Tepelné čerpadlo pre ohrev vody

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Prosím o radu, aké tepelné čerpadlo pre ohrev vody vybrať, ide mi o značku a spolahlivosť. Vyberám pre 3 osoby tak 250-300l nech je rezerva :-)
Odpovedať
1
2
V kazdom pripade vyuzitie tohto TC je velmi otazne, lebo stare domy s pivnicami/kotolnami vo velkej vacsine pouzivaju plyn/drevo... A tam sa TC nikdy nevrati. Skor ma sancu sa vratit v dome cisto na elektriku, ktorych je coraz viac. Ale tie zas nemaju na to vhodnu miestnost, pivnice sa uz takmer vobec nerobia. Stale to povazujem za vyhodene peniaze, kedze za podobnu cenu sa da kupit aj split.
Odpovedať
@cache potrebujes mat patricne velku pivnicu,a le ako @majkoj napisal dost to podchladzuje dom. my mame sice tiez v starom dome v sklepe vecne otvorene vetracky, ale zaroven je tam 24kW plynovy kotol .. a ani tuto zimu co bola docela dost kosa tam neklesla sice teplota pod 10 stupnov (je tam kombinovany merac CO a teploty), ale dat TC vzduch - voda do sklepu je dost hard core ak to chces aj na vykurovanie. v TZB forum v cechach som raz videl fotky nejakeho experta co to dal na povalu a bol potom jemne sokovany,ze tam ma div nie dobsinsku ladovu jaskynu ..
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?