Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať
@foox dobre dobre díky za info,, neviim ja som mu písala a ze dva kusy za 2000€ 😀 Žiadne 1400€ . Tak kašlem na neho.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od skena:

@foox dobre dobre díky za info,, neviim ja som mu…
@skena robíš zo mňa klamára? :-)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od skena:

@foox dobre dobre díky za info,, neviim ja som mu…
@skena tak zalezi aky model si si vybrala z AUX, dovoz, teda vzdialenost, material, dlzka potrubia. Zalezi ci si mu poslala nejake foto kam umiestnit klimy atd.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od foox:

@skena robíš zo mňa klamára? :-)
@foox je to cena , aj s vonkajšou jednotkou ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rudy1973:

@foox je to cena , aj s vonkajšou jednotkou ?
@rudy1973 2ks komplet vnútorné, vonkajšie jednotky, dovoz, montáž- prízemie. Už som to písal. u @skena bol asi problém montáž vysoko pod mrakmi, inak neviem
Odpovedať
Ja som si vyžiadal cenové ponuky na viacero značiek klimatizácií od viacerých montážnych firiem. Všetci mi poslali nejaké ponuky. Následne sa mi sami ponúkli že prídu na zameranie a konkrétne nacenenie inštalácie zadara. So všetkými som sa porozprával a tomu, ktorý sa mi videl najzdatnejší som poslal najnižšiu konkurenčnú cenovú ponuku. On následne znížil svoju pod jej úroveň. Bolo to v období, kedy v auguste dosť popŕchalo, všetci tak kulantne vraveli, že by zvládli aj viac roboty. Po slovensky povedané - boli za každú zákazku radi. Aspoň som mal taký pocit. Nejlepšie by bolo podľa mň počkať do jesene, kedy majú roboty ozaj málo a výpredajové ceny klimatizácií - pretože u viacerých značiek klím som si všimol jesenné akcie. Každopádne je fajn aspoň ako-tak sa orientovať v problematike ale nepriznať to pri stretnutí na mieste a odfiltrovať takých montérov, ktorí možno nebudú vedieť urobiť robotu poriadne. Je treba brať na vedomie aj ako sa budú v budúcnosti stavať k prípadnému servisu a záruke, ako ju vedia poriešiť. Napr. jeden týpek mi vravel, že ak od nich namontovaná klíma si vyžaduje opravu, ktorá bude trvať kvôli dodaniu súčiastky viac ako myslím týždeň, tak majú k dispozícii dve náhradné klimatizačné zostavy štandardných parametrov na záskok.
Odpovedať
Profilova fotka
@rudy1973 nedávaj nikdy klímu na auto režim ... neodporúčam môže sa tam dačo dodrbat nemalo by sa, ale niekedy môže nastať situácia že nebude vedieť čo má robiť a prepínať zbytočne režimy ... Napr. Aj v zime zasvieti slnko, kus vyhreje priestor a klíma nastavená na auto začne chladiť ... stáva sa to a zbytočne to potom žerie viac ... lepšie je keď ma klíma pevne dané či má kúriť abo chladiť
Odpovedať
@dexter89 ďakujem za poradenie, skúšam všetky režimy aby som vedel ako sa to bude správať, skôr ma hnevá že všetky funkcie cez app fungujú, len nastavenie časovača stale nie, už som poslal maily na tvorcu app a do Vivax...
Odpovedať
Pozdravujem Prosím zmalých o radu. Mám namontovanú jednu klímu v obývačke (zelený obdlžník). Teraz ešte chem jednu do spálne. Kam by ste ju umiestnili? Ktorý obdlžník? Červený? žltý? modrý? Je dobre dať klímu oproti oknu? Dík
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od juraj_k:

Pozdravujem Prosím zmalých o radu. Mám namontovan…
@juraj_k ja by som ju namontoval nad okno, presne oproti dveram. Nie je dobre mat klimu fukajucu presne na postel, aj ked dnes uz su celkom inteligentne jednotky, ktore vedia nefukat na cloveka, alebo nefukat vobec.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pier:

@juraj_k ja by som ju namontoval nad okno, presne…
@pier Nad okno, ak si môžem tipnúť - nezmestí sa tam. Asi nad dvere do izby a prepojovacie rúrky, kábel a odvod kondenzátu zasekať do steny lebo v tej lište priznané na stene by to vyzeralo hnusne. 😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@pier Nad okno, ak si môžem tipnúť - nezmestí sa …
@toky1 presne ako vravíš nad okno sa nevmestí, snáď vedľa okna ale to by bolo natesno, je tam priestor 89 cm a klíma má šírku 79,5 cm tak že by to asi vadilo záclonáma. Ak by som ju dal tam kde červený obdlžník tak vedenie by išlo cez stenu do šatníka a potom von tak že z estetickáho hľadiska by to bolo o.k., mne skôr ide o to kam ju namontovať s ohľadom na prúdenie vzduchu v miestností, či je lepšie smerom na okno, alebo zboku....
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od juraj_k:

@toky1 presne ako vravíš nad okno sa nevmestí, sn…
@juraj_k Daj ju pôdorysne čo najbližšie ku dverám, prepoje vyvedieš z pravej strany klimy rovno dozadu do šatníka a fúkať vám bude na nohy pod paplónom takže to nijako vadiť nebude. Inak povedané červený obdĺžnik viac doľava. Tak ako máš vnútornú jednotku kreslenú teraz (a je jedno či červenú, žltú či modrú) hrozí, že vám bude fúkať na hlavu - a to môže byť nepríjemné. V tak malej miestnosti prúdenie vzduchu pre rovnomernosť vykúrenia či vyhriatia nemá zmysel riešiť. Vykúri aj vychladí nech je umiestnená kdekoľvek. Dôležitejšie je kde budú osoby v nej a aby oni ten pohyb vzduchu necítili. Bezprievanové Samsungy v režime chladenia vo windfree móde by som sa nebál umiestniť kamkoľvek. Ale windfree mód sa nedá zapnúť v režime vykurovania.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@juraj_k Daj ju pôdorysne čo najbližšie ku dverám…
@toky1 áno, máš pravdu, miestnosť je malá. Rozhodujem sa medzi 2,5 a 3,5 kW, viac sa prikláňam k 3,5 kW (rozdiel v cene je zanedbateľný) s tým že by som nechával otvorené dvere nech sa čo - to z tepla újde aj na chodbu. Preto tak váham ktorým smerom ju otočiť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od juraj_k:

@toky1 áno, máš pravdu, miestnosť je malá. Rozhod…
@juraj_k na tych cca 11m co ma spalna ak dobre pozeram, ti bude ta 3,5kW jednotka zrejme velmi cyklovat, co je neziaduce ci uz z hladiska "poruchovosti" ale aj komfortu. Ak ma ta 2,5kW nizsi spodny min vykon, dal by som tu, aj ked aj ta je (takto papierovo) zbytocne silna na taky priestor. Ak chces ako pises nechavat otvorene dvere na spalni, tak sa vyhni cervenemu umiestneniu, fungovalo by to najhorsie z tych 3 pozicii, kedze ten teply/studeny vzduch proste prudi smerom ktorym je klima otocena, resp. vies nasmerovat lamely, cize v tomto pripade uplne opacnym ako by si chcel, tzn. ze to bude mat minimalny efekt...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od juraj_k:

@toky1 áno, máš pravdu, miestnosť je malá. Rozhod…
@juraj_k Ja som bral menšiu kvôli spodnej hranici výkonu. Moja hypotéza je, že pod 20-30% nominálneho výkonu klima nieje technicky vo svojej komfortnej zóne. Takže ak by som ju "predimenzoval" a potom od nej chcel väčšinu času aby šla na minimálny výkon tak by sa trápila. Máš svojim spôsobom pravdu v tom, že cez otvorené dvere ti teplo pôjde von ale skôr si myslím, že vo väčšine prípadov v tak malej izbe veľmi rýchlo klima dosiahne požadovanú teplotu a ide do útlmu. Teplotný snímač má vnútorná klima zabudovaný v sebe. Áno, sú klimy, ktoré vieš nastaviť tak, že berú ohľad na teplotný senzor v diaľkovom ovládači a nie zabudovaný v telese klimy - ale tento diaľkáč musí byť v infra dosahu klimatizácie - čiže ho nevieš odniesť na chodbu. To sú moje názory - ale ja niesom odborník. Toto správanie som ta nejako vypozoroval na svojich klímach. A lamely usmerňujúce fúkanie vzduchu vľavo či vpravo majú minimálny vplyv na zmenu smeru prúdenia. Lamela meniaca smer prúdenia vzduchu hore-dole má veľký vplyv.
Odpovedať
Zdravím, viete mi povedať aké hodnoty má táto klimatizácia, je to vonkajšia jednotka. Vnútorné mám 2x2,6 a 1x3,5. Tá hodnota 8000W je chladenie a 9500W kúrenie? Príkon je ktorá hodnota?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yakuza:

Zdravím, viete mi povedať aké hodnoty má táto kli…
@yakuza nie som madar ale prikony mas to rovno pod vykonmi
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yakuza:

Zdravím, viete mi povedať aké hodnoty má táto kli…
@yakuza to je taky problem dat si ten model do guglu ? https://www.greeczech.cz/sk/archiv/ar...
Odpovedať
Pozdravujem. Ešte jeden dotaz. Po vašich radách, že miestnosť je malá a klima bude utlmená uvažujem nad ešte jedným riešením, a síce, dať pre zmenu stropnú kazetovú klímu, nie nástennú a dať ju na chodbu, nech fúka do spálne aj do chodby. V tej časti chodby by som znížil strop, len takú časť cca 3 m2, po preklad (modrá farba), a zabudoval by som ju tam. Samospád by som riešil po stene šatníka, tam by mi to nevadilo. Mate niekto stropné klimatizácie? Aké sú plusy a mínusy? Ď.
Odpovedať
Mate niekto stropné klimatizácie? Aké sú plusy a mínusy?
Odpovedať
V piatok nainštalovaná Midea Oasis plus 2,5kW do spálne. Primárne určenie je vykurovanie. Montér tento model predtým neinštaloval - bol prekvapený robustnosťou vonkajšej jednotky a tak od oka kvalitným prevedením. Citujem ho:"Daikin sa má čo učiť od číňanov". Vonkajšia jednotka je prekvapivo tichá. Keď ju spustili vôbec som ju nepočul - dosť fúkal vietor a šumel v ihličí tují, ktoré mám okolo - prehlušil zvuk chodu klímy. Polohou vonkajšej jednotky som volil schválne takto za kríkom keďže je to predná fasáda domu od ulice - nech ju nešpatí.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

V piatok nainštalovaná Midea Oasis plus 2,5kW do …
@toky1 nebude klime vadiť blízkosť kríkov čo sa týka prúdenia vzduchu? A obrátene - nebude vadiť kríkom studený vzduch?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od juraj_k:

@toky1 nebude klime vadiť blízkosť kríkov čo sa t…
@juraj_k Montér vravel, že blízkosť kríku pred vonkajšou jednotkou klíme nevadí, že on vonkajšiu bedňu klímy v dcérinej izbe namontoval 40cm od múru oproti a šlape bez problémov. Či to bude vadiť kríku nevedel povedať - ukáže čas. Je to nejaká tuja či ký fras, hádam to znesie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@juraj_k na tych cca 11m co ma spalna ak dobre po…
@hockto obidve majú rovnaký spodný výkon 0,12 ak sa nemýlim...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od juraj_k:

@hockto obidve majú rovnaký spodný výkon 0,12 ak …
@juraj_k Tipnem si, že tá klima je v 2,5 aj 3,5kW verzii hardwerovo rovnaká, len má inak nastavené otáčky ventilátora.
Odpovedať
@toky1 no vyzerá to že hej.... tak že čo odporúčate? menšiu či väčšiu?
Odpovedať
Profilova fotka
@juraj_k sewas to riešenie do chodby do stropu ak sa ti tam zmestí , určite by bolo lepšie ... teda ak ti nevadia otvorené dvere asi si mal na mysli nie kanálovu ale ja by som tam dal Stropnu 4 cestnú klímu bude ti to fúkať do všetkých smerov také myslím
Odpovedať
@dexter89 má to ešte jednu výhodu, citujem: "Výstup vonkajšieho vzduchového potrubia. Vďaka špeciálnemu dizajnu vnútornej jednotky môže ďalšie potrubie privádzať vzduch do inej miestnosti. Vhodné pre klimatizáciu extra malých miestností.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@juraj_k Tipnem si, že tá klima je v 2,5 aj 3,5kW…
@toky1 oasis plus ma 5 moznych rychlosti vonkajsieho ventilatora, otackami to nebude a ani hw. Vonkajsia jednotka ma rovnake znacenie ako napr xtreme save pro -obe dokazu ist na min prikon 0.1kw, ale uz len rozdiel vo vahe vonk. jednotiek je +6kg pri oasis plus a rozdiel v min teplotach je -20 vs -30
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?