Spaľovanie ekohrášku

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň. Mam dlhodobe problémy so spotrebou môjho kotla typu Attack FD25 automat na spaľovanie ekohrášku. Vonku sa hýbu teploty okolo 0. Nasypem do zásobnika 7 vriec uhlia t.j 175kg a vydrží mi to max týždeň. Jedno vrecko stojí 4 až 6 eur a keď si zoberiete že mám vrecko na deň tak su to nehorázne peniaze. Systém tohoto kotla som si vybral na základe referencii od rodiny ktorý majú v tomto obdoby 7 vriec na 15 až 16 dní!!! To je nehorázny rozdiel. Už neviem čo mám robiť. Len do toho vrážam peniaze! Ak mi viete niekto pomôcť budem veľmi vďačný. Stačí ak mi niekto s podobným kotlom napíše skúsenosti. Hlavne o spotrebe....
Odpovedať
1
4
5
@daralbajda len kúr na vysokú teplotu ked je vonku +10 st ,kúriť musíš no stačí nízky výkon , žiaden spotrebič na pevné palivo nejde regulovať pri max účinnosti, musí spaľovať na optimálny výkon, aby sa netvoril decht v kotli i komíne treba kontrolovať teplotu spalín v dymovode má byť od 130-250,záleží od paliva, preto sa dáva AN, do podlahy nemôže ísť vysoká teplota, do radiátora tiež môžeš regulovať teplotu vody , niekedy stačí i 40st nie 75
Odpovedať
@duzu mám kotol s podávaním 7rokov ,myslím že som všetky muchy vychytal,AN nemám a nevidím dôvod,v lete kurm len vodu a tiež nemám problém..
Odpovedať
@daralbajda to má kopu ľudí i u nás a bez AN , len tým vidieť ako zamorujú celú obec, lebo výkon regulujú dusením a viac udia ako kúria a spália kopu naviac , no ja by sa stým netrápil , do roka to mám za TUV 200-300 Eur bez námahy , a rovnako teplá voda nonstop, to s pece nemáš
Odpovedať
@duzu predsa ak je pomalé podávanie, väčšia prestávka a mensi odber tepla tak pec to vykuri..... A prejde do útlmu... Véd aj tu akumulacku nahreje a potom čo? Ja to mam tak a som spokojný, mal som akumulacku, vyhodil som ju...
Odpovedať
@daralbajda akumulačku nahreješ a pokiaľ vydrží nekúriš,odoberáš teplo podľa potreby, ked máš pec v útlme je veľmi nízka účinnosť, to nie je ako plyn či elektrina , zapne vypne ked potrebuje, ty nemáš šancu regulovať na stálu teplotu, a predsa tak kúri kopa ľud,í ked si ju vyhodil ,bola asi nesprávne nadimenzovaná
Odpovedať
Ahojte, máte niekto skúsenosť s kotlom V4 Duo? Samozrejme ekohrasok a ST37 riadiaca. Uhlie skúšam teraz Ridera čierny ekohrasok 26-29MJ.
Odpovedať
@liti kurim klasika..26-28MJ..hm..tento rok pohoda hori pekne popol 10az12 dni.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@entonv dobry den prosim vas kde ste kupovali ten kotol attack fd automat dakujem
Odpovedať
@palectukan1 To som mal priamo z Martina ATTACKU. Kúpil som to ako set spolu s akumulačkou.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@miguelx ,,ja som sa nasteloval hore-dole cele dni a noci.. neskor som rezignoval... dnes uz viem "ako na ten kotol" . viem ovplyvnit rychlost nabehu teploty, rychlost nakurenia aku nadrze, dlzku v utlme, velkost a mnozstvo popola... prosím Vás mohli by ste nám stručne opísať a poradiť ako to viete ovplivniť? hlavne rýchlosť nábehu teploty a dlžku v utlme. verím že viacerí Vám budeme nesmierne vďační.
Odpovedať
1
4
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?