Tepelne cerpadlo-wolf

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
zdravim vas, momentalne staviame dom, bude mat 130 m2. ma niekto skusenost s tepelnym cerpadlom FHA Monoblock od Wolfu, nakolko nam toto konkretne projektant navrhol. zaujimal by ma teda pomer cena/kvalita.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sladam6:

@marko9902 no úplne najlacnejšie verzie - to asi …
@sladam6 a ako dlho ho mate? nekazi sa? ziadne poruchy neboli doteraz?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mirec_9:

@sladam6 a ako dlho ho mate? nekazi sa? ziadne po…
@mirec_9 no niekoľko rokov to už bude. zo 6-7 a ak sa aj niečo vyskytlo, tak to boli zakaždým len drobnosti, ktoré som si vedel spraviť aj sám. úplne bez problémov všetko. mám známeho, ktorý má takisto tepelko, ale inej značky a nevie, koho skôr obvolávať, stále s ním voľačo má.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sladam6:

@mirec_9 no niekoľko rokov to už bude. zo 6-7 a a…
@sladam6 super teda, to nepocuvam casto :-D to evidentne zalezi od znacky, lebo kazdy takuto dobru skusenost rozhodne nema. zalezi fakt na aku natrafis.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jacks101:

@sladam6 super teda, to nepocuvam casto :-D to ev…
@jacks101 nechcem natrafit na nieco, co nebude v absolutnej kvalite a fungovat ako ma :D to uz radsej nekupovat vobec nic. take nieco uz potom ani nepredas, nezbavis sa toho ani keby neviem ako chces :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mirec_9:

@jacks101 nechcem natrafit na nieco, co nebude v …
@mirec_9 rozmyslam, ze ci som vobec niekedy niekde aj realne videl, ze by ktosi daval inzerat s popisom "raz pouzite tepelne cerpadlo" :D mas pravdu, to uz sa ho pravdepodobne vobec nezbavis :D treba vyberat a rozhodovat sa dlhsie a dokladnejsie to prehodnotit, aby clovek potom neskor nelutoval. niekto povazuje napriklad za chybu aj hluk. a pritom kazde druhe tepelko je hlucne.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rencipo:

@mirec_9 rozmyslam, ze ci som vobec niekedy niekd…
@rencipo no to ťa teda vyvediem z omylu. neviem, v ktorej cenovej kategorii ty zvyknes pozerat tepelne cerpadla, ale rozhodne nie je vacsina hlucnych.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sladam6:

@rencipo no to ťa teda vyvediem z omylu. neviem, …
@sladam6 cize chces povedat, ze cim drahsie, tym menej hlucne? ;-) ci ako?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rencipo:

@sladam6 cize chces povedat, ze cim drahsie, tym …
@rencipo to vyznelo horšie, než som to reálne myslel 😅 netvrdím, že to nevyhnutne musí byť pravidlom, ale niečo na tom predsa len asi bude. keď si priplatíš nejakú tú sumu, tak toto je jedna z tých vecí, ktorú by som od toho čerpadla očakával.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sladam6:

@rencipo to vyznelo horšie, než som to reálne mys…
@sladam6 ako som tu už niekde aj spomínal, niektoré firmy majú vyslovene garanciu na to, že pri kúpe ich zariadení sa vieš spoľahnúť na tichú prevádzku. treba sa popýtať, čo má kto aké skúsenosti, lebo to je dosť dôležitá vec aj podľa mňa, nechceš bývať v dome, kde nebudeš kvôli nejakému tepelku počuť vlastného slova a ani sa nevyspíš.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od buch_buch1:

@sladam6 ako som tu už niekde aj spomínal, niekto…
@buch_buch1 tak myslim si, ze ho hlavne netreba davat blizko miestnosti, kde sa spi, vsak to je nezmysel a absolutne neprakticke. aj keby bolo neviem ake tiche, tak by som to takto rozhodne nevyriesil. zakazdym sa da nejako rozumne umiestnit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jacks101:

@buch_buch1 tak myslim si, ze ho hlavne netreba d…
@jacks101 vsak samozrejme, technicka miestnost, pripadne pivnica. kazdy jeden dom musi mat aspon jedno z toho, bez toho sa neda fungovat v ziadnom smere 😄
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rencipo:

@jacks101 vsak samozrejme, technicka miestnost, p…
@rencipo načo, však daj si ho kľudne aj do spálne 😁 aspoň ušetríš miesto inde. ono to zase nie je také priestorovo veľké ako si niekto možno predstavuje. zmestíš to všade, nemusíš mať extrémne veľkú technickú miestnosť, ani ja nemám.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sladam6:

@rencipo načo, však daj si ho kľudne aj do spálne…
@sladam6 Tak su aj vonkajsie jednotky, nie? Pri nich je to rozhodovanie o kusok jednoduchsie :-D Nemusis tolko ten priestor riesit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dominod:

@sladam6 Tak su aj vonkajsie jednotky, nie? Pri n…
@dominod ale vsak aj tie musis umiestnit nejako rozumne, ani my sme to nemali uplne jednoduche, na jednej strane sused, na druhej ziadne miesto, od vchodu sme ho velmi nechceli, proste aby nebolo nejak na ociach.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od 44olina:

@dominod ale vsak aj tie musis umiestnit nejako r…
@44olina a ako ste to teda nakoniec vyriesili? no mne by teda bolo asi uplne jedno, ci je to tepelko na ociach alebo nie :-) pokial funguje ako ma. vsak v prvom rade plni troska inu funkciu ako tu esteticku :-D netreba ho schovavat za dom a neviem kde.
Odpovedať
@krakovskaa mame ho vzadu za domom a v pohode. ale ako som pisala, bolo to kvoli tomu, ze inde nebolo pren dostatocne miesto.
Odpovedať
najlepsie je umiestnit ho tak, aby mal dobry privod vzduchu, to je proste zaklad. (tieto tipy sme dostali aj od firmy, co nam ho montovali). idealne by bolo vyhnut sa naveternej strane, pripadne pouzit zastenu, ktora stlmi vietor, to je tiez moznost.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od 44olina:

najlepsie je umiestnit ho tak, aby mal dobry priv…
@44olina normalna vec, ze take info dostanes na zaciatku, to by mala byt proste automatika. nikto mudry z neba nespadol. co ale malokedy zvyknu povedat, tak je to, ze tepelko nie je velmi dobre smerovat na chodnik, nakolko je tam moznost namrazy, co logicky, pre tc nie je zrovna priazniva situacia :-D ale tak aj to sa da vyriesit.
Odpovedať
a dalsia vec, ze asi treba mysliet aj na to, aby bolo umiestnene na nejakej odlahlej casti pozemku dalej od spalne a takisto aj od spalne suseda, nie?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od samskia:

a dalsia vec, ze asi treba mysliet aj na to, aby …
@samskia No ale hold, nie zakazdym je tam ta moznost, ze to clovek ma takto idealne, co sa pozemku tyka. A v pripade, ze nema, moze nastat aj taka situacia, ze nema ani takeho zhovievaveho suseda, s ktorym sa da slusne a normalne dohodnut. 😑
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marko9902:

@samskia No ale hold, nie zakazdym je tam ta mozn…
@marko9902 presne tak, dobry sused je jednoducho zaklad vsetkeho 😊
Odpovedať
Co sa tyka kombinacie tepelneho cerpadla s fotovoltickym zariadenim, je to dobra volba, ci to nie je velmi efektivne a prilis drahe?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kendova_anna:

Co sa tyka kombinacie tepelneho cerpadla s fotovo…
@kendova_anna Áno drahé, niekomu sa ale môže oplatiť. Fyzikálne je to ale fajn kombinácia. Ak poznáte svoje spotreby elektriny a náklady na vykurovanie, dá sa zistiť, či sa to oplatí.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kendova_anna:

Co sa tyka kombinacie tepelneho cerpadla s fotovo…
@kendova_anna je to dobrá volba.Od jari do jesene nie je potrebná el.sieť.Cez zimu treba zasa dobíjať batérie zo siete.Na jar a jeseň trochu potiahne fotovoltika TČ.Je aj virtuálna batéria ,kde sa prebytky v lete uchovávajú pre zimné obdobie. Je to drahá záležitosť mať TČ aj fotovoltiku,ale keď sa to berie na dlhé obdobie nad 20rokov,tak to stojí za úvahu.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kendova_anna:

Co sa tyka kombinacie tepelneho cerpadla s fotovo…
@kendova_anna To asi ozaj zalezi len od vasich financnych moznosti. Tepelne cerpadlo istotne ano, za to som este stale aj ja, v ostatnom zatial nemam jasno, tych kombinacii ako cele to vykurovanie este viac zefektivnit je viacero, treba si pozistovat o tom co mozno najviac. :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marko9902:

@kendova_anna To asi ozaj zalezi len od vasich fi…
@marko9902 za nas teda mozem povedat, ze tepelko jednoznacne ano, my sme sa pren takisto rozhodli, plus teda sme dali este podlahove kurenie, co vyslo ako skvele riesenie. 🙏
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od 44olina:

@marko9902 za nas teda mozem povedat, ze tepelko …
@44olina A zvolili ste teplovodne alebo elektricke? :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kendova_anna:

@44olina A zvolili ste teplovodne alebo elektrick…
@kendova_anna montaz elektrickeho podlahoveho kurenie je jednoduchsia, nevyzaduje si pripojenie na teplovodny zdroj tepla a preto je tento typ vykurovania vhodny do bytov alebo domov, kde nie je zavedeny plyn. elektricke kable si vsak vyzaduju na instalaciu nizsiu hrubku vykurovacej vrstvy pod podlahou, ich akumulacia tepla je vsak nizsia. a to teda v praxi znamena, ze podlaha, ktora je vyhrievana pomocou elektriny, neudrzi tak dlho tpelo ako podlahova konstrukcia s teplovodnym vykurovanim. tak sa treba uz rozhodnut, co je pre vas lepsie a vhodnejsie 😁
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kendova_anna:

@44olina A zvolili ste teplovodne alebo elektrick…
@kendova_anna myslim, ze je vhodne aj to aj to k tepelnemu cerpadlu, cize je ozaj na kazdom, pre ake sa rozhodne, ktore jednoducho vyhovuje viac. v tomto pripade sme sa my rozhodli pre teplovodne. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Pripadne sa viete na toto aj popytat blizsie ludi, co sa vyznaju, ak niekoho takeho vo svojom okoli mate. Proste si zavolat nejakeho odbornika, ktory sa vyjadri presne k vasmu pripadu, ze ake presne by bolo teda vhodne a je to. :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?