Stropné chladenie - reálne skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Uvažujeme do nového domu o stropnom chladení ale nepoznáme nikoho, kto by s tým mal skúsenosti. Viete poradiť? Či je to účinná záležitosť, či ste s ním spokojní, na čo si dať pozor atď... Pôvodne sme plánovali dať na stropy sadrokartón, ale nevieme, ako sa stropné chladenie vlastne montuje. Klasickú fúkaciu klímu asi z hľadiska zdravotného zamietneme. Zaujala nás preto možnosť stropného chladenia. Budem vďačná za akékoľvek rady.
Odpovedať
1
7
8
@sarach_charas vodné chladenie zaliate v keramickom strope. Zdroj tepelne čerpadlo. Pri terajších teplotách vonku co boli 35 stupňov v dome bolo do 24stupnov.
Odpovedať
@dusan9015 zdravim,poprosím info o firme stropné chladenia,dakujem
Odpovedať
@hronecml ako sa Vám to podarilo? 350 eur stropné chladenie?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ja som tiez hladal nejakú firmu na severe Slovenska, ktora by mala skusenosti. Veľký pozor treba dat aj na rosenie okien. Nech je to kvalitne spravené. Mozno sa mozes poradit s firmou co nam to robila: Univenta pri DK. Napis im, poradia, pomozu. Velmi mili ludia. https://www.univenta.sk/produkty/stro.... Oni robia aj vzduchotechniku myslim v spolupraci s GreMi.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Je tu niekto z BA, ktorý býva v byte a ma stropné chladenie?
Odpovedať
Ahojte,plánujeme dom s ustupenym podlažim s plochou strechou,kde potrebujeme zabezpečiť chladenie 2 izieb. Kúriť budeme s tepelným čerpadlom. Dom bude mať rekuperáciu. Čítala som veľa skúseností, na udržanie príjemnej teploty na poschodí reku ani s bypassom v praxi nestačí. Preto zvazujeme hore stropné pre izby,ktoré majú spolu 33m2. V pláne je v celom dome viesť reku pod sadrokartón. Preto netušíme akou cestou ísť. Je schodné dať na poschodie reku dole do podlahy a mať chladenie v betóne,čiže hore žiadny sadrokartón?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Prosím vás, čo máte stropné chladenie z TC, neviete, z akého dôvodu puká strop? My mame sadrokartónové panely v strope. Mám pocit že to začne robiť keď vonku klesne teplota pod nastavenú teplotu na chladení. Napr. Nastavené to mame na 24st a keď vonku klesne teplota pod 20st, začne to pukať. Hocikedy aj v noci. Ako toto zastaviť? Dakujem
Odpovedať
1
7
8
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?