Tepelné čerpadlo.

Zobraz úvodný príspevok
Tepelné čerpadlo. Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť zo skúsenosti ktorá značka tepelného čerpadlá na kúrenie v dome je vyhovujúca? Dom je pri Bratislave 190 m² úžitková plocha a tiež prosím o radu aký systém je najlepší voda vzduch?Oplatí sa ísť do tepelného čerpadlá alebo dať klasické plynové kúrenie plynový kotol a ako rezervu mať elektrický kotol na zohrievanie podlahovky v prípade výpadku plynu? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od katat2:

@vojtti tak kazdy ma nejaky svoj nazor, ale tiez …
@katat2 toto s tebou súhlasím, keď niekto s tým robí, má skúseností a vyzná sa tak mne osobne to viac dá ako keby som mal sám ako laik pátrať a zisťovať si po nete informácie. Na nete je toho kvantum to je fakt, ale aj to vezme veľa času.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od vojtti:

@katat2 toto s tebou súhlasím, keď niekto s tým r…
@vojtti je, je toho vela a aj znaciek, typov je dost. Ved uz len to, ze ci vzduch voda alebo voda voda, uz v tom som mal misung :-D Ale tak postupne som sa do toho dostal.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od katat2:

@vojtti je, je toho vela a aj znaciek, typov je d…
@katat2 tak to je aj o tých možnostiach aké máš, pri voda voda potrebuješ mať aj nejaký ten priestor, nejakú tú plochu, dvor pri dome, to nie je len tak a keďže dnes sa po väčšine stavajú malé domy na malých pozemkoch, tak toto je mnohokrát hlavný problém.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vojtti:

@katat2 tak to je aj o tých možnostiach aké máš, …
@vojtti Našťastie tie nové domy nemusia riešiť dilemu alebo trilemu, ktorý druh TČ. Na pokrytie tých cca 3000 kWh v zime stačí aj to najmenej efektívne TČ = bez vrtu, kolektora, keďže je lacnejšie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mvanesa:

Tepelné čerpadlo. Dobrý deň. Vie mi niekto poradi…
@mvanesa Hlavne inventorové TČ,ktoré ma regulovaný výkon napr.od 3-10kW,ale to v dnešnej dobe sa predávajú asi všetky.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od blacksr:

@vojtti Našťastie tie nové domy nemusia riešiť di…
@blacksr no to je vyhoda toho, ze sa dnes stavaju mensie domy, nie ako kedysi a hlavne nizkoenergeticke, pasivne domy, to kedysi o niecom takom sme mohli len snivat a dnes je to uz realitou.
Odpovedať
my máme stiebel eltron + podlahove kurenie (voda) uz 4 roky, absolutne bezproblemove, maximalna spokojnost. pristup technikov aj servisakov na jednotku.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od squishy:

my máme stiebel eltron + podlahove kurenie (voda)…
@squishy toto je hlavné aby prístup a servis celkovo bol super. Máme to podobne, máme zn. Fenomis a s nimi tiež komunikácia dobrá a mne veľmi na začiatku pomohlo, že aj poradenstvo mi poskytli. Že mi poradili aké čerpadlo s akým výkonom by bolo vhodné.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od vojtti:

@katat2 tak to je aj o tých možnostiach aké máš, …
@vojtti ale tak je to aj o tom aby firmy poskytovali poradenstvo, keď niekto sa presne v tomto nevyzná, že aký typ, čo by bolo najlepšie, či vzduch-voda alebo voda-voda alebo aký typ, tak aby sa mali s kým poradiť, lebo je fakt, že keď si to chceš sám zisťovať, tak je to na dlho.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od daniellito:

@vojtti ale tak je to aj o tom aby firmy poskytov…
@daniellito toto co pises to by uz mala byt samozrejmost, aj napriklad aby si vedel hned vyriesit dotaciu a veci okolo toho, lebo ked si laik, toto riesis prvykrat je jasne, ze vela veci proste nemas z kade vediet.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od daniellito:

@vojtti ale tak je to aj o tom aby firmy poskytov…
@daniellito máš pravdu, presne preto mňa potešilo, že sme to vyriešili takto, že sme nemuseli okolo toho neviem koľko chodiť, zisťovať, lebo tak okolo domu bolo kvantum vecí, ktoré si vyžadovali moju pozornosť a čas.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od katat2:

@daniellito toto co pises to by uz mala byt samoz…
@katat2 áno, akože na nete je toho veľa tých informácii, že si ich môžeš načítať, ale to proste tiež nevieš čomu všetkému môžeš veriť, tiež tie informácie musíš vyberať, čo a jak, takže neni to úplne jednoduché, ale tak keď chceš proste mať kúrenie vyriešené, tak treba ten čas tomu dať. @vojtti to teda a to už bude asi celý život okolo domu stále niečo :D :D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od daniellito:

@katat2 áno, akože na nete je toho veľa tých info…
@daniellito ked si vezmem, ze na zaciatku som ani nemal paru o tom ake su rozdiely medzi voda-voda, vzduch-voda a podobne, to som ani nevedel, co by bolo pre mna vhodne, akoze ake riesenie, ale tak clovek sa uci cely zivot.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od daniellito:

@katat2 áno, akože na nete je toho veľa tých info…
@daniellito ono to už tak s tým bývaním v dome býva 😃 no pokiaľ si vieš tie základné veci pre svoj komfort dopredu zabezpečiť správne, ostáva ti viac času nie len na prácu okolo domu, ale aj na čas s rodinou či oddych. @katat2 človek sa učí celý život, dôležité je aby si mal pri sebe niekoho kto sa tomu rozumie, resp. aby si vedel že sa obraciaš na niekoho kto ťa nebude zbytočne balamutiť a kto nebude mať problém aj keď sa budeš stále pýtať.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od katat2:

@daniellito ked si vezmem, ze na zaciatku som ani…
@katat2 no pre niekoho to vie byť španielska dedina, akože také tie základné informácie si vieš aj na nete veď načítať ako som aj písal, ale keď ti to vysvetlí odborník alebo len človek ktorý už to tepelko má a má s ním reálne skúsenosti tak hneď vieš čo a jak. @vojtii ja pri tepelku veľmi oceňujem že sa nemusím napríklad s drevom naťahovať aby som si vedel zakúriť
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od vojtti:

@daniellito ono to už tak s tým bývaním v dome bý…
@vojtti @daniellito akože keď si to tak spätne vezmem tak som ani moc v okolí nemal toho niekoho kto by mi vedel ozaj dobre poradiť bez nejakých tých bočných úmyslov. dnes je tá ponuka na trhu fakt veľká veď sám viem čo to bolo kým som si všetko sám prelustroval až sa mi zo závitov parilo a v konečnom dôsledku som aj tak stále nemohol prísť na to ktoré tepelko si vybrať a podľa čoho vyberať.
Odpovedať
Profilova fotka
a vykuri to tepelko uplne v pohode aj v tych minusovych teplotach? nemoze to nejako zamrznut predsa len ked je raz voda-voda tak voda predsa mrzne pri minuse.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od moravsky:

a vykuri to tepelko uplne v pohode aj v tych minu…
@moravsky samozrejme, že vykúri, ale tak to pravdepodobne záleží aj od samotnej značky, nakoľko pri každom tom tepelku je to inak, tam máš vyslovene dané, do koľko stupňov je plne funkčné.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?