Veissmann Vitodens 222-W [Vitotronic 100 HC1B Vs 200 HO2B]

Dobry den, chcel by som sa spytat, ci by mi niekto vedel poradit hlavne rozdiely medzi regulaciami Vitotronic 100 HC1B a Vitotronic 200 HO2B. V com je lepsia 200 oproti 100 a ci je rozdiel taky velky, ze sa oplati priplatit si cca 300€ navyse za Vitotronic 200 HO2B. Planujem kotol Viessmann Vitodens 222-W - 2,6-26kW pre novostavbu - bungalov s podlahovym kurenim a plochou 100m2. Kotol bude samozrejme sluzit aj na ohrev teplej uzitkovej vody v domacnosti. Za kazdu informaciu dopredu velmi pekne dakujem. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@godric Ak chcete, poskytnem Vám v súkromnej správe, kontakt na známeho, obchoďáka VIESSMANN v BA, veľmi rád Vám to vysvetlí a máte to z prvej ruky. A čo ten výkon 2,6 - 26kW ? Tých 26kW mi tam nejako nesedí.
Odpovedať
@godric rozdiel je v regulacii v nastaveniach 100 vka je cierny display s cislicami kde toho vy vela nenastavite. 200 je farebny a pisanym pismom Jednoznacne dajte 200vku Do rodinnych domov som v zivote nedal a ani neponukol inu regulaciu Ta 100vka je urcena do kotolni
Odpovedať
@tzbprojekt dakujem, kludne mi mozte poslat kontakt, rad sa s nim porozpravam...k 26kW - myslim, ze by tam mala stacit aj 19kW verzia
Odpovedať
@gkrivanek dakujem za info...mama ma viessmann 100 so 100vkou a okrem teploty vody sa tam snad nic ine nenastavovalo...viete blizsie popisat co potrebuje bezny clovek pri kureni extra nastavovat? viem, ze su tam nejake ohrevne krivky a x bodov regulacie, len toto bude moj prvy kotol, tak sa preistotu pytam...a aku ulohu v tom celom hra termostat? budem tam mat termostat od google nest 3 generacia a ovladanie protokolom OpenTherm...neprechadza potom samotne riadenie a regulacia na termostat? Ked si vyklikam na viessmanne nejaku tu krivku s regulacnymi bodmi tak to bude kotol respektovat, ci nabeh a vykon bude riadit termostat a tieto nastavenia budu ignorovane? cize to bude cele regulovat len termostat
Odpovedať
@godric s vitotronic 200 vkou Vam ziadny google termostat fungovat nebude
Odpovedať
@godric doporucujem Vam pockat do septembra budu v predaji najnovsie viessmann 200vky napojene na server a monitorovane 24h Mozete ho ovladat cez smartfon z celeho sveta a vsetko je v cene kotla. Cena ostava takmer rovnaka ako u predchadzajucej verzii ktoru teraz pozerate.
Odpovedať
@godric protherm ma ovládanie cez mobil už asi 2roky..
Odpovedať
@daralbajda prosim ta tu sa bavime o kotloch nie o zoo.
Odpovedať
@gkrivanek dakujem za info, urcite pockam to septembra...aj tak som ho planoval kupovat az koncom septembra tak uvidim ake novinky budu dovtedy...nebudu sa tam snad nejak extra menit vyvody a pripojky oproti doterajsej 222-w? lebo uz to mam nachystane na nu... @daralbajda znacku kotla uz mam vybranu a aj nazov diskusie je jasny, cize konstatovanie co ma protherm uz 2roky je mimo temy...nerad by som bol aby sa tu odbocilo zbytocne od temy a hadalo sa ci je lepsi protherm alebo viessmann...je to kazdeho volba a kazdy si zvazi podla seba ktoru znacku zvoli...dakujem
Odpovedať
@gkrivanek ak si si nevšimol najviac problémov tu ľudia riešia s tými vychyrenymi viessmanmi...
Odpovedať
@daralbajda no mne sa to vobec nezda a to sa snazim riesit kazdy jeden. To ze sa niekde pri 15 rocnom kotly zasekne snimac prietoku nepokladam za problem kotla.
Odpovedať
Profilova fotka
@godric Dom máte 100m2 novostavba, stratu predpokladám tak max 4kW v závislosti od lokalitz, tak Vám tam s prehľadom musí stačiť 1,9 - 11kW. A ešte otázka, prečo idete do 222W, a nie do 200W + zásobník, kvôľi malej technickej ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tzbprojekt 11 kw na tuv jednoznacne nestaci minimum je 19KW
Odpovedať
Ja mam presne ten isty kotol a som robil rekonštrukciu starého domu. Mam 185 m2. A v pohode mi vystačil 19 kw kotol.
Odpovedať
@dominik98 tento je dobry fajta len treba dat pozor na kvalitu vody v systeme na sekundarnom vymenniku sa rada uklada spina
Odpovedať
@gkrivanek Viete mi povedať v čom budu lepšie tie nove rady. Aké novinky budu? Vdaka
Odpovedať
@gkrivanek Mam ho napojený na štátnu vodu. Čiže žiadna studňa a mam tam filtre tak hádam to bude ok :)
Odpovedať
@dominik98 no ak nieste zo stredneho slovenska tak nie celkom. Napriklad v takych Vrabloch je to katastrofa!
Odpovedať
@gkrivanek Vychod Stara Lubovna :)
Odpovedať
@dominik98 tam by voda nemala byt tvrda. Doporucujem vzdy opatrit vykurovaciu vodu prislusnou chemiou. Pri radiatoroch je mensia sanca zaneseniu systemu pri podlahovom nizkoteplotnom systeme je casty problem tvorbou takpovediac rias.
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek - SL ma makku vodu, skoro destilku, lebo je to flysove podlozie. Odbery su Hrad a Gargoška, Hniezdne a Jakubianka. ale inhibitory a protektory aj tak treba pouzit.
Odpovedať
@tzbprojekt 26kW som pisal kvoli tomu, ze som si nebol isty aky mi odporucil predajca, lebo sa mi marilo, ze to bolo 19kW ale preistotu som napisal 26kW :-) ... hej externy zasobnik neriesim kvoli mensej technickej miestnosti, kde chcem umiestnit aj pracku a susicku, tak by mi to tam nevoslo vsetko...kazdopadne mam pripraveny sekundarny obvod na pripadne napojenie obehoveho cerpadla a pripojenie externeho zasobnika keby mi z nejakeho dovodu nestacil ohrev a zasoba z kotla...kazdopadne byvat v novom dome budem sam, cize samotny kotol by mal v pohode stacit...mama ma Vitodens 100 + Vitocell 100, byvame tam teraz dvaja a ten zasobnik mi nepride zrovna, ze by nieco setril, len zbytocne zabera miesto a stoji tiez nemale peniaze...ked oddidem a ona ostane sama, tak jej bude na dve veci, ale mozno ho neskor zuzitkujem ja ked budem mat rodinu :-)
Odpovedať
Prave som si prezeral oficialnu stranku vyrobcu a novy typ Viessmann Vitodens 222-W ma kod B2LE Obsahuje 7" displej, pripojenie na wifi a spravu cez net, Lightguide - typujem nejake podsvietenie na rychlu identifikaciu stavu kotla...plus dalsie veci ohladom samotneho vnutra kotla...len som to nenasiel este nikde v ponuke a otazne je ako dlho trva zavedenie takejto novinky na trh a samotny predaj...ci to je ako pri telefonoch, ze sa nieco predstavi a samotny predaj u nas zacne o dva/tri mesiace neskor...to je skor otazka na ludi co s viessmannom robia :-)
Odpovedať
@godric ano spravne si sa docital. Pomenilo sa par veci najma regulacia. Vnutry ostal velmi dobry rokmi overeny innox radial. Ci sa tyka horaku tiez bol zmeneny co nam zarucuje este nizsie hodnoty CO Ten kotol bude dostupny ak dobre viem uz prvy septembrovy tyzden. Moje dojmy su z neho velmi pozitivne Naj sa mi zda spravovanie zariadenia cez server. Ked Vy ani nebudete vediet ze sa nieco s kotlom deje a my to uz budeme riesit. Zvysi to Vase pohodlie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?