Tepelné čerpadlá PALM

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Niekto skúsenosti s TČ značky PALM? Je to Čína, našiel som aj homepage vyrobcu, ale akosi sa neviem dopracovať k nejakým referenciám...
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@duzu však ale audi 2,5l pojde inak jak napr. 2,5 l Dacia na tom sa snaď zhodneme, bo neni všetko vykon na papieri ale aj ine sučiastky a pod... i keď neviem či 2,5l dacia vobec existuje ja sa do áut nevyznam ale u klim je určite rozdiel medzi low cost činou a nejakym japoncom abo už aj činou ale lepšou radou
Odpovedať
@dexter89 2,5l dacia neexistuje. Ale áno, máloktoré auto má v reáli taký výkon ako je písaný v jeho techničáku.
Odpovedať
Profilova fotka
@toky1 no vidíš do áut sa prd vyznam jak som písal 😄 zato do klím kus, a teda ani klímy nemajú taký výkon jak je na papieriku resp. merané to je pri +7 v laboraornych podmienkach ... 🙂 a u tých low cost čín je istota, že to sú tamm popísané blbostí najmä čo sa účinností a SCOP týka... kamoš má/ kúpil z netu 2 klímy dobre nadimenzované low cost číny nejaké AUX , chladí tým ... celkom dobre ale nedoplatok 500€ na elektrine to len chladí... moja daikin kúrim celú zimu+chladím a nezožerie elektrinu za 500€ dokopy ... takže niekde bude rozdiel ... samozrejme aj v cene jeho mašiny stali síce 3x menej ... na chladenie mu to postačuje on kúri plynom kebyže chcem klímami len chladiť, tiež idem do lacných čín, na tých pár dní do roka postačí... aj keď ani vtedy by som nešiel do tých úplne low costových ale aspoň nejaké sinclairy, midei abo vivaxy
Odpovedať
@dexter89 tak že mal nedoplatok ešte nič neznamená. Keď si dal zálohové platby 20€ mesačne, je to logické... Keby si mal zálohové platby aj ty 20€ mesačne, možno aj tebe príde nedoplatok...
Odpovedať
Profilova fotka
@dexter89 nedoplatok fakt nie je ukazovateľ ničoho... Doma mám klimu od Gree, čo je len rebrand Sinclair a bola o 1/3 lacnejšia ako Sinclair. Je to to isté, črevá identické všetko ... len iné logo na krabicách. Všetko sa vyrába v Číne, dokonca si dovolím tvrdiť že mnohí tu jasajú z nejakej "nemeckej" značky kvality, a pri tom je to všetko vyrobené v Číne nejakou rozumnou technológiou, a Hans v Berlíne (majiteľ firmy s 30 ročnou tradíciou vo výrobe klimatizácií vyrábaných v Číne), si kupuje tento mesiac už 7 verziu Tesly a parkuje ich vedľa svojich aventádorov a murseliág či jaguárov... lebo značka predáva. 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba hej však Gree je to isté čo Sinclair btw v USA sa tie klímy volajú coper&hunter a sú to jedne z top značiek na americkom trhu inak.... však toto píšem, že máš lepšie číny a potom tie low cost číny kde ja radím napr. tie Aux, Kassai, hisensse a pod. ty máš tú lepšiu celkom značkovú klímu, ale típek chce nejaké "no name" čerpadlo čo nikto nemá ... resp. prešiel som rôzne fóra aj v polsku aj česku ale nenašiel som nikde žeby to niekto provozoval 😄 ja osobne by som do toho nešiel... s gree by som to neporovnaval ale že vobec Gree dnes už hojne rozšírené však to vidím len u mňa po meste kopu jednotiek... ale videl si dakedy dakde TČ Palm? bo ja nikde nikdy... 🙂 napr. aj klímy na kúrenie som kupoval do baráku tak, že som chodil s otvorenými očami a kukal najmä v obchoďákoch a pod. čím kúria, jake klímy davaju na serverovne a pod... tam ide kus o spoľahlivosť a v drvivej miere tam maš klímy daikiny, mitsu, sinclairi aj gree, LG, samsungy ... tie číny vidieť pomenej a tie low cost som nevidel nikde... ani na jednej serverovni
Odpovedať
Ja som tie TČ Palm našiel, priznám sa, len na Bazoši. A to mi teda nejako extra dôveryhodne neznie.
Odpovedať
@toky1 jj. A aké logo je na tej krabici, čo je odfotená na Bazoši? A následne si skús otvoriť tú webstránku, čo je napísaná na tej krabici a na nej vyhľadaj tepelné čerpadlá...
Odpovedať
@dexter89 @megdesign to je len iný luxus ale zadok prevezieš na všetkom ak ideš 5 km nepotrebuješ extra sedadlá a k preplatkom je vždy lepšie mať nedoplatok , máš pôžičku zdarma no treba mať na zaplatenie faktúry ked treba
Odpovedať
SK NACE podľa účtovnej závierky: 71200 Technické testovanie a analýzy Toto ma pobavilo, na tej firme, co predava tie Palm. Asi v tomto pripade to bude platit 100% 😁
Odpovedať
@frantisekca a o čom to akože vypovedá, keď má firma ako predmet činnosti aj takéto zameranie? Nerozumiem...
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu však hej keď kupuješ auto aby si išiel 5 Km asi si nekupiš BMW ale postačí ti bicykel... keď denne jazdíš 200-300 Km , auto ťa živí a tráviš v ňom 8 hodín denne asi si tu kvalitnú sedačku kúpiš a nepôjdeš na bicykli rovnako u klímy keď chcem pár krát do roka sa na trocha vychladiť, sú takí čo klímu zapnú 2x-3x do roka, asi im postačí aj tá low cost čína... keď chcem klímou kúriť/chladiť u mna ide napr. 8 mesiacov v roku skoro nonstop, tak si nekúpim čínsky brak ale aj zodpovedajúce tomu na čo to potrebujem a ako to využijem
Odpovedať
Článok sa načítava...
@megdesign Bolo to myslene s nadsazkou ironie, ze asi testuju tie TC na zakaznikoch. Ale to v podstate asi robi kazdy vyrobca, nehovoriac o tom, ked ma TC priame napojenie na server.
Odpovedať
@dexter89 Skus si pohladat nieco o LG a jejich TC, aky brak predavali (predavaju?), ake problemy s tym ludia maju. Ani znacka neznamena automaticky zaruku kvality. Nieco je popisane aj o Samsungoch a ak si spominam, aj Bosch. To su tie skvele optimalizacie nakladov. LG asi mala aj pruser z chladnickami. Parametre? No, ako byva zvykom, nesidia iba v tej Cine, dokazu to vsetci. Ohybanie vlastnosti, prisposobenie, aby v teste boli vyborne cisla, pri skutocnych podmienkach to uz moze byt inak. Ja to az tak ciernobielo nevidim. Kupit overene? Pri dnesnom chrleni tych typov, sa nic take neda.
Odpovedať
Profilova fotka
@frantisekca neviem o tom popravde nič o tých LG ale teoreticky môže byť že sa niečo pokašlalo pri výrobe a nejaká šarža vyšla zle ... to sa stáva aj pri výrobe áut napr... 🙂 ale určite by som to nepaušalizoval... tiež som počul niečo o problémoch so Samsungami , vraj tam dávajú polovodiče ... druhý chladiar mi zas povedal, že samsungy sú poruchové, iný zas, že však sa aj najviac montujú, tak štatisticky sa možno vyskytne viac porúch na samsungoch, ale je ich aj najviac na trhu... takže to máš tak... jeden povie, že samsungy robia dobre smartfony ale nie klímy... zas čo sa týka chladiarenskej techniky ľadničky je samsung aj LG dosť vpredu si dovolím tvrdiť.... tak ja zas nevidím dôvod, žeby tie klímy mali byť zlé najmä LG je vraj celkom dobrá značka klím tak neviem
Odpovedať
@dexter89 V US Steele sa to LG klímami len tak hemží. Asi by ich tam nemali kebyže sú to šmejdy, si myslím.
Odpovedať
Profilova fotka
@toky1 jj mne sa LG zdajú dobré aj lepšie jak samsungy podľa mňa ale aj cenovo sú už tie LG celkom dosť vysoko ... dnes som bol u doktorky a v ambulancii u nás majú vivaxy a celkom ma to prekvapilo išlo to fajne ticho a chladilo to fest dobre nastavené to mali na 24°C a dnu fajne a v nemocniici u nás fičia všade na tých vivaxoch abo mideach to je tiež hojne rozšírené... treba sledovať s otvorenými očami aké klímy najčastejšie vidieť aj TČ a do tých ísť... ja by som sa osobne bál ísť do jednotiek, čo nikde nevidieť ... 😄
Odpovedať
@toky1 v takýchto firmách to býva tak, že kto dá najlepšiu cenu a garantuje servis a záručné opravy, ten montuje.
Odpovedať
@tao_tao Snad tym nemyslis nemocnicu, verejnu instituciu, ci cokolvek, co je napojene na statne (nase) € 😂. Taky hospodar pri obstaravani klimatizacie istotne zvazuje a hodnoti rychlost dodania, presne specifika, co sa tyka vykonu, SCOP/COP, rozmerov, vahy a ceny. A da si na tych udajoch velmi dobre zalezat, este aj presne definuje farby, moznosti ovladania, moznosti zobrazenia, a dalsie specificke funkcie. A preco si da tak velmi zalezat na tych udajoch a cislach??? No predsa, aby z 10tich oslovenych firiem, podmienky splnili 2 firmy. A preco 2? Lebo maju rovnake pozadie 😂. Vyhra ten, s lepsou cenou, a my budeme pocuvat, ako skvelo sa zmodernizovalo ako sa usetrilo a usetri na nakladoch, za aku perfektnu sumu, este aj vybor hodnoty za peniaze to oznacil za 👍.
Odpovedať
@frantisekca 😄 Nie nemyslím. Štandard je za štátne kúpiť čo najdrahšie. Za podnikové sa kupuje či najlacnejšie, aby sa manažment pochválil tým, že majú klimatizácie a zaplatili len... Od tých úvah ako majú domácnosti to má ďaleko 😁
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@megdesign dobry den mám ho doma 6 rokou a okrem vrtule a hlavneho stylaca sa na nom nic nepokazilo. stikac mi poslal majitel obratom a vrtulu nemal skladom tak som si ju podla parametrov objednal sam a prisla za 5 dni. odvtedy mam vrtulu jednu v rezerve aj stikac. pri minus 25* cerpadlo dokazalo udrzat teplotu v dome bez poklesu a to nema ziadnu dohrievaciu spiralu. dokonca ho mam napojene naprimo do podlahovky bez vymenila a napustene costym alicolom. kompresor je tam micubishi. hlucnost aj vykon je presne ako na stitku. je to sice cina ale kompletuje sa to v grecku sa mi zda nasiel som aj firmu ked som sa o to zaujimal. mam 10,5Kw a 165m2. a cez leto ked v dome nekurym tak mam spraveny bajpas s tytanovym vymenikom a kurim bazen aby som si predlzil sezonu. to cerpadlo ide vkuse 6 rokov. bazen ma cca 70m3. prajem pekny den vsetkym ktory hned nieco lacne zatradcuju. ja som pred 6 rokmi zan zaplatil 1950€. uz je davno splatene. http://www.palm.net.gr/en/home
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?