Viessmann Vitopend 100 - nezapina ohrev vody, kurenie ale OK

zdravim, netusite prosim niekto, co popozerat, ak zrazu prietokovy kotol vobec nereaguje na to ze pustim kohutik na teplu vodu ?? zostava uplne ticho, absolutne nic nezopne - cize jasne ze tecie voda studena. Kurenie som skusil - to ale vsetko riadne zopne, funguje. Skusil som x-razy cely kotol vypnut/ zapnut, bez zmeny. Na kotli nic neindikuje poruchu. Dokonca pri zapinani standardne zasvieti na zaleno aj ledka vedla toho otocneho koliecka cim sa nastavuje teplota vody. Potom zhasne. Po pusteni kohutika teplej vody, kedze cely kotol zostava ticho, ani ledka samozrejme nezasvieti. Skusil som aj otocit tym kolieckom uplne doprava, potom dolava - nastane ocividne nejaky restart, kotol sa spusti, striedavo svietia (na zeleno) tato ledka pre teplu vodu, a ledka pre kurenie - ale tepla voda netecie, len radiatory sa zahreju. Nejaky cudny stav, kotol ide a ide .. az ho vypnem tlacidlom, ved beztak je v byte horuco :) (alebo mam nechat bezat .. ? co je to za stav ?) Ako budem volat servisaka, pre istotu sa pytam, co ak je to len daka blbost co by som este mohol pozriet, vyskusat ..... dik
Odpovedať
@romino mate zaseknuty snimac prietoku TUV
Odpovedať
Pozicia 058 Rozobrat precistit.
Odpovedať
@gkrivanek Fantazia. Skusil som pozriet podla tejto rady, len je tam zly pristup, asi aj ine veci by som musel davat prec, na to si netrufam. Podstatne je, ze som pri tej prilezitosti aj zavrel privod vody... potom sa snazil tu svorku pri snimaci vytiahnut ...no len vravim, zly pristup ..som sa na to vykaslal ... ale napriek tomu sa stal zazrak, po otvoreni privodu vody, a spusteni teplej vody, kotol sa zapne. Zrejme uz aj toto mu pomohlo sa rozcvicit, uvolnit. Mozno len docasne, ale predsa. DAKUJEM !!
Odpovedať
@romino ziaden zazrak viessmann technologii sa venujem uz par rokov:)
Odpovedať
@gkrivanek zazrak hovorim preto, ze som realne nic nerozobral a necistil. Tipujes ze pomohlo uzavriet ten privod vody a znova pustit ? To je to co "rozcvicilo" - uvolnilo ten snimac ? vsak vlastne akonahle pustim tu teplu vodu, tak v tej sekunde pocujem z kotla zvuk "tik", si to vysvetlujem ze sa tam nieco preklopi, zmeni polohu... co bolo predtym zaseknute. Ked bol problem, tak bolo uplne ticho. .... len chcem vediet co za princip je za tym, dik
Odpovedať
@romino ano je to v tom snimac prietoku bol zaseknuty
Odpovedať
@romino nie bolo to v kontakte na trojcestnom ventile ktorý prepína bud do kúrenia, alebo ohrev vody. Mini servo ktoré to otvára bolo zaseknute preto stále ohrievalo do kúrenia, tým ze si pokyval káblikom si sfunkcnil elektromagnet vo ventile a ventil sa otvoril, proste ide cestou menšieho odporu...A robí to ešte niekedy keď je pri vysoký tlak v UK. Nevládze preklopit polohu ventila... Žiadny snímač...môžem ti to aj podrobnejšie, všetky kotly to majú rovnaké... Možno si kotol dlhšie nepoužíval a zalepilo ho...
Odpovedať
mám 111-ku, sporadicky mi to robí tiez, ale ani to nepokladam za zavadu, musím prudko odpustit teplú vodu aby zopol prietokový snímač a tým spustil ohrev keď už voda vychladla v zásobníku, trebárs po dovolenke to spraví
Odpovedať
@janonez ved píšem že ho zalepi ak dlhšie stojí..... Žiadny snímač, nemá vplyv na prudko st tlaku vody..
Odpovedať
@daralbajda trepes precitaj si to este raz.
Odpovedať
prosim nevadte sa kvoli mojmu prispevku, ja nie som si istý či to je v trojjcestnom ventile alebo v snímači prietoku alebo v snímači teploty, ja len konštatujem že občas po dlhšom nepoužívaní musím prudko odpustiť vodu aby zaplo ohrev TÚV, len logicky dedukujem že je to ten snímač prietoku "zalepený", lebo teplotu vody v zásobníku ukazuje správne, ten trojcestný ventil neviem skontrolovať bez poriadneho manuálu, nemá niekto poriadny firemný servisný manuál v akejkoľvek reči?
Odpovedať
Snímač sa nemôže zalepit, aj keď u starších kotlov je to taka vrtulka.. Aké keď pustíš teplú vodu, kontrolky ti striedavo svietia a teplo ide do radiátorov a nie do výmenníka TUV, tak každému kto pozná princíp prietokovy h kotlov musí byť jasné že neprepol trojcestny ventil a teplo ide tam kam nemá ísť - do kúrenia... A nie do vody...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@daralbajda striedavo ti svietia len v servisnom mode a vtedy ide do kurenia. Je to snimacom prietoku uz som par musel menit.
Odpovedať
Prosim naozaj si precitat moj original prispevok. To ze mi striedavo blikali ledky, to nie je original problem, to je len stav ku ktoremu som sa dostal (len tak na okraj spomenute) po tom ako som ako laik kadeco skusal, vypinal, zapinal, otacal ... Original problem bol, ze kotol z nicoho nic zostaval ticho, ked som pustil teplu vodu, a teda nic nehrial. Hoci kurenie nadalej fungovalo.
Odpovedať
@romino sak samozrejme som vsetko pochopil a vsetko sa vyriesilo to len niekoho furt sere ze niekto lepsie poradil ako on. Nemam slov uz k tomuto celemu
Odpovedať
@gkrivanek tak tomuto som nepochopil...
Odpovedať
A snimac prietoku je na mechanickej baze ? Lebo ak je tak sa moze zaseknut a ak nie je tak asi tazko? Ze ?
Odpovedať
@daralbajda Ale jemu nic do kurenia nehrialo, ved to pise v prvom prispevku, ze po pusteni teplej vody kotol neurobi absolutne nic, je ticho, nezapne ziadny ohrev, tak to nemohlo byt trojcestnym ventilom. Preto to @gkrivanek predpokladal spravne na snimac prietoku.
Odpovedať
@danculd neviem písal ze mu kúri do radiátorov ako blbé, že radšej vypol kotol... Tak neviem... Mohol to byť aj ten snímač, mňa zmiatlo že písal ze mu kúri do radiátorov a tam môže teplo pustiť len priestorový termostat..
Odpovedať
@daralbajda kurilo do radiatorov lebo zapol servisny mod:)
Odpovedať
@gkrivanek zrejme máš pravdu, len ja som mal take problémy s tými ventilmi u vaillantu...
Odpovedať
@gkrivanek v original prispevku som pouzil smajlik, ten zrejme tak uputal pozornost kolegu diskutera, ze sa mu to zafixovalo ako hlavny popis problemu .. Jedine tak si to vysvetlujem. Zijeme v dobe preinformovanosti .. Z kazdej strany sa na nas nieco vali ...potom sa straca schopnost precitat suvisly text, nie je cas ...s tym sa stretam aj v praci , aj mne sa stava :)
Odpovedať
@romino ak priestorový termostat nezopol požiadavku na teplo, pustil si vodu a hrialo do kúrenia tak to mohol byť len ventil, sam si tvrdil ze niečo cvaklo. Proste ak si pustil vodu, kotol išiel, ale kurili radiátory znamená ze bol prepínaci ventil v polohe do kúrenia a ho neprepol... Ale nechajme to..A ja som naučený čítať dôsledne, to skôr ti manageri a zvlášť mladí čítajú bla-bla - bla - bla...
Odpovedať
@daralbajda tak si kua dosledne necital lebo pisal ze kotol bol ticho nei sa nedialo a az ked vypol hlavny privod vody a potom pustil a nasledne lohutik TUV tak uz zacalo cvakat a kotol zapol ohren vody :)
Odpovedať
@gkrivanek ja som čítal ze pokyval kablikmi...
Odpovedať
@gkrivanek ja som ti mal taky problém s Buderusom. Normálne nedokázalo prepnúť ventil. Až z Nemecka mi poslali taky bypass co odlahcil tlaky a potom to šlo. A to sa tam vystriedalo asi 5 servisakov vrátane celoslovenského..
Odpovedať
@daralbajda mal som taky problem na vitodens 111 ke. V bytovke 4 male radiatory silne cerpadlo a tiez ostal vysiet 3 cestak stacilo z by pasu vyhodit sp klapku a naraz vyriesenych 18 pripadov na jednom mieste. Nikdy nikde inde na 111 ke to nebolo len tam.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ja mam tiez tento problém ako romino ze kurenie je ok e ked spustim kohutik na teplu vodu ledka sa rozsvieti nieco tam cukne ale kotol ostane ticho vobec sa nezapne aby zohrievalo vodu takze problém je ten ze je zaseknuty ten snimac prietoku vody??
Odpovedať
@gkrivanek ten obrázok co ste dávali hore tak to číslo 058 je ten snímač prietoku vody? A aka je priblizne cena?
Odpovedať
cau, ja ti viem len potvrdit, ze ano, bolo tym myslene 058. no a v mojom pripade ani nic necuklo, bolo od zaciatku uplne ticho. potom ked najblizsie cuklo, tak si vravim je to asi aj opravene, a presne tomu tak bolo, sekundy na to sa klasicky spustil ohrev, tak neviem ci budes mat identicky problem. a laicky si myslim, ak je problem v tom, a mozno u teba trocha iny, neviem ci hned treba ze menit, este sa to mozno da precistit. Snad ti odpovie aj pan majster :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?