Peletový kotol - na čo si dať pozor

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, potrebujem poradiť ohľadom kotla na pelety. Mám vytipované zatiaľ tieto možnosti a potrebujem sa rozhodnúť ktorý kotol. Skúste poradiť čomu sa vyvarovať a na čo si dať pozor. :-D 1. Opop Black Star kompakt 20 http://www.opop.cz/kotle-peletove-bla... 2. Ferroli GFN Pellet 4 http://kotly.heureka.sk/ferroli-gfn-p... 3. Benekov C15 http://www.benekov.cz/cs/produkty/ben...
Odpovedať
@slavo_11 viem o com pisem a viem co dakzu udajny "stary skuseny kurenari" ;-)
Odpovedať
@tad8 jak si to vybavil, kto ti napokon zapojenie robil? Jak si sa dostal k tomu, co ti to zapajal? Kurenar ti dal aj info o tom, ze ako ho nastavil a pod?
Odpovedať
Profilova fotka
@ludo65 Taki, co vsetko vedia, co? Asi je najlepsie ak niekto je skoleny, ma prax, ale zaroven sa netvari, ze zjedol vsetku mudrost sveta ;-)
Odpovedať
@tad8 akú veľkú kotolňu máš? Alebo technickú miestnosť?? Ak teda máš takýto kotol? Chcel by som vedieť, ako vyriešiť kotol v menšej kotolni. Nejako keď sme navrhovali tieto veci, tak som si neuvedomoval, že koľko miesta taký kotol môže zabrať a neviem si celkom predstaviť, či by sa mi všetko napratalo 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@kristof_ko Nasiel som si na stranke atmosu, ze kde v mojom okoli mam niekoho kto by mi vedel s tym pomoct a najblizsie mi vyhodilo kvip v BB, tak som si nasiel na nich kontakt a tam som sa informoval. Podstatne je to mat niekoho znaleho na dosah, aby to nebolo, ze ozaj ked nieco tak bude musiet ist dlhu dialku k tebe. @robert_bo Ako vyriesit kotol v mensej? Dat mensi alebo mensiu akumulacnu nadrz, mensiu nadrz na pelety. Pozri si rozmery ake su jednotlivych kotlov na pelety, musis tam ratat aj s nadrzou jednou aj s druhou, aj ked akumulacnu by si nedal taku ako by si kotol ziadal, ze podla vykonu, tak aspon mensiu variantu, ale zapojenie s nou je najvhodnejsie. Alebo potom si zaobstarat kotol, ktory uz ma zabudovani aj dopravnik aj nadrz na pelety, aby ti to aspon nejaky ten priestor usetrilo. Na tieto veci si mal mysliet uz trochen skor :-x
Odpovedať
@simka1454 _________________________ NEDA SA MI NEREAGOVAT ! Pani nehnevajte sa ale....... ODPOVEDA - PELETSERVIS vzhladom na to ze uz ucet nemam. Vyjadrenie k vasemu komentaru co ste napisali vysie. 1.Uz pred niekolkymi rokmi som vam povedal ze KOTOL BIOPEL V8 nedokaze ovladat akumulacnu nadrz ktoru ste tam mali...!!!! 2.Riadiaca jednotka co pisete tak to je RJ tzv. 431 na ovladanie zmiesavacej zostavy napriklad do podlahoveho kurenia alebo aj do radiatorov(malokedy si to ludia davaju miesat do radiatorov) , to znamena bud 3cestny ventil alebo 4cestny ventil na ktorom je SERVORIADENIE a CERPADLO ,tato 431 dokaze ovladat.3 cestak alebo 4cestak..zaroven miesat vodu do systemu a ochranovat spiatocku kotla... Priradena 431 v baleni vobec ale vobec NEOVLADA KOTOL ak vam toto niekto povedal tak vas uvideol do poriadneho omylu. Pokial ludia nemaju podlahove kurenie-samozrejme MIESANY OKRUH tak ako som napisal vysie a uz niekolko krat v tomto vlakne tak -zmiesavacia zostava 431 je ZBYTOCNA a bezpredmetna !!!!!Moze fungovat ako podriadeny prvok z kotla alebo samostatny prvok.Tieto regulacie sa predavaju samostatne bezne v obchodoch ale vzhladom na to ze RJ kotla nedokazala ovladat zmiesavacie zostavy tak sa musela pribalit do kazdeho balenia nadradena regulacia v tomto pripade 431 ktora dokaze ovladat cerpadlo pripadne cerpadla , priestorovym termostatom napriklad ponizovat teplotu na ventile a podobne ktorym sa da ponizovat teplota alebo aj ekvitermicky a podobne... 3.V den montaze som Vas na to upozornil ze AN sa dopojit ku kotlu BIOPEL V8 neda..niesu tam porty na dopojenie cidiel !!!!! (samozrejme ste nemali ani zmiesavaciu zostavu) Hardware a Software na ovladanie AN KOTOL BIOPEL V8 NEMA !!!!!!!!! Na kotloch BIOPEL V9 a V9Premium to uz funguje ale nie na vasom kotli ved si precitajte navod......tak si to uz konecne uvedomte a nepiste taketo veci a dezinformacie a nesnazte sa niekoho svojim vyjadrovanim zosmiesnovat. Precitajte si navod ku kotlu BIOPEL V8 co ten kotol dokaze a co nedokaze ....!!! _____________________________________________________________ a ak vam to niekto nahovoril ze 431 ovlada kotol alebo ze kotol bez toho nefunguje :-D :-D :-D tak by mal vratit LICENCIU na SPREVADZKOVANIE a SERVISOVANIE KOTLOV OPOP Hadam ste to uz pochopili a ak nie tak je to smutne ze vam to niekto takto prezentoval a uviedol do omylu...ale aj tusim asi kto to bol ....a ak ano tak sa tomu ani necudujem. ;-) lebo chodim po nom a po nich robit -opravovat regulacie a kotolne.. :-) Kludne mozete napisat ktora firma vam to "Opravila po mne" :-D :-D :-D S pozdravom PELETSERVIS
Odpovedať
@danny90 mate spravu....
Odpovedať
@tad8 ako to myslíš, že podľa výkonu? Na to sú nejaké odporúčania? Píšeš mi tiež o kotloch so zabudovaným dopravníkom aj nádržou, to som nevidel ešte. To idem pozrieť aké rozmery má také riešenie a tiež čo to stojí, ak sa mi to podarí nájsť. Díky.
Odpovedať
Zdravím. Máte niekdo skúsenosti s peletovým kotlom MCE V7 DUO? Rozmyšĺam nad ním, a potrebujem počuťnázor niekoho,kdo ho používa, nestačí mi vychválenie od predajcu, ktorý sa snaží len predať. Tak ak ho niekdo máte, budem rád za každú odpoveď.
Odpovedať
@peterrr18 len mala otazocka. Preco si nekupis napriklad kotol od Slovensleho alebo Ceskeho vyrobcu? Slovensko sa stalo najlepsim odberatelom pre Polske sunty.
Odpovedať
@ludo65 To že nad nim uvažujem, neznamená že ho aj kúpim, len chcem počuť nejaké skúsenosti s ním. Tu na Orave sa vačšinou ponúkajú polské kotly, Kolton, Klimosz, MCE, samozrejme asi koli cene, ale nie všetko z polska je šmejd, si myslím.
Odpovedať
@tad8 pozriem to, ze ako to vyhadzuje na zaklade coho, hadam takych spolocnosti bude viacej po Slovensku, co su skoleni, co budu vediet pomoct, zapojit, nech je to urobene dobre, odborne. Je nutne aby chodil kurenar z casu na cas urobit aj nejaku reviziu nieco, ci je vsetko v poriadku s kurenim, ci ten kotol ide ako je potrebne?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@peterrr18 PONAST , poctivý čech...
Odpovedať
@kristof_ko pokial si kupis poriadny kotol a nie nejaky sunt, tak ani nemusi ten kurenar chodit na slepo na kontrolu kotla. Pokial je kotol vybaveny dialkovym ovladanim cez App alebo Internet tak ten servisak vidi ci ten kotol pracuje spravne alebo nie a v pripade poruchy moze okamzite reagovat.
Odpovedať
@kristof_ko Nejako často nemusí technik chodiť. Stačí, keď sa kotol pozrie, urobí prehliadka raz za tri roky, aspoň také odporúčanie sa ku mne dostalo. Ale tak technik ťa s tým oboznámi, keď by prišiel namontovať nový kotol do systému v dome.
Odpovedať
@ludo65 tiez tomu trochu nerozumiem preco kotol od Poliakov, mozno niekde nasiel nejaku vyraznu zlavu, lepsiu cenu a to ho ovplyvnilo, lebo je pravda, ze dakomu sa aj moze zdat, ze zriadenie kotla nie je najlacnejsia zalezitost. Ale ktory sposob kurenia je? Ale investicia sa vrati 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@robert_bo Vyskusaj si popripade pozriet od tej znacky, co som pisal vyssie typ D10PX, to je na ten styl ako som pisal, ze to je kompaktny, uz aj s dopravnikom, aj zasobnikom aj vsetkym, co je treba. @kristof_ko Je dobre, ked kotol sa skontroluje ci funguje ako ma. Nie je to treba kazdy rok, to by bolo si myslim zbytocne, ale z casu na cas je to dobra vec. A hlavne ak sa ti nieco nebude zdat, tak vtedy technika zavolat.
Odpovedať
Doporučujem rotačný horák, tie co majú nádobku ( attack, atmos) z tými sú len problémy (spekance, treba často čistiť)..
Odpovedať
@tad8 Salove horaky su srot! A je to jedno ci to je Ivabo Vila alebo iny vyrobca. Vsetko na jedno kopyto.
Odpovedať
@bertie @ludo65 Nechápem prečo ste ich nazvali poľské šunty. Ja mám teda poľský šunt 3 roky. Kotol Defro Komfort eko duo uni R 20kW. Zónová regulácia, 160m2 bungalov, TUV bojler 150l bez AKU. Kúrim peletami A1 - 1 vrece/deň. Skúste si pozrieť výrobnú technológiu tejto firmy a až potom ich hádzať všetky do jedného vreca 🙂 PS:nerobím reklamu, len som spokojný s tým čo mám..
Odpovedať
@daralbajda Nemusia byť s nimi problémy, ak sa čistí pravidelne a používajú sa kvalitné pelety. Ale chápem, každý môže mať iné skúsenosti, ale tak za seba môžem povedať, že problémy som ja zatiaľ nespozoroval.
Odpovedať
@edberg ved to , pravidelne čistit a dobré peletky..
Odpovedať
@daralbajda Aj keď s tými dobrými peletami je to na polemiku. Lebo čo som počul, tak niektoré tmavé už aj farbia na bledo, aby človek ktorý ich kupuje si myslel, že kupuje kvalitné, biele, z mäkkého dreva. Preto by sme mali spoľahlivého dodávateľa na to nájsť.
Odpovedať
@edberg "Preto by sme mali spoľahlivého dodávateľa na to nájsť" Len preboha nie tie Ukrajinske. 🙂
Odpovedať
to teda, treba pozerat ake su tie pelety, aj odkial, cenou sa pri tomto riadit nie je dobry napad za ziadnych okolnosti 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@tad8 každý rok nie, vidí sa mi, že interval kontrol je stanovený na tri roky, tak aspoň v takom intervale je vhodné ho dať skontrolovať, nech zimy sú bezproblémové, neviem si predstaviť, že by kotol vypovedal nejako tesne pre zimou alebo počas nej. @edberg kadečo už robia. Tým pádom ich môžu drahšie predať a to je pre nich podľa mňa prioritou.
Odpovedať
@ludo65 Môžem mi pls vysvetliť túto tvoju reakciu? Myslím to s tým, že je to na jedno kopyto?
Odpovedať
Profilova fotka
@dedosim Jo je na to interval, to s tym aj technik oboznami pri zapajani kotla, ze kedy sa treba ozvat, kedy ho treba opat pozriet, takze ide len o to nezanedbat to. Ti poviem, ze pocas zimy prist o kotol, to uz nie je taka sranda. Mam znameho ktoremu tak kurenie vypovedalo, ze mu kotol odisiel a tiez druhy kamarat tomu zase voda zacala unikat. Niekde ak keby sa poskodili trubky a uz to slo. Takze radsej prevencia 😄
Odpovedať
@dedosim Pre predajcov áno, ale nám môžu z toho len problémy vzniknúť. A potom aj komfort začne upadať, keď budeme musieť čistiť každý jeden deň.
Odpovedať
@tad8 vďaka kukal som ten typ konkrétne čo si mi písal, ten kompaktný kotol. Našiel som ho na stránke výrobcu a pozeral som aj ako je to s jeho čistením v porovnaní s bežnými kotlami, tak treba to častejšie, ale tento nie je určený pre iné pelety ako pre biele, takže na to by som musel ozaj dohliadnuť. Aj popol vyzerá, že sa pohodlne dá vybrať, vyčistiť z kotla, to by mohlo byť v pohode.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?