Prečo kachľová pec dymí cez špáry?

Ahojte, mame na chalupe staru kachlovku. Uzasne hreje avsak zacal nam dym prechadzat cez spary. Parkrat sme do nej dali aj uhlie, nemohlo to poskodit? Vysparovali sme z vonku vodnym sklom a samotom, ale opadava to. Neviete poradit co s tym?
Odpovedať
Najprv by som urcite vycistil komin, potom by som urcite neskrtil vzduch, rozkladal by som ohen v malom mnozstve dreva a prikladal radsej po malom mnozstve aj po polienkach, ale vzduch stale pristup. To su prve zakladne opatrenia co by som vyskusal
Odpovedať
Dakujem za odpoved.
Odpovedať
@zuzik vyšpárovať zvnútra šamotom,zvonku tmelom na vysokú teplotu, skontrolovať tesnenie, ak je tvrdé vymeniť, nesmie nikde nasávať falošný vzduch,prvé vysúšanie, vypaľovanie nízkou teplotou, horenie musí byť regulovateľné vzduchom, ak sa úplne zavrie musí prestať horieť,čistý komín je základ dobrého ťahu, ak dobre tesní a regulácia podľa vzduchu, naložiť i plné kachle, menej sa tak ochladzuje ohnisko a lepšie spaľuje pri vyššej teplote, vyššia účinnosť, menšia spotreba dreva
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzik predpokladám, že je to klasicky stavaná kachľová pec, čiže "na hlinu". Takúto pec je nutné po určitom čase zvnútra opraviť, vymazať, obzvlášť, ak sa v nej kúri uhlím. Zavolajte kachliara - odborníka z Vášho okolia, špárovanie kachlíc zvonku je úplne zbytočné.
Odpovedať
Mne sa toto pred par rokmi stalo. Problem bol v zadechtovanej rure, ktora sa z pece pripaja do komina. Kachliar prisiel, zhora pec otvoril, vycistil prislusne casti a v pohode fungovala dalsie roky.
Odpovedať
@zuzik Zabudla som ta oznacit. Špárovanie kachlíc zvonku je uplne zbytocne, pec stratila tah. Kachliar dokonca povedal,ze ked ma takato pec dobry tah, tak aj keby mala v plasti dieru, ziadny dym z nej unikat nebude.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzik odporúčam kontaktovať odborníka
Odpovedať
No v prvom rade by ste jej mali vsetci odporucat okamzite prestat v tom krbe kurit a obratit sa na kompetentnu osobu ! Dalej kurit v takom krbe z ktoreho unika dym do miestnosti by mohlo viest k tragedickemu koncu!
Odpovedať
Profilova fotka
@ludo65 pán "tragedický" diskusia je o kachľovej peci, nie o krbe. Ak nepoznáte rozdiel, je to "tragedické" :-|
Odpovedať
@reward Preklep sa moze stat ale ty ako kachliar ze sa obuvas do takych malickosti. Ja viem co je "kachlova pec"! Nic to nemeni na tom ze ak zacne dym vychadzat do izby a je to jedno ci je to z KACHLOVEJ PECI alebo KRBU ze to moze mat tragicky koniec ! Ak toto podcenujes mali by ti okamzite odobrat koncesiu krbara !!!
Odpovedať
Profilova fotka
@ludo65 si tragedický :-p
Odpovedať
@ludo65 veď preto v nej nik nekuri
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?