Viessmann vitodens 111 nastavenie

Chcel by som sa spytat ako sa da nastavit maximalna teplota vody na ohrev v radiatoroch, nakolko ked mam teplotu v izbe na termostate nadstavenu na 21 st. a zadam 22 tak mi kotol zacne automaticky peckovat vodu na 83 st. co sa mi zda dost vela na plas hlinnikove trubky. Da sa nadstavit teplota do neakych 60 st. Dakujem
Odpovedať
1
2
Otočné koliesko termostatu na kotli nastav na bodku, prípadne inú vyhovujúcu hodnotu. Plasthliníkové rúrky takú teplotu vydržia... :-)
Odpovedať
Lenze predpokladam ze mate OT termostat. a vonku cidlo vonkajsej teploty. v tom pripade musite nastavit vystup max teploty na termostate v servisnom menu kde treba prekodovat nastavenie Tam sa nastavuje aj teplota TUV v zasobniku. na 80C nemoze kurit KOndenzacny kotol to je neekonomicke hodte Pm vecer vam napisem postup alebo preposlem navod pozrite si tento termostat honyewell 707 takto by mal aj vas vyzerat ked je orig viessmanacky
Odpovedať
Dakujemza odpovede. Mam termostat vitotrol 100 OT a vonkajsie cidlo teploty. Do menu termostatu sa viem dostat. Zmenil som aj to aby sa riadil len teplotou v izbe kde sa nachadza , nakolko ekvitermicka krivka ma moc neoslovila. Takze v menu kategoria 1 odsek 14:rc som nastavil parameter 0 co znamena riadenie podla priestoru a v kategorii 3 odsek 1:CH nastavenie maximalnej teploty topne vody som chcel dat 60 ale vobec to nejde zmenit a neviem preco. Je tam stale 80 st. Ked mam zapnuty termostat a cidlo, automaticky otocne kolieska nereaguju
Odpovedať
mail: mickos@zoznam.sk
Odpovedať
hm pokial mate tento termostat tak k comu sluzi ekvitermicky regulator napr.: vitotronic 200? Ja som tak vedel ze iba ekvitermicke regulatori maju vonkajsie cidlo a tieto klasicke nemaju. sry za OT
Odpovedať
@black1no 111 je obycajna 100 vka regulacia + par funkcii naviac To co vy spominate je regulacia vitotronic 200 ktora je v kotli a do kotla staci pripojit vonkajsie cidlo. pri 100 je nutne zariadenie s Open Therm protokolom ale da sa aj bez neho samotnym snimacom vonk. teploty
Odpovedať
@gkrivanek no tak teraz uz vobec nerozumiem. vysvetlite mi prosim vas aky je rozdiel medzi vitotronic 100 a 200? Lebo rozdiel je medzi nimi cca 200 az 300e. Ja som bol v tom domneni ze 200ka ma aj vonkajsie cidlo a 100ka nema :(
Odpovedať
...nemáte niekto manuál pre servisné nastavenia na Vitodens 100-W? vdaka
Odpovedať
@black1no vy si mylite regulaciu a dialkovy ovladac ci termostat. Vitotrol je dialkove ovladanie pre regulaciu( teda mozog kotla) vitotronic 200. Vitotronic je mozog teda regulacia kotla co su 100 200 300.... V pripade 100 vkovej rady to iste ako 111 Sa kotol riadi pridavnou regulaciou vitotrol 100OT termostatom. ale pri kotloch 200vkovej rady je uz regulacia priamo v kotli v podstate ten display v strede kotla. kde si nastavujete vsetko tu mozete pripojit dialkove ovladanie fungujuci cez Ebus s nazvom Vitotrol 200-300 A atd.
Odpovedať

Odpovedať
Takto vyzera moje ovladanie kotla. Z kotla mi ide potom extra kabel na vonkajsiu stenu teda cidlo. Mne ide len o to aby maximalna teplota vody v radiatoroch nepresiahla 60 st , ak budem mat regulaciu tepla na izbovu. Vlastne vtedy cidlo nepracuje a kotol sa zapina a vypina podla toho aka je teplota v izbe a aku teplotu nastavim na ovladaci. Ked mam v izbe neakych 20 st a pridem domov a dam 22 tak totol automaticky zacne peckovat radiatory na 83 st co nechcem. Chcem to do 60st.
Odpovedať
Takze v menu kategoria 1 odsek 14:rc som nastavil parameter 0 co znamena riadenie podla priestoru a v kategorii 3 odsek 1:CH nastavenie maximalnej teploty topne vody som chcel dat 60 ale vobec to nejde zmenit a neviem preco. Je tam stale 80 st. Ked mam zapnuty termostat a cidlo, automaticky otocne kolieska nereaguju nastav 14rc na riadenie sa cez vonkajsie cidlo a ekvitermiku nastav na max 60 C´ podla krivky. inak aj mne sa už stalo že sa nedala nastaviť maximalna teplota na tom termostate na 100 vkovom kotli pretože je tých 80Cˇ preddefinované výrobcom ale pri 111 ke to na 100% ide nastaviť. len skus prehodiť 14rc na 1 alebo 2
Odpovedať
Článok sa načítava...
Mám doma 111-ku, mal som aj tento istý trmostat - vyhodil som to. Poprvé, kotlové čerpadlo ide nonstop, či kotol hreje UK vodu, alebo nie, nakoľko stále potrebuje vedieť teplotu spiatočky, aby kúril kondenzačne. Keďže je v kúpelni, blízko spálne a hučal slušne, musela nastať zmena... OT som vymenil za Vitotrol 100 UTA http://www.viessmann.fr/content/dam/i... Dodržiavanie teploty nehrozilo, ani pri korekcii steny, ani pri zmene hysterézy ani nijako - zobrazené údaje sa od skutočných líšili aj o 1,5 stupňa. Je pravda, kúrim do radiátorov, ale teplotu vody si nastavím práve tým kotlovým termostatom a kotol si veselo kondenzuje.:-) Izbový termostat som dal on/off od starého kotla, EURO 091, ten kúri len keď treba a kotol necirkuluje zbytočne v radiátoroch 30 stupňovú vodu.
Odpovedať
@gkrivanek dakujem pekne za vysvetlenie, mal som v tom riadny misung... Este raz sa ospravedlnujem za OT autorovi
Odpovedať
@dedo758 pozri si PT52
Odpovedať
@robo28w Keby mal niekto na týždeň-dva požičať... :-) Ten sa už nebude správať ako ten fismaňácky? Minimálne to stále zapnuté čerpadlo ma hnevalo...
Odpovedať
tak tak tu PT 52 si objednaj a nahod tiež mi ju robo radil ze je omnoho lepsia ten viessmanacik je klasický honnyewell ci ako sa to pise
Odpovedať
PT52 je opentherm urceny pre viac kotlov a jednym je aj viessmann vitodens 100-kova rada,taktiez 111 w.Urcite je lepsi ako vitotrol 100 OT a tu jednoduchu regulaciu stovky vylepsi.
Odpovedať
Profilova fotka
dalsia moznost je QAA73.110, PT52 ma velmi neuchvatilo - nasiel som vnutri 2 studene spoje. Po preletovani dosky to uz slape, ale toto by sa stavat nemalo,ale zasa co by som chcel za tie prachy :)
Odpovedať
Profilova fotka
s Vitodensom 100 by QAA73 mala chodit, s 111w si nie som taky isty... = skor nie :(
Odpovedať
@dedo758 No ved aj mne ide stale to cerpadlo ci kuri alebo nie. Kde kupim ten iny termostat? Vyriesi sa cely moj problem ked ho vymenim? Dik
Odpovedať
@gkrivanek Skusal som ako si napisal ale tych 80 st nezmenim
Odpovedať
@robo28w Takze pri tom PT52 by uz nemalo ist cerpadlo nonstop?
Odpovedať
@talian25 ja ho mam na vitodense 100w a po prekureni pozadovanej teploty vypne kotol a aj cerpadlo.
Odpovedať
No len neviem ci to bude fungovat aj na tej 111 -ke. Zapojenie je asi take iste ako na starom termostate co mam, ci nevies!
Odpovedať
@talian25 PT 52 udava vyrobca pre kotle viessmann,takze to bude fungovat aj na 111 w.Regulacia je ta ista ako pri 100w. Ked mas doma vitotrol 100 OT + vonkajsie cidlo,tak ti staci vymenit vitotrol za PT 52.
Odpovedať
@robo28w Dik. A da sa tam nastavit aj ta maximalna teplota vykurovacej vody?
Odpovedať
@talian25 Stiahni si manual PT52 a uvidis co vsetko sa na tom da nadstavovat.Samozrejme aj nadstavenie min a max vykurovacej vody do kurenia.
Odpovedať
@robo28w Dik
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
chcem sa spytat aky prenosny termostat pouzit pri danom kotly (Vitodens111)?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?