme. V rodine máme množstvo stavbárov, elektrikára (tam by sme platili iba za materiál), okná viem zohnať za veľkoobchodné ceny a za robotu tak isto neplatím, iba mi ide o to, či sa mi oplatí dať si do určitého štádia postaviť montovaný ( jedna stránka ponúka to čo chceme za 50 000 a zvyšok si spravíme sami) alebo sa pustiť do stavby murovaného a spoliehať sa na to, že budú mať všetci čas vtedy, kedy budeme potrebovať. Tiež vidím v okolí domy, murované, postavené rýchlo, ľudia sa tam do roka sťahujú a o ďalší rok už prerábajú. A zasa nahnať si tam nejakých nezamestnaných z okolia za fľašu, ako to spravil sused veľmi nechcem.
    Viem že je možnosť postupného financovania, ale zatiaľ ma s tým v bankách neviem prečo odbili. Iba založenie domov od nás ťahali 😦

• @fenix  - ale je to len o tom ze ci to urobia poriadne - to plati aj o drevodome ale aj o murovanom... kedze rovjako ako montovany al murovany ti moze stavat / zateplovat clovek co tomu vobec nerozumie a bol predtym casnik... cest vynimkam,...

• Sponzor fóra
  • @pantheonsk  ja neviem máš pocit že ja som stál o názor niekoho ? Máš pocit že ja riešim kto to ako urobí? Ja som napísal svoj názor na jeden aj druhý dom lebo v obidvoch som sa ocitol a tak bolo k téme ktorú tu začala dana osoba pre mňa to hasne a nechápem čo tu ty a ten martosko ako riešite 😃 a to že ti to robí niekto kto sa do tohto nerozumie tak to je chyba nie toho čo sa tomu nerozumie ale chýba človeka čo takého lahka nájme lebo chce ušetriť a preto som tu písal že 80000 na 100 M2 určite nestačí a keď nemáš na stavbu domu tak do toho proste nemôžeš ísť lebo potom konci ako u nás v dedine kde sú už dve exekúcie lebo niekto chcel strašné dom a to že je n kde ponúka ako tu píše pani že 50000 eur tak super ale keď si ona myslí že to je tak a okolo toho miesi iné výdaje tak nech ide do toho veď dnes už iba kuchynská linka vyjde na 8000-100000 eur ak nechceš volali z IKEA a takto túto tému ukončím ja som svoj názor napísal...

• @fenix8  je mi uplne ci si stal alebo nestal. rovnako sa mozem pytat ci zadavatelka stala a polovicu spamu co tuje na toto vlakno, ale nepytam sa. len tvrdim ze prvorada je kvalitna praca a je jedno ci u montovaneho alebo klasickeho. to co riesie pavel simek na youtube u drevostavieb je aplikovatelne aj na murovane domu... to co riesim ze montovany postaveny kvalitne (a lacnejsie) moze byt ok voci murovanemu drahsiemu postavenemu nekvalitne, kedze vsade okolo len majster svetla... jedine co je smerodatne je to ako ten barak vypada po par rokoch...

• @pantheonsk  Myslim ze pani chcela vediet situaciu drevodom a murovany dom postaveny tak ako sa ma a ake mame s tym skusenosti a to je vsetko a preto nechapem co tu riesis ty a ten druhy somariny a uz druhy krat pises o tom istom 😃 A le nto tu spamujes zbytocne 😉 Mam realnu skusenost s dvomi drevodomami a ako som pisal v mojom nazore!! nikdy by som do drevodomu neisiel a pre mna dom s OSB dosiek nieje dom ale buda a to je moj nazor uz len to ked bola fujavica tak ten rozdiel ked sa vietor oprie do osb dosiek a to murovaneho domu je sakra rozdiel lebo so mto zazil a to su realne skusenosti a na to sa ona pytala na skusenosti tak uz nerieste ine veci kapišto 😃

• @fenix8  tak to bola potom sakra fujavica a nahodou si sa nenachadzal v murovanom dome ale v montovanom, alebo to bol nejaky labilny montovany dom.. 🙂 Kamarat ma montovany dom asi 60 rocny a tak mi minule hovori:"pocuj keby prislo v dedine ku urcitemu zemetraseniu, tak prezije iba moj a tvoj dom a ostatne padnu 🙂 Je to tazko, kto chce montak tak nech ide do neho, kto nie tak nech ho obide... Ta uspora energie je v dobre riesenom montovanom dome paradna..Ja sa v montaku obavam iba vody napr.prasknuteho potrubia, pripadne hadicky na ktore ak pridem neskoro tak mozem opravovat, ale v murovanom dome pri neskorom odhaleni by som musel vysusovat... Casto murovane stare domy ludia podriezavaju, lebo vlhkost je vlhkost..

• @natalinkaz  Neviem ako to máte s tým pozemkom ale kým pozemok nieje stavebný čiže k nemu nevedie cesta a všetky site tak pre banku nemá veľkú hodnotu a preto chcú založiť ďalšie veci. Čo sa týka stavania ak padá tá podmienka že bývanie musí byť vyriešené hneď a máš teda ten pozemok asi by som začal projektom keď budeš mať ten vieš si dom dať naceniť a zistíš čo bude pre teba výhodnejšie ono napríklad pri hrubej stavbe potrebuješ základy aj strechu pri oboch typoch domov a rozdiel je teda len v tých cenách za steny, možno by bola možnosť dať si postaviť hrubú stavbu murovanú a keď bude dom pod strechou môžete dokončovať postupne sami podľa možností, v podstate tam sa dá ušetriť lebo pri dokončovacích prácach je práca dosť nákladná. Na tvojom mieste by som už pri projektovaní riešil hlavne rozpočet ( projektant by vám mal vedieť aspon zhruba povedať čo si môžete dovoliť ), v rozpočte si potom môžeš dať naceniť dom na kľúč, holo dom, hrubú stavbu a keď firmám pošleš rovno výkaz výmer a budú všetky naceňovať to isté budeš aj vedieť ktorá je drahšia ktorá lacnejšia a už pred začatím budeš vedieť čo ideš stavať aj to koľko ťa to bude stáť. Čo sa týka materiálu vyber si ten o ktorom nemáš žiadne pochybnosti, darmo ti niekto vypíše všetky výhody drevodomov ak ti niekde vzadu v hlave svieti výkričník tak do toho nechoď. Napríklad pre svojpomoc je najvýhodnejší pórobetón, dobre sa s ním robí nemá najhoršie vlastnosti a ani cenu, tehla nieje najlepšia v ničom a je to taká stávka na istotu pre tých čo sa do toho moc nevyznajú, drevodomov je kopec druhov a ja osobne by som išiel do stien z CLT panelov ale to stojí trocha viac ako tie jednoduché stĺpikové konštrukcie a OSB doska, čo sa týka VPC tehál majú super vlastnosti ale sú strašne drahé nie len materiál ale aj práca. Záverom samozrejme nezabúdaj že materiál na obvodové steny a priečky je len jedna z mnohých položiek čo tvoria celkovú cenu stavby.
    @fenix8  No tak keď si išiel stavať asi si toho poštudoval málo preto si ani nerozumel tomu čo ti kto vravel za pripomienky, každopádne keď niekto tvrdí že tehla je tehla ( čo je na úrovni tvrdení detí z materskej škôlky ) a to je jeho najväčší argument pre murovanú stavbu pričom vysvitne že sám má dom s pórobetónu ktorý teda tehla nieje hneď je jasné že sa moc nevyzná.

• @martosko  skús si ešte raz prečítať čo som o tej tehle napísal lebo vidim že máš problém s čítaním 😉 takých ako ty odborníkov čo vedia všetko a nič a najlepšie mudrovat takých naozaj treba počúvať 😃 a veta tehla nieje najlepšia v ničom a je to taká stávka na neistotu čo sa do toho nevyznajú tak toto si záklincoval 😃 😃 ale dom z OSB dosiek je bomba podľa teba 😃 😃 😃

• @martosko  každý materiál má svoju výhodu a nevýhodu a len taký "odborník" napíše o volakom materiali takú somarinu ako si napísal a potom ide druhého poučovať Sila toto takých som za uši vyhadzoval zo stavby keď ma išli poučovať čo je podľa nich dobre a čo zle ...

• @martosko  mne napíšeš že tvrdenie úrovne materská škola a predtým zabiješ tu tehlu aká je nanič a pritom tehla je určite lepšia možnosť ako volaky montovaný dom a kto tvrdí že nie tak nech si robí OSB doskovy domček veď to sú jeho peniaze ale takých typkov ako ty čo nepíšu k téme ale idú tu robiť zo seba "odborníkov" by tu mali mazať 😉 ja som napísal svoj názor a o tom bola táto téma tak už pochop že keď sa ti nepáčil môj názor mňa to nezaujíma ani som nežiadal o tvoj "odborný" komentár ani o nič a keď máš potrebu reagovať mimo témy tak na mňa nereaguje lebo mňa nezaujimas nech sa darí 😉

• bungalov, 95-105 štvorcov, 4 izby, zastrešená terasa do 80 000, rýchlo a kvalitne?

Buď chceš rýchlo a kvalitne ale na cenu 80 000€ zabudni. To skôr od 100 000€ vyššie. Tak isto ako išli hore ceny bytov, išla hore cena práce a stavebných materiálov, detto marže stavebných firiem...

Ak chceš dom v A1, tak s cenou pod 1000€/m2 na kľúč ani nepočítaj.
    https://inardex.sk/kolko-stoji-rodinny-dom/

• @fenix8  ale on nepisal, ze dom z OSB dosiek je podla neho bomba, praveze pisal, ze odporucal by na svojpomoc porobeton a ked drevodom, tak s CLT panelov, kde uz je cena niekde inde ako z OSB. Drevodom sa da postavit aj z inych materialov ako OSB, ale potom aj cena ide vyssie. Tiez si myslim, ze za 80.000 kvalitny drevodom zadavatelka temy nepostavi.

• @fenix8  Počuj hlavne sa ukludni aby ti nepraskla nejaká cievka, ten kto to tu najviac spamuje si aj tak ty. Ak niekomu píšeš že by mal poriadne čítať skús ešte v tej istej vete nenapísať niečo čo si si zle prečítal ty, ja som o tehle písal že to je stávka na ISTOTU skúsim ti to vysvetliť. Ideálny materiál sa vyrobiť nedá a materiály čo sú v niektorých vlastnostiach najlepšie na to zasa doplácajú v iných a keďže tehla nieje v žiadnej z vlastností najlepšia logicky nieje ani v žiadnej najhoršia a preto je to podľa mňa stávka na ISTOTU.
    No nič ešte pár rád od skúsenejšieho, keď má niekto ohľadom stavebníctva iný názor nevyhadzuj ho za uši zo stavby a skús počúvať tebe by to možno pomohlo, asi ťa to prekvapí ale stavebníctvo nieje čiernobiele a nieje v ňom len jedno správne riešenie a ostatné automaticky nesprávne. A druhá vec čo som si všimol keď napíšeš že každý materiál má svoje výhody a nevýhody a pritom celý čas nadávaš na drevodomy aké sú to pre teba búdy z OSB dosiek (aj keď som ti vysvetľoval už predtým že drevostavieb je viac druhov), len sa tým v mojich očiach dostávaš argumentami na úroveň tej materskej škôlky.

• @martosko  Pocuj ma ty moj zlaty ja som v klude o to sa ty nestaraj!! A kto tu spamuje ja urcite nie ja som napisal svoj nazor a ty si reagoval na mna a pritom som ja tebe nic nepisal skus to pochopit a jediny kto tu isiel mudrovat si ty a tvoje silne reci 😉 A tie rady si nechaj pre inych ka viem co robim a nemusim pocuvat takych ako ty co si mysli ze o jeho nazor niekto stoji 😉 A ja ked mam na nieco nazor a som o tom prsvedceny preco by som mal pocuvat ludi ako ty lebo ty si o sebe myslis ze si vraj odbornik ? 😃 😃 Ja nadavam na drevodomy? Sa zobud chlapce ja so msi napisal nazor na jedno aj na druhe a to ze moj nazor je ze u mna dom z osb dosiek nieje dom je moj sukromyn nazor a nechapem co teba to trapi reps. chapem lebo ako pises tak ty is velky zastanca osb domov a preto to nevies moc predychat ale to je tvoj psychicky problem to si ries inde ako tu na to mas odbornikov a ze ja sa v tvojich ociach dostavam na uroven materskej skolky? Keby to tak bolo tak nereagujes uz asi 5 krat na mna lebo ked velky odbornik reaguje na dieta z materskej skolky tak to znaci len jedno ze je este pod urovnou materskej skolky a ako so mti uz pisal taky odbornik ako ty na vyrobu teplej vody takych je na slovensku vela a pritom ja o tvoj nazor som vobec nestal ani nestojim ja som odpovedal na otazku danej pani a uz to pochop lebo tebe som nic nepisal viem asi to nepochopis lebo to je nad tvoju genialitu ale tak co uz maj sa drz sa a rad tim co o to stoja 😉 😉

• Sponzor fóra
  • @martosko  A ludi ako ty som nikdy nepochopil co za kazdu cenu musia niekoho presvedcat o svojej pravde mne to pride hrozne primitivne a uz nehovorim ze je to mega primitivne ked o to ten clovek vobec nestoji. Ako pisem pri stavbe domu som takych lajkov vyhadzoval a len im odpovedal staraj a seba a ked tebe sa paci dom z osb dosky tak si ho urob a nehovorm mi tu ako to je paradne, ak sa ti paci dom z tehly tak si ho urob, ked ja ho chcem z ytongu bez zateplenia tak si ho urobim a nepresvedcaj ma tu o tom ako je zateplenie velmi bombove a tak dalej a ja som tu nikomu netlacil a nemudroval co ma robit napisal som svoj nazor a skusenosti a o to tu islo. Straj sa o seba a mna nechaj na pokoji a ked niekto velmi potrebuje tvoju radu, tvoj nazor tak mu rad ale mna absolutne nezaujimas a si mi len na smiech ako vsetci tebe podobne individua....

•  drevostavba po 30 rokoch.

• @dzonyby  lenže aká drevostavba... Dnešné drevostavby sú technologicky úplne inde

• @peter977  a pointa?

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Špecializujeme sa výhradne na fúkané tepelné izolácie. Fúkame pre Vás už viac ako 25 rokov !
    Vsaďte na tradíciu a skúsenosti.

profi-rekuperacia.sk
    Liptovský Mikuláš
    Naša firma sa špecializuje na montáže riadeného vetrania s rekuperáciou tepla pre rodinné domy, byty a iné obytné aj komerčné priestory.
    Staviame murované rodinné domy. Špecializujeme sa na výstavu domu na kľúč, ale realizujeme aj vlastné projekty na predaj.
    Články od našich partnerov
    Inteligentné a pohodlné bezpečie vo farbe antracitu
    Nové Internorm okno KF 510- ocenené Zlatou plaketou
    Prečo čakať? Produkty sú testované v najtvrdších podmienkach
    Archív článkov od partnerov