Kúrenie klímou

Dobrý deň chcem sa opýtať aký máte názor resp. Skúsenosti s kúrením klimatickou jednotkou poprípade dvomi jednotkami na dom Veľký 105 m2. Či dostatočne vykuri tento typ kúrenia celý dom. Či nie je hlučná pre dosť citlivé uši ktoré počujú každý šuchot. Ďakujem za vase skúsenosti
Odpovedať
A to chcete mat ako jediny zdroj kurenia?
Odpovedať
Treba prečítať staršie témy, je tu všetko niekoľko krát rozobrané...
Odpovedať
@exponent áno. ale alternativny spôsob ktorý by som nechcela užívať ( iba v prípade výpadku elektriny) by bolo kúrenie pieckou na drevo
Odpovedať
@tomas1989 prečítala som tu všetky temy ohľadom kúrenia klímou ale odpoveď na svoju otázku som nenašla
Odpovedať
Uz sa tu o tom diskutovalo, napr. tu https://www.modrastrecha.sk/forum/kur... Nevyhoda je, ze budu musiet byt otvorene dvere na vsetkych miestnostiach. A niekomu (napr. aj mne) vadi ten pohyb vzduchu a mierny hluk. Vynimocne klimou prikurim ale celu zimu si to predstavit neviem. Ale ako pisem, su tu ludia, ktorym to nevadi.
Odpovedať
Nemyslím si že je dobre mať jednu klimaticku jednotku ako hlavný zdroj kúrenia na priestor 105m2. Aby sa teplý vzduch dostal všade ventilátor bude musieť intenzívne pracovať a pre citlivé uší to bude určite nepríjemné. Kúrenie klímou je ideálne ako doplnok napríklad k podlahovému vykurovaniu.
Odpovedať
@borabarbora jedna jednotka nie je dobré riešenie. dve ak by boli rozumne namontované, by mohli byť OK. Ja som mal minulú sezónu jednu silnejšiu jednotku na cca 80m2 prízemie, bola umiestnená zhruba v strede, ale vzduch šiel radšej hore blízkymi schodmi ako do bočných miestností. Tak po sezóne som to dal prerobiť na dve jednotky v dvoch spodných veľkých miestnostiach. Otázky na hluk a citlivé uši - bez problémov sa dá na to zvyknúť. aj na to, že bez pohybu vzduchu to nebude.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravím chcem sa opýtať na túto klímu na spoľahlivosť a či to vykúri 3 izbový dom. Jedna vonkajšia jednotka a dve vnútorné.
Odpovedať
@75zdeno75 Ak je tepelná strata domu pri danej vonk. teplote (zistíte si, pri akej vonk. teplote platia údaje v tabuľke) do 6500 W, tak áno. Vo mraze treba zapnúť el. ohrievač alebo ústredné kúrenie.
Odpovedať
Ďakujem ale neviem pri akej danej teplote sú údajne v tabuľke.
Odpovedať
Profilova fotka
@75zdeno75 kurim celý dom troma klimami už tri roky vkuse , je to ako hlavný zdroj, podlahovku máme odstavenú natrvalo , šum z klímy nam nevadí K tvojej otázke , ja mám jednu hlavnú 3,5kw klímu ktorá vykuri v prechodných obdobiach celý dom 100m2, na opačnej strane domu mám v dvoch izbách ešte 2x vnútorné jednotky len 1.5kw tie idú v mrazoch , prípadne na noc v detskej izbe Takže tvoja 7 kw by to mala zvládnuť , záleží od zateplenia stavby ... Ja mám dokopy výkon dvoch vonkajších jednotiek 4+4kw takže 8kw ale zas ako píšem , ak zapnem všetky tri naraz systém je predimenzovany Väčšinu času klímy idú na minimálny výkon , zvyšuje sa len v tuhých mrazoch keď sa tvorí námraza na vonkajšej jednotke a musí odmrazovať Inak to žerie minimum elektriny , ako tepelné čerpadlo v podstate
Odpovedať
Super dik za tvoje skúsenosti pomohlo mi to.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?