Podvodník!!!!

Dobrý deň, chcem upozorniť na profil stavebne práce ktorý je na facebooku. Pán vystupuje pod menom Andrej Fajnor, má pečiatku, IČO... No v skutočnosti sa volá Roman Hruška! Pýta veľké zálohy pri podpise zmluvy. Nás ťahal za nos vyše mesiaca, nechal sa oslovovať pán Fajnor. Dostal peniaze na účet a od podpisu zmluvy len klame a zavadza. Najskôr bol chorý, potom boli deti choré, potom mu zomrela babka.... Peniaze vrátiť samozrejme nechce... Zámerne nas klamal o tom ako sa v skutočnosti volá, lebo keby sme to vedeli tak ho ani za plot nepustím, nieto s ním podpisovali zmluvu! Samozrejme to ideme riešiť súdne, nakoľko ide o veľkú sumu peňazí... Ľudia prosím vás, dávajte si na neho pozor aby ste nedopadli ako my... Prajem pekný deň
Odpovedať
@inga37 Osobne mi je to veľmi ľúto a držím palce,... no jedným dychom dodám, že ľudia sú nepoučiteľní! Aj pri tom nešťastí, ktoré máte, by som Vás, aj Vám podobných, nakopal do zadku. Ako to vysvetlíte napr. vlastným deťom, ktorých Vy idete kárať za ich drobné neškodné prehrešky, alebo že si kúpili za svoje vreckové to - tamto ??? Preboha, ako môžete neznámemu človekovi, dať do ruky peniaze? Toto ja vôbec nechápem. Ja mám problém dať (hoc i symbolickú) zálohu aj veľkej, známej, značkovej firme, nie to nejakej sro, alebo dákemu "podnikateľovi"...
Odpovedať
Kto chce kam..
Odpovedať
@petersd viete, každý dnes pýta zálohu, všetci pytali ktorych sme oslovili, nakoľko pán je vedľa z dediny tak sme si hlúpo mysleli ze si taketo nieco nedovolí.... Ale ako som uz pisala, keby sme vedeli ze ide o pana Hrušku a nie o pána Fajnora, ako sa nam predstavil, tak by sme taku chybu neurobili... Naša blbosť... Dúfam ze nik našu chybu nezopakuje... Pekný deň
Odpovedať
@inga37 ale každého si najskôr poriadne preklepnem,pozriem finstat a stavby, ved je dnes net nato
Odpovedať
@inga37 Všetkému rozumiem,... Zvrátenosťou dnešnej doby je aj to, že majstri skúšajú pýtať zálohu aj na ich robotu (nie len že na materiál)... A že všetké firmy pýtajú zálohy dopredu? Nedám, a raz natrafím na firmu, ktorá nepýta dopredu. To radšej budem mať svoje peniaze u seba (aj za cenu, že nemám urobenú robotu), než sa ich zbaviť a chodiť po súdoch...
Odpovedať
@duzu ved sme si aj preverili, lenze nakoľko pan figuroval inym menom aj pečiatkou aj všetkým, tak sme preverovali ineho pána bohužiaľ.... Ja som len chcela urozornit ľudí aby vedeli ze zasa operje pod inym menom, keďže tie mená uz vystriedal viacere ako sme zistili...
Odpovedať
@petersd súhlasím s vami, uz budeme aj my múdrejší, bohužiaľ sme sa poučili na vlastnej chybe...
Odpovedať
@inga37 Vravím ešte raz, je mi Vás ľúto,... ale čo už teraz? 😞
Odpovedať
@petersd S tou zálohou by som nebol zasa taký drsný. Ja napríklad zálohy pýtam na materiál, ktorý je špecifický pre konkrétnu zakázku, jeho prípadné vrátenie by mi spôsobilo ďalšie náklady a podobne. A pri veľkých zákazkách pýtam zálohu aj na prácu, ale vždy až keď na tom týždeň-dva už makám. Lebo robiť na niečom tri mesiace a potom sa domáhať zaplatenia práce je masaker, už som to zažil, našťastie s dobrým koncom pre mňa. Nič príjemné, potreboval som už hradiť faktúry za materiál z predošlej zákazky, kupovať na ďalšiu, do toho chorá manželka v nemocnici, nádrž nafty tiež už nestojí 80... To by som Ťa rád videl. Ale robím to teda normálne formou zálohovej faktúry, moja s.r.o.čka je dohľadateľná, taktiež že nemám dlhy atd.
Odpovedať
@kejsix len ako vidíte, nie každý je taky seriózny ako vy.... My sme dali veľkú zalohu, tiež kvôli tomu ze cena materiálu je dnes velmi vysoká a hlupo sme verili.... Bohužiaľ pre nas nemáme ani materiál ani peniaze ani pracu urobenu..
Odpovedať
@inga37 Tak ale keď mal razítko a IČO, aspoň občanku ste mohli pýtať nie? Ako môžte dať veľký obnos človeku, ktorého ani skutočné meno si nepreveríte? Aj vďaka vám tu budú takíto hajzli navždy.
Odpovedať
@kejsix ano, my sme urobili chybu, preto som to sem napisala aby sa ďalší nenechali oklamať a pytali si op hneď, my sme to zanedbali... Doplatili sme na to, ostatný sa môžu poučiť z našej chyby..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@inga37 Tragédiou tejto spoločnosti je aj to, že podvodníci si aj naďalej chodia vysmiatí, naďalej oslovujú svoje obete,... a bežnému človekovi polisia vykopne dvere, zhábe počítač a zavrie do všetrovačky, alebo zablokuje jeho webstránku len preto, že napr. má iný názor než je dovolený "ministerstvom pravdy".
Odpovedať
@petersd Bežnému človeku? 🙂🙂🙂🙂
Odpovedať
@kejsix nemyslí si, že napr. ja som začínal na kvetnatej lúke. Mal som AVIU, autogén, elektrickú závitnicu a bedničku s náradím + k tomu 2 kamarátov... To bolo všetko. Chytol som zákazku v jednej väčšej firme,... utekal autom do Technomatu na materiál (v hodnote cca 30 násobku vtedajšej priemernej mzdy), zobral na faktúru, a potom rýchlo do firmy materiál vyrobiť. Mesiac sme makali, ani nechodili domov a než mi odberateľská firma uhradila faktúru, už som mal doma 2 upomienky z Technomatu za neuhradenú faktúru za materiál. Celý prvý zárobok za nás všetkých troch išiel do Technomatu vyrovnať materiál. Až potom sa mi začalo ľahšie dýchať... Nezačínalo sa ľahko, napriek všetkému mám stále tvrdý názor na branie záloh dopredu. Ešte tak nejakú symbolickú čiastku na špeciálny materiál, to snáď hej, ale na robotu v žiadnom prípade. Samozrejme, ak sú pochybnosti o odberateľovi, tak nech platí priebežne po častiach. Vždy sa potom dá zákazka zastaviť/prerušiť. Najprv niečo urob, ukáž čo vieš, až potom pýtaj dopredu peniaze!
Odpovedať
@petersd Zjavne si začínal v inej dobe, než je dnes. Keď Ťa niekto nevyplatí za viacmesacčnú robotu, máš mizivé šance s tým niečo spraviť, veď aj veľké firmy nacucnuté na štátne zákazky neplatia často subdodávateľov! Našťastie, je väčšina takých, čo so zálohami problém nemajú a chápu dnešné fungovanie trhu. Ale mozog musí byť na oboch stranách. Ale chápem Tvoj postoj koncového zákazníka, pretože Ty dodávateľovi faktúry za nevyplatené prace hradiť nemusíš.
Odpovedať
@kejsix

A pri veľkých zákazkách pýtam zálohu aj na prácu, ale vždy až keď na tom týždeň-dva už makám

Len to by som nenazyval zalohou ale normalne ze sa plati za pracu po fazach nie az ked je kompletne hotovo. To mi pride uplne normalne ked sa dohodne vopred.

Odpovedať
@foobar Presne tak! @kejsix Začínal som v období "ranného kapitalizmu" u nás - začiatok 90-tých rokov.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme stavali dom dodavatelsky a aj s rôznymi firmami menšími robili ale nikdy žiadnu zálohu dopredu som nedal ... Aj zo psychologickeho hľadiska ak máte odmenu už predom , motivácia dielo dokončiť klesá čo som aj zažil a videl ... Samozrejme dá sa urobiť výnimka ak ide o človeka ktorý je všeobecne dobre známy , veľká známa firma , či napr. Ide o špeciálnu zákazku napr. Kuchyňa na mieru , špeciálne atypické okná vyrobené na mieru a pod. Chápem aj živnostníkov a podnikateľov že asi atypickú kuchyňu stolár nebude vyrábať mesiace a nakoniec mu zákazník povie že si to rozmyslel a našiel si iného a čo on spraví s tou atypickou kuchyňou ? Všeobecne dnes ľuďom chyba aby sa k sebe navzájom chovali normálne a ľudsky nie ako zvery ... A to z oboch strán Ale ako veľký obnos peňazí dopredu ako zálohu by som nikomu nedal nikdy, platiť po častiach hoc aj po dňoch ale už za vykonanú prácu je vždy lepšie ako platba dopredu
Odpovedať
Robím elektro. Prídem s prvým materiálom investorovi, nainštaluje sa (krabice, káble, sadra, rozvádzač, ističe...) A pýtam peniaze za privezeny materiál... Dokončí sa hrubá inštalácia, ak sa v priebehu nosil materiál, vypýtam zaň + vykonaná práca. Druhá fáza kompletáž (veľa krát až o pol roka lebo omietky, potery, ....malovka) a rovnaký postup.
Odpovedať
Profilova fotka
Na standartne veci by som zalohu nedavaval ako napriklad tehly kable co sa daju pouzit inde ked nieco ale objednavkovy ako dlazdice z katalogu alebo nieco na mieru je to samozrejme ved co s atypickym oknom skrinkou atd.
Odpovedať
@megdesign Presne tak nejako to funguje. Žiadna zo strán nemôže mať pocit, že druhá strana ju chce podviesť.
Odpovedať
@inga37 nezavidim Vam, sme v podobnej situacii az na to, ze nas podviedol kamarat, s ktorym sa pozname 35 rokov. Bol sikovny, seriozny....ked sme mu davali zalohu na nakup materialu na vyrobu nabytku, netusili sme, ze prechadza osobnymi a financnymi problemami, nikomu nic nehovoril, zatajil to. Ani ini kamosi to nevedeli. Urobil len malu cast roboty a uz 2 roky sa s nim natahujeme aby to dokoncil. Zrejme bez uspechu. Je to o to horsie, ze sme s nim nerobili zmluvu, lebo ved kamarat.... Tiez je to nasa chyba veru 😞
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?