Inforcmácie/recenzie montovaných domov

Zdravím Mohla by som poprosiť reálne skúsenosti montovaných domov ?( pozitívne aj negatívne) Môže to byť drevodom,keramické… zaujímali by nás všetky typy Ktoré sú najspolahlvej firmy ? A prosím nepíšte tý ktorí máte murovaní dom a nikdy by ste do montovaného neišli Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Vyrastala som v montovanom drevodome, dala som si postaviť montovaný drevodom. Cítim sa v ňom príjemnejšie ako v murovanom.
Odpovedať
V prvom rade v prípade montovaných domov by bola vhodná informácia, o akú konkrétnu technológiu sa jedná. V mojom okolí sa stavali behom piatich rokov štyri domy s tromi technológiami : 1) SIP panely (náš) 2) drevené hranoly, na ktoré sa pripevnili dosky, izolácia medzi dosky 3) ako dva, ale namiesto hranolov boli použité oceľové U-profily. Takisto je potrebné porovnávať približne rovnako staré domy. My sme bývali z dome zo šesťdesiatych rokov (pol metrové tehlové steny, kúrenie plynom (Destila - ešte stále funguje pôvodná, samospádové kúrenie), izolácia stropu 25 cm škvára, okná dve jednosklá s medzerou). Nový dom 2019- SIP Panely, izolácia Nobasil, penová izolácia stropu, lokálne rekuperácie, solárny ohrev, elektrické podlahové kúrenie). Do starého domu sme z istých príčin neinvestovali. Výhoda bola, ak sa veľmi oteplilo také štyri dni trvalo, kým sa prehrial (podľa mnohých výhoda, akumulácia atď) ale ak sa ochladilo a nefúkal vietor, tak sa minimálne päť nocí nedalo spať, steny sálali teplo. Toto v novom dome nepoznám. Takisto ak fúkal severák, nedali sa severné izby (napriek 2,5 m radiátoru) vyhriať na viac ako dajakých 19 stupňov. Čo tým chcem povedať ? Aby sa porovnávalo porovnateľné...
Odpovedať
@zdenkonr mohla by som sa spýtať vy s ktorou firmou ste si dali stavať ?
Odpovedať
@horvathova1111 My sme stavali s firmou Goldhouse, boli veľmi ústretoví a skôr oni naháňali nás...
Odpovedať
@horvathova1111 Montovaný, svojpomoc. Išla ny som do murovaneho aj montovaného. Hlavne, že je to dobre navrhnuté aj postavené.
Odpovedať
Ahoj my momentálne riešime drevodom.. s firmou mirano 🙂 boli sme pozrieť aj ich práce priamo u ľudí ktori v dome bývajú cez 6 rokov a taktiež rozostavané domčeky a boli sme spokojní 🙂 zatiaľ sme len na začiatku celého procesu 🙈 ale čo som hľadala o nich recenzie tak najviac mali kladných recenzii zo všetkých firiem ..porovnávala som iba tri také tie ospevovaná,goldhause,bf-stavby a mirano..a u nás zvitazilo mirano 🙂 všetky info majú na stránke 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
my odporucame keramicky montovany. je to rychle ako drevostavba, ale kvalitne ako murovany. znami maju drevostavbu a pocit v dome je neporovnatelny. nam stavali ceramic houses.
Odpovedať
Profilova fotka
Keramický montovaný domček jednoznačne!
Odpovedať
@kliepa od ktorej firmy?
Odpovedať
@tubletsky od ktorej firmy?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?