Peletový kotol - na čo si dať pozor

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, potrebujem poradiť ohľadom kotla na pelety. Mám vytipované zatiaľ tieto možnosti a potrebujem sa rozhodnúť ktorý kotol. Skúste poradiť čomu sa vyvarovať a na čo si dať pozor. :-D 1. Opop Black Star kompakt 20 http://www.opop.cz/kotle-peletove-bla... 2. Ferroli GFN Pellet 4 http://kotly.heureka.sk/ferroli-gfn-p... 3. Benekov C15 http://www.benekov.cz/cs/produkty/ben...
Odpovedať
1
5
6
@robert_bo je to mensi kotol, ktory obsahuje viacero sucasti, takze normalna vec, ze cistit treba. @edberg a to je viacej otrava jak potesenie 😄 Ale sak uz pocasie vyzera, ze zachvilu uz kurit ani nebudeme musiet, ze tie teploty pojdu vyrazne hore 😄
Odpovedať
@ostrozovic no neviem neviem ci sa stotoznujem s tymto tvojim komentarom, ked akurat pozeram pocasie ako to kde vyzeralo, ze veselo po Slovensku boli minusove teploty, takze ja by som sa moc nespoliehal na to, ze uz bude len teplo, este je to dost klamlive, cez den sice nejako nekurim to je pravda, ale pride vecer, slnko zajde a musim.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Dobry den. 20.12.2019 som si kupil od fy Benekov novy kotol C27. Nainstalovala mi ho ich certifikovana firma. Po 5dnoch sa zasekol snek a od tej doby nejde. Certifikovana firma prosi p. BENDU p.Orsaga aby riesila problem. Je 19.9.2020 a do dnesneho dna z fy Benekov neprisiel nikto aby zavadu odstranil. Montazna firma vymenila snek motor a stale to nejde. Vzdy sa zasekne a nedokaze pretocit snek. Pan Benda radsej nedviha mobil a pan Orsag ma trapne vyhovorky. NIKOMU NEDOPORUCUJEM KUPOVAT OD TEJTO FIRMY ANI LEN SROBIK NIE TO KOTOL. POFIDERNA FIRMA V ZARUKE ICH NEMOZETE DOSTAT NASERVIS. UPOZORNUJEM ZE KOTOL BOL FUNKCNY CCA 6HODIN Z CELEHO TYZDNA. SU TO PODVODNICI!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@peterkysuce Tak toto nie je prijemne ani len nahodou. Zachvilu zima a potrebujes mat kotol na poriadku. Osobne si za nimi nezasiel?
Odpovedať
Nerozumiem ako sa niekto moze takto spravat, ked mas kotol este v zaruke a oni su povinni tvoj problem riesit. Nezatvarat pre nim oci. Ja mam skusenost s inou znackou, ale pritom tiez sme pozerali firmy tak aby na montaz bola spolahliva, certifikovana firma, ktora pozna presne kotle a spravne to urobia. A musim si zaklopat, ale s niecim takymto som sa nastastie nestretol.
Odpovedať
Profilova fotka
@ostrozovic Su povinni, ale to vela sveci o tej serioznosti. Len toto casto zistis az ked nejaky problem nastane. Ale teda mne servisuje kotol clovek, co mi ho aj montoval a zatial, klop klop, vsetko ok.
Odpovedať
Dobrý deň,chcem sa opýtať či má niekto skúsenosť s kotlom CETROPELET ZVB 16-32. Nemám kotolnu a starý kotol je umiestnený v chodbe.
Odpovedať
@janli známi má v kuchyni, ak tam máš dosť miesta ešte lepšie
Odpovedať
Profilova fotka
@janli S tymto nemam skusenost, ale ked nemas, tak vo vseobecnosti bude najlepsie ked budes pozerat po type kotla, ktory ma uz v sebe aj dopravnik na pelety a aj zasobnik, nech to nemusis mat samostatne, nech to zbytocne nezabera vela miesta.
Odpovedať
@tad8 toto všetko má a aj dizajnovo sa mi pači,hlavne nezaberie veľa miesta. Skôr som chcel vedieť aká je jeho prevádzka,spoľahlivosť atď.
Odpovedať
Profilova fotka
@janli V tomto smere som ja pozeral kotol D10PX, ten je tiez na tento styl a celkovo aj vyrobca je fajn. Tak podstatne je ako pri kazdom kotli, aby ho montoval niekto skuseny, nech to mas vsetko poriadne zapojene uz na zaciatku. Nech ti nenastanu nejake problemy. Tiez pozri aku zaruku vies pri akych znackach dostat.
Odpovedať
Keď je problém veľkosť, tak najlepšie je pozerať kotol, čo už má všetko to bez debaty, len zase pri tom je ten zásobník na pelety menší jak za normálnych okolností pri klasickom kotle a zapojení 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
Menší zásobník mi nevadí,len aby to bolo ako jeden celok,bude stale na" očiach"preto centropelet ZVB alebo Thermasis cortina?
Odpovedať
Profilova fotka
@siengo S tym sa musi ratat, ze castejsie bude nutne doplnat pelety, ale tak kotol ta aj informuje, ked uz pelety nema, vypise ti to upozornenie, tak toto problem nie je.
Odpovedať
Otázka znie,je vôbec kotol Cetropelet ZVB 24 vhodný na vykurovanie staršieho,nezatepleného rodinného domu/4 izby,kuchyňa,kúpelňa,toaleta/? Výkon terajšieho kotla na uhlie je 19kw a je postačujúci. Ďakujem.
Odpovedať
@janli ak pridáš AN tak môže byť kotol i výkonnejší 4 izby? to je asi 80-100m2? aj ked je neizolovaný musí stačiť aj 8-10 kW, problém je ked je teplá zima ,kam dáš prebytočné teplo? vetráš?alebo kotol dusíš a dechtuje , účinnosť veľmi znížiš spáliš i 2x viac
Odpovedať
@duzu ,takže myslíš že 10kw kotol na pelety dostatočne vykuri približne 120 m2 ?
Odpovedať
@janli áno i na TUV ak na pelety môže sa regulovať i množstvom peliet a nemusí byť nutne AN
Odpovedať
AN si nemôžem dovoliť, nemám na to miesto. Ďakujem za rady.
Odpovedať
@janli AN ti netreba ,hlavne aby mal rotačný horák....
Odpovedať
@duzu pisal si,že tvoj známi má kotol centropelet ZVB?Zaujíma ma aké s ním majú ľudia skúsenosti.
Odpovedať
@janli nemá v kuchyni kotol, ale sporák na ktorom sa dá nezávisle variť i piecť mal ho asi 10r. pokiaľ bola žena na materskej, tam sa musí častejšie prikladať, teraz robia obaja tak majú kotol na pelety zo zásobníkom v predsieni pri vstupe do domu , tiež nemá kotolňu
Odpovedať
@duzu tiež mám kotol v chodbe,len zháňam niekoho čo mi povie o kotle Centropelet čosi viac,ako sa dočítam,hlavne čo sa týka prevádzky atď.Nerád by som kupoval mačku vo vreci.
Odpovedať
@tad8 to je tá výhoda automatických kotlov. Neskúšal si sa poradiť s nejakým kurenárom, že čo by bolo najvhodnejšie? Tak čo sa týka priestoru, tak kotol a zásobník v jednom je najlepšia cesta. Len pozri si aj kto akú záruku ti dá.
Odpovedať
@peletservis Dobrý večer. Podľa všetkého ste odnornik . Potrebujem sa poradiť ohľadom kotla na peletky. Môžme sa nejak skontaktovať? Jozef
Odpovedať
Profilova fotka
Čaute určite by som odporúčil ten OPOP BIOPEL https://www.kureniezen.sk/srotovne Ročne ich namontujeme a spustíme cca 100-120 kusov. Sme najväčšie autorizované servisné stredisko pre túto značku na východnom SVK. Aj keď ich v skutočnosti montujeme a spúšťame od Trnavy až po Sninu. Všetky náhradné diely máme skladom, takže nie je problém ho nakopnúť aj medzi sviatkami, keď výrobný závod má celozávodnú dovolenku a inventúry. Vy mi zatiaľ píšte, odpoviem Vám příšte 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravim..chcem sa spýtať či nemáte skúsenosť že vám píše na peci že niesu pelety aj keď je plný zásobník? Už sme všetko vyčistili od zásobníka až po horák proste všetko a aj tak...najprv v pohode kúri a po nejakej hodine napíše že niesu pelety.. máme Opop Black star 20 ďakujem za radu
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry den mate niekto skusenost s kotlom atack pelet automatic plus 30kw?
Odpovedať
1
5
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?