Čím sa riadite pri výbere stavebného materiálu?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Čo sú vaše priority pri výbere stavebného materiálu na váš dom? Máte radi overenú klasiku, alebo ste skôr inovátori...?
1
4
5
V profile mám napísané že som z pod Tatier ak je to podstatné.
@matorado nechajme ho už, nech si to aspoň tu užije. Inak aj tú jeho lokalitu zmenil minimálne 5x, od 10/2014. Teraz tvrdí že je z pod Tatier. Asi tak
@radopp info je kvoli zrealneniu Vasej poziadavky. vieme poradit projektanta a ten zas statika, ktori preberaju zodpovednost za projekt. nasledne vieme odporucit realizacnu firmu ktora zodpoveda za zrealizovanie, vsetko tak, aby ste boli spokojny
@tomas_ytong Pravdupovediac sa to statikom nepáčilo, neviem prečo.
@tomas_ytong Vedeli by ste vyrobiť také kliny za rozumnú cenu, prípadne aj zaoblené, aby sa to nemuselo na stavbe rezať?
@radopp Ano, kvoli tebe prestavia celu vyrobnu linku.. :-N
@matorado Je to otázka dopytu. Napríklad šamotové kliny sa predávajú lebo je o ne záujem. PS: Vieš z akého materiálu je tá socha?
@radopp pokial budes potrebovat par kamionov tak mozno aj ano :-D Ako sa mozes pytat taku sprostost?
@radopp Z bakelitu. Urobis si kupolu? :-D :-D :-D @cubicomp Ako nic..
@radopp v minulosti sa bezne robili kupoly z kamena. prevladajuce namahanie je na tlak, cize ytong je v pohode prave obrovskou vyhodou ytongu je moznost lubovolneho rezu a dopracovania
@tomas_ytong Na pásovej píle nie je problém narezať 1.500 kusov do klemby, len to chvíľu trvá. Obliny sa mi páčia viac ako vinkle. Klemby sa robili skoro zo všetkého... lomový kameň, opracovaný kameň, tehly, liaty kameň... akurát nie z pórobetónu, lebo vtedy pórobetón netrebalo, lebo bolo teplejšie podnebie. Staré domy s klembami stoja dodnes a môžu stáť ešte dlho. Myslím že klemba je kvalitný prvok a nevidím dôvod prečo by ho úrady nemali povoľovať.
Profilova fotka
@matorado ja stale zijem v nadeji, ze toto vsetko je len nejaka diplomova praca studenta psychologie na temu "Dokaze clovek urcit hranicu, kedy ma diskusia este vyznam" ?
Článok sa načítava...
@majkoj Nemozes tomu uverit, co? Ani ja nie.. Ten clovek mi pripada jak zo skrytej kamery.. A vazne sa ospravedlnujem Ytongu, ze zavalili par tisic € za taketo "plodne" diskusie.. Ako vidno nizsie, este aj veria, ze debatuju so zakaznikom, co je uplny fail.
@radoppdobry den, takze sme problem nenasli. vidime, ze Ytong mozme pouzit ak dodrzime zasady navrhu klemby / pomer stran, geometria, rozpatie a pod/. nemusime ho vyrabat na mieru, perfektne a uplne jednoducho ho narezeme. tesime sa z dalsieho buduceho spokojneho zakaznika
Vazene dami a pani, dovolte mi podakovat sa za vas cas straveny s nami. Tesime sa na pripadnu spolupracu a zelame vsetko dobre. Vas Ytong
Profilova fotka
Diskusiu uzamykám, kampaň Dni s Ytongom dnes končí. Verím, že ste si z diskusie s technickými poradcami Ytongu odniesli veľa užitočných informácií :) Krásny deň prajem, Jana, 4nets team
1
4
5

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?