Viessmann Vitopend 100 - nezapina ohrev vody, kurenie ale OK

Zobraz úvodný príspevok
zdravim, netusite prosim niekto, co popozerat, ak zrazu prietokovy kotol vobec nereaguje na to ze pustim kohutik na teplu vodu ?? zostava uplne ticho, absolutne nic nezopne - cize jasne ze tecie voda studena. Kurenie som skusil - to ale vsetko riadne zopne, funguje. Skusil som x-razy cely kotol vypnut/ zapnut, bez zmeny. Na kotli nic neindikuje poruchu. Dokonca pri zapinani standardne zasvieti na zaleno aj ledka vedla toho otocneho koliecka cim sa nastavuje teplota vody. Potom zhasne. Po pusteni kohutika teplej vody, kedze cely kotol zostava ticho, ani ledka samozrejme nezasvieti. Skusil som aj otocit tym kolieckom uplne doprava, potom dolava - nastane ocividne nejaky restart, kotol sa spusti, striedavo svietia (na zeleno) tato ledka pre teplu vodu, a ledka pre kurenie - ale tepla voda netecie, len radiatory sa zahreju. Nejaky cudny stav, kotol ide a ide .. az ho vypnem tlacidlom, ved beztak je v byte horuco :) (alebo mam nechat bezat .. ? co je to za stav ?) Ako budem volat servisaka, pre istotu sa pytam, co ak je to len daka blbost co by som este mohol pozriet, vyskusat ..... dik
Odpovedať
@matias163 zvykne sa to zalepit raz za cas. Treba to vybrat a precistit. Musi to pri kazdom pusteni vody cuknut. Myslim tieto stare verzie.
Odpovedať
@gkrivanek u mna pocut ze cvakne zozsvieti sa kontrolka ze ma zohrievat vodu a to je vsetko nezapne sa kotol a nezohrieva vodu ked vodu vypnem zas to cvakne a prestane svietit kontrolka a teraz neviem co s tym
Odpovedať
@matias163 kurenie zapne?
Odpovedať
@gkrivanek ano kurenie zapne pekne hned na 1 krat len ked ma zohrievat vodu na umývanie tak cvakne rozsvieti sa kontrolka a to je vsetko
Odpovedať
@matias163 treba zmerat cidlo vystupnej teploty tuv bude defektne
Odpovedať
Tak nato si ja netrúfam a kde to treba priblizne hladat? Nejaky obrázok alebo rada kde to treba hľadať ďakujem
Odpovedať
@matias163 Zavolajte servisaka a hotovo
Odpovedať
@gkrivanek boli u mna 3 servisaci a kazdy len pozeral a nic ved to sa opravi to je nic a najlepsie vymenit kotol bola odpoved ale aj tak ďakujem 😉
Odpovedať
Ja som mal podobny problem s TC Stiebel, vo vnutornej jednotke bol podobny 3 cestny ventil s takym chabym servom, v podstate sa len vysuval a zasuval a tak prepinal kurenatsku vodu do TUV a akumulacky- podlahovka. Najprv to slo par mesiacov bezporuchovo,potom nezohrialo TUV a patalie zacali. Sprvu som to vedel prehodit chvilkovym pustenim kurenia a okamzitou poziadavkou na pripravu TUV manipulaciou na s vnutornou jednotkou. Potom uz vobec. Servisak, taky velmi mily a ochotny chlapik bol opakovane menit tuto suciastku v hodnote asi 150€ ( samozrejme v ramci servisu zadarmo), tusim asi 3x , vzdy chvilu islo a skapalo,potom prisiel nejaky ing. na inspekciu, nasledne predpokladali nevyrovnanost tlakov v okruhoch ( na com mohlo nieco byt pretoze ak si vezmeme chladny okruh kurenia a teply okruh TUV tak vdaka rozdielu teplot moze byt trocha iny tlak pred a za ventilom, ale dofrasa dobre servo ho musi vytiahnut aj z betonu), skratka pri prepinani vydavalo taky zvlastny buchavy zvuk. No kedze vymana ventila za novy problem neodstranila, skusali namontovat nieco proti elektrickej interferencii , samozrejme bez efektu. V vzdy to bezalo asi 2T a potom len kurilo. Kedze tento model neposkytoval ine riesenia prepinania topnej vs TUV vody, po schvaleni v Nemecku v ramci zavhovania dobreho mena znackydali nam dali uplne novy stroj a triedu lepsi vykonnejsi , tichsi, ucinnejsi drahsi a hlavne aj s vyssim chladivym vykonom ( 15kw). Kedze sme na povodne mali dotaciu, uplatnilo sa pravidlo ze pri vymene za vykonnejsi stroj dotacia ostava, v pripade nizsieho vykonu sa nieco vracia :)) v nasom pripade nebol problem. Ze vraj s tymi ventilami byva problem, v Nmecku typy s tymto sposobol uz neponukaju. Mam to teraz riesene tak ze vonkajsia jednotka ma vsetko v sebe, vnutri je len nastenny ovladaci panel s rele, vystupna topna voda ma odbocku do kurenarskeho a TUV okruhu a kazdy ma svoje obehove cerpadlo ktore spina regulacna jednotka. ( vilo s prikonom max 75w,) Vymena za nove a vsetky servisne zasahy zadarmo. V podstate som mal stastie kvoli FVE, lebo zatial co stare malo kompresor na 230V to nove uz 400V,cize viem efektivne zuzitkovat vseten vykon z FVE ktora je tiez 3N, bolo to krasne vidiet v aktivnom masivnom chladeni v lete, spotreba zo siete 0. Nuz asi to tak malo byt :)) A na zaver to najlepsie, povodne cerpadlo instalovali do inej novostavby a ide bezporuchovo, takze si sami utvorte nazor ( zeby predca ten tlak ????- mame pomerne komplikove riesenie s akumulackou, teplovodnym krbom s premostenim aj do TUV a podlahovkou, skratka kurenarske mochorocho..... Pozdravujem.
Odpovedať
@janopopovec ako 2. Riesenie by som tenkym vrtakom prevrtal ten 3 cestny ventil aby vznikol hydraulicky skrat a krasne by fungoval ;-)
Odpovedať
@gkrivanek Nuz to by ma fakt nenapadlo, ak by sa k tomu vobec dalo dostat a vytvorit skrat na vhodnom mieste, je to taka celoliata umelohmotna suciastka , kus asi 20x15 cm, uz na pohlad vyzerala pofiderne, a od servisaka som mal info ze prave tato suciastka je ri :-p esena subdodavatelsky, na rozdiel od ostatnych komponentov ktore si Stiebel vyraba sam. Nuz ale dobre ze ho vymenili, mam lepsi stroj , o triedu lepsi, este dnes sa predava s dph za 11300€ Nuz a musi sa mu nechat ze dosiahne nastavenu teplotu termostatom doslova na desatinnu ciarku a potom pekne drzi a upravuje topnu vodu podla spiatocky a vonkaksej tt. Najpr mi bolo cudne ze ak ked dosiahne izbovu tt obehovka aj tak toci vodu miesto toho aby sa vypla , ale teraz to fakt ocenujem lebo stale rovnomerne dostribuuje teplo v ramci podlahovky z lokalne chladnejsich ( okna, severna strana ) a teplejsich miest ( juzna strana a tepelne zisky ) a udrziava velmi stabilnu teplotu v dome. Cerpadlo Vilo ma prikon 75w ked bezi max takze nie je nejaja extra spotreba. :)
Odpovedať
Zdravím majstri.Potreboval by som od vás radu.Mam kotol vitopend 100.Uz minulý rok som mal s ním problém že nechcel sa zapnúť horák.asi po týždni sa dal do pohybu🙄nechápem.ale nič.Od včera mám ten istý problém.zapnem kúrenie a horák sem tam sa zapne ale asi po 2-3minutach sa vypne.potom skúšam zapnúť vypnúť kotol asi aj 100x a v 90tich prípadoch ani nenaskoci iskra a vyskočí červená kontrolka.je to problém kde musím volať servis alebo viem niejakym grifom ho naštartovať?.skusal som ho aj odpojiť z elektriny a nič.dakujem vopred za radu.do kotlov som úplný laik 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mcmananem daj dole velky kryt a sleduj ci sa rozbehne ventilator. Na 90% bude vybehane relatko na doske ktore ho spusta.
Odpovedať
@gkrivanek ventilátor sa rozbehne ale potom vypne
Odpovedať
@mcmananem dobre tak v tom pripade relatko mozeme vylucit. Treba skontrolovat venturiho trubicu. To je ten plast nad turbom na ktory idu tie 2 hadicky. Ked nebola voda v kotli tak sa zatavila. Treba stiahnut hadicku a fuknut smerom k nanostatu ci vtedy zapne horak. Ale pozor spinac na nanostate musi cvaknut a ostat tak .
Odpovedať
@mcmananem pomôžem.???
Odpovedať
@skusimpomoct ved pomoz co sa pytas pis
Odpovedať
Zdravím mam stary kotol viessmann vitopend 100 ak by niekto chcel na suciastky je tam novy napustaci ventil ktory ma stal 50eur horáky su ok ventilator tiez niekomu sa ešte urcite zide aspon na suciastky jedine co je zle je expanzna nadoba ale mam externu expanznu nadobu plne funkčná a donedávna pouzivana aj drziak k nej je cena za vsetko 100eur V prípade záujmu mi napíšte ďakujem
Odpovedať
@janonez dobrý den chcem sa Vás opýtať Máte kotol vitodens 111 a ked napúštate vanu ide vám voda horúca aj ked minete tých 47 litrov co je v zásobníku alebo potom už ide studensia. lebo máme problém s teplou vodou kotol vobec nezopne ked pústame teplu vodu až ked sa odpustí nejakých 30l len horucej vody a potom tecie len studená. Akoby nestíhal hriať na nastavenú teplotu. A ešte otázka na akú teplotu máte nastavenú vodu do kúrenia? my máme na 40c ale vsade čítam že je to vela. Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Profilova fotka
Ja mam podobny problem s tym, ze kotol sa zopne, nevyhadzuje ziadnu chybu, ale len kuri a vodu nenahrieva. Poprosim o pomoc.. Jedna sa o Wiesmann 100
Odpovedať
@dodo_dodjas 3 cestny ventil neprepina. Treba chytit prvu ruru zlava ci sa ohrieva
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
:-D och boze zase viessmann
Odpovedať
@yuri66 zas si zaspal pozri kedy to bolo
Odpovedať
@gkrivanek - rada by som sa spýtala podľa čoho viem či mi funguje kurenie na kotli Viessmann, lebo spotrebu plynu som mala veľmi minimálnu . Keď som pustila teplu vodu, tak nebol problém a tiekla tepla voda. Odfotila som ako vyzerá display kotla pred tým ako som pustila teplu vodu a nebol obrázok plamienku. Ako náhle som pustila teplu vodu, zobrazil sa plamienok a bolo počuť že kotol pracuje. Ťažko povedať ohľadom kúrenia podľa pocitu, tým že sme mali . teplejšie dni. Ďakujem pán Krivanek
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Ahojte, včera som spustila podlahove kúrenie a odvtedy mi Viessmann Vitodens 111W nezohrieva vodu. Je to ešte starší typ, mam ho 6r. Nedávno na ňom bol robený veľký servis a predtým, ako opäť zaplatím kurenara, skúsila by som to poriesit sama, ak to bude v mojich silách. Hlavne by som čím skor potrebovala teplú vodu 🙏 a kurenar príde tak o týždeň. Vopred dakujem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravym...mam vitodens 111 Tiez mam problem s tym ze kotol ide ale vodu nezacne ohrievat ked som skusal tie pokusy s vypnutim privodu a zapnutim tak zohrialo vodu odpustil som a ostalo to na teplote 35°C...ked aj zohrialo vodu tak kotol stale isiel ale bez zopnuteho horaku a nikdy sa nevypol...tiez to moze byt tym snimacom prietoku?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravym...mam vitodens 111 Mam uz dlhsiu dobu problem ze velmi bucha kotol. Pri zohriati vody do radiatorov a prepnuti na ohrev vody velmi buchne. V noci sa az budime. Nie ale vzdy to robi. Vymenik som vycistil. Kontroloval som aj expanznu nadobu (tlak). Ma 3 bar. Tlak v kureni pri pustenej obehovke je 1.4. Pri prepnuti na ohrev vody ked buchne tak tlak vyleti cez 2 bari. Mali ste uz niekto takyto problem? Za rady vopred dakujem
Odpovedať
@milanko1234 Tri bary v expanzke sú veľa. Ak si trúfneš, tak pri vypustenej vode z kotla (tlak na nule) sfúkni expanzku na 1,2 baru. Lebo teraz neplní žiaden účel. Nebude ti tlak tak kolísať...
Odpovedať
o.k.Skusim. Dakujem za radu. Nechapem ale preco to zacalo robit ked s kotlom nerobil nikto nic
Odpovedať
Zdravim dom rozloha 189m2 kúrenie Viessmann 111 technik nastavil aj prikurowanie elektrickom prúdom, to je tá špirála nie ?? Ma byt zapnutá či je to zbytočne ??Akú máte dennú spotrebu elektrickej energie v takomto počasí?? Daiujem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?