Koľko vás vyšlo kúrenie za január 2017?

Zobraz úvodný príspevok
Kolko vas vyslo.kurenie za januar tohoto roku? Bol to dost chladny mesiac a tak by som chcel vediet, kolko vyslo kurenie ludi, ktori kuria elekrikou, ktori kuria plynom a ktori tepelnym cerpadlom. Ak mate niekto info o kureni peletkami ci drevom, tak tiez pomoze ;) Vdaka moc.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo ano vrt je daleko drahsi, je tam vela vybavovaciek a aj teoreticke riziko, ze sa pokaka. Mam kolegu v DE a ten spominal, ze par ludom posuv odstrihol vrt, on si to nechal preto poistit. Jeho stali len samotne vrty 8000€ u nas to ale asi bude asi lacnejsie. Po takmer 5 zime si dovolim tvrdit, ze moje riesenie funguje. Kazdopadne to treba navrhnut inak ako to navrhuju firmy :). 200m kolektor je vtip :)
Odpovedať
Profilova fotka
@ivantausk Ahojte, za nás: bungalov, čistá podlahová plocha 83 m2, zastavaná plocha 109 m2. Kúrenie elektrické podlahové - odporové káble, betónový poter. Konštrukcia ytong 250 mm a 375 mm, zateplenie polystyren 200 mm, strop vata 400 mm, podlaha polystyren 140 mm. Ohrev TUV elektricky bojler OKHE Smart dražice 125 l, 4 osoby v dome, varenie indukčná doska + el. rúra. Bez rekuperácie, bez inštalovaných KK, výduch do komína zatiaľ zablendovaný. Spotreba 01/2017 celkom 1559 kWh z toho ohrev TUV 144 kWh. Bývame stavba trvala od 03/2016 bývame od 15.10.2016 takze vysoká vlhkosť tým pádom prekurujeme a intenzívne vetráme. Lokalita okres PK.
Odpovedať
tak pridam aj ja z opacneho konca :-) 150m2, dom z nepalenej tehly, zatepleny 5cm PS, kurenie plynom, 530 kubikov, termostat nastaveny na 19, zvysok dokuruje krbova piecka
Odpovedať
Profilova fotka
Bungalov 104m2 podlahové kúrenie -plyn spotreba január 153m3 dom je novostavba prvá zima kúrime 22-24c
Odpovedať
Profilova fotka
poschodovy domcek (resp. smerom do zeme) vykurovana plocha cca 140m2 a spotreba za 01/2017 cca 180m3 plynu. Zapadne SVK, byvame 1 zimu, 30cm tehla + 18cm EPS. Kurime na 23°C den / 21,5°C noc.
Odpovedať
Ahoj, u mňa na 172m plochy TC spapalo za 1/17 1342kWh, z toho 204 kWh šlo na ohrev TUV. Celý dom stabilne na 23 st. v nočnej a 24 st. v dennej časti. Izolácie 24 podlaha, 20 steny, 50 strecha.
Odpovedať
Domček s rovnou strechou 87 m s elekrokotlom a vodnou podlahovkou. Steny ytong 25 cm + 20 cm polystyren, strop 30 cm polystyren. V lete dosť klímujem, lebo cez komplet presklennú obývačka orientovanú na juh tu pečie ako v pekle. Teraz na jar tam dávam pergolu. Chcel som klímovať aj v zime, ale je to nepohodlné a zbytočne vychladnú podlahy. Ale teraz k veci. Spotreba od 1.1.2016 - 31.12. 2016 komplet elektrika v dome/kúrenie, ohrev tuv, 2 televízory, klíma/ : 9500 kwh. Neviem či to je veľa, ale celkové náklady na elektriku sú 110 eur/mesiac. A elektrokotol stál cca 500eur. Chcel som Tč, ale úspora by bola v nedohľadne. No január 2017 bola pecka, 1700kw. Ale kedy sú takéto zimy?
Odpovedať
Poschodovy, plocha strecha, nezatepleny, 1/3 je stara plna tehla, 2/3 heluz uni 30, strecha ma cca 40cm EPS, podlaha 15cm, 270m2, 750m3, teplota 21,5/22C. Januar kurenie - 1400kWh, TC v/v.
Odpovedať
@mareklin velky lajk za projekt voda voda, ja na neho nemam odvahu, hoci mam hotove studne
Odpovedať
@peto99 preco? Ak je voda dole v pohode, je to parada. Stabilne a vysoke COP. Ideal do velkych domov.
Odpovedať
Profilova fotka
@fega no to je priblizne 255eur za januar ci?
Odpovedať
@mareklin hm, lenze ja mam 130 m2 bungalov a s ekotlom a klimou 600 E rocne za kurenie. Vody mam dost 200 l za minutu, ale 10 tis by sa nikdy nevratilo. Zrejme to vzdam, alebo zavediem plyn
Odpovedať
Článok sa načítava...
@peto99 To ano. Pod 200 stvorakov by som tc neriesil ani ja. Jedine v pripade bez zateplenia a/alebo ultravyhodnej ceny. Nedostat dotaciu, obzeral by som sa po vzduch/voda, ale som rad ze nemam vrtulnik za oknom a cop je tiez uplne inde. Inac, spotreba za februar vychadza menej ako polovica proti januaru zatial.
Odpovedať
Mi mame kotol liepsnele na drevo a nevideli sme ziaden rozdiel ci bolo -5 ci -15.muz zakuril a horel 24hod.v dome bolo stale teplucko.
Odpovedať
Profilova fotka
@emilia25 My vieme, je to zazracny kotol ten hori stale rovnako nezavisle na tepelnych stratach domu. Dava 3x viac energie ako sa don nakladie dreva. Take blbosti si pis na svojich strankach ked si predajca.
Odpovedať
@emilia25 A ja pred zimou zapnem tri istice a po zime ich vypnem. Cela moja robota ohladom kurenia trva 10 sekund do roka aj s chodzou k isticom. A mal som teplucko aj pri -28,9°C x-)
Odpovedať
@yuri66 ale ja nie som predajca ale mi sme ho kupili a mame ho realne doma.ano aj mi sme nad tym rozmyslali ci je to pravda.a ano je to pravda.muz ho nalozi zakuri a mame pokoj az do druheho dna.takze si nemyl predajcu somnou kupujucim toho kotla a ja som s nim velmi spokojna.
Odpovedať
@emilia25 Je fajn, ze ste spokojni a MY sme spokojni s vami. Ale diskusia je, kolko vas to kurenie stalo za Januar 2017.
Odpovedať
@emilia25 ty musis byt strasne pekna ;-)
Odpovedať
@jarosujo to veru neviem.ale co viem ze sme tuto zimu mali 7 metrov tvrdeho a asi 5metrov takeho meksieho a teraz sme dokupovali 5 metrov tiez mekkeho.a kurime tak od septembra.
Odpovedať
Za január padli cca 2 m3 bukového dreva. Kúrenie krbom v celom dome a stíhal aj pri tých najvačších mrazoch. KK s podlahovkou sme zatial tento rok ani nezapli. Kolko je to cca kWh netuším.
Odpovedať
@bubulka722 a kolko stalo to drevo vies? To bude tiez stacit ;)
Odpovedať
za januar to presne neviem TC voda-voda som instaloval 4.1. na kurenie a 5.1. na TUV. Teploty boli aj -17. od 4.1 do 10.2. dodana energia tepelnym cerpadlom cca 3000kwh kurenie,,400kwhTUV .Zo studne beriem 12 stupnovu vodu, tc bere z nej teplo -- tym ju ochladzuje na 4 stupne a tym som ziskal 2709kwh z vody zadarmo:)) Potreboval som na to 768kwh elektrickej energie:))(ponorka+tepelne cerpadlo) . Vid prilozene foto DOM: 200m2, objem neviem presne ale cca 700-900m3 teplota 23,5-24 stupna, 30 plus 20EPS, asi 45m2okien.
Odpovedať
@ivantausk Drevo na celú zimu nás vyjde cca 100,-€ a spotrebujeme cca 6m3 za celú zimu. Kúrime stále krbom, podlahovka minimálne, túto zimu vobec.
Odpovedať
Profilova fotka
@codyy :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@bubulka722 tak my sme spotrebovali 6m3 dreva od októbra do polovice januára čiže skoro 4 mesiace a to sme v januári kúrili aj radiátormi, takže toto ti neuverím, že ste celú zimu spálili len 6m3... už je február a zima ešte neskončila...........bože, ľudia, čo vás vedie k tomu, aby ste sa tu vychvaľovali a písali len samé pozitíva na vaše domy? ved všetci bývame, každý kúri a tento rok mimoriadne bolo treba hodne kúriť :-)
Odpovedať
Podlahové kùrenie,splyňovací kotol+1000aku, štandard zateplenie ,termostat na 23,5 stupna = samovýroba dreva( cca 2 dni roboty pre dvoch) 90 eur+10 eur benzín+ 40eur doprava.Spolu 140 euro na zimu
Odpovedať
@lara61 Túto zimu to bude určite viac ako 6 kubikov, ale cez bežnú zimu je to tak. Bývame pri PN a po 8 - mich rokoch bývania je to priemerná spotreba dreva za zimu či veríš alebo nie. Máme krb s akumulačnou obstavbou a prieduchmi a prikladáme po dve polienka tak cca každé dve hodiny. Ked boli tie brutálne mrazy, zvykli sme zakúrit tak okolo jednej poobede a naposledy priložili okolo desiatej.
Odpovedať
Profilova fotka
Dom sme kúpili v auguste, Bývame od septembra. Keď sa nekúrilo tak sme minulí 150 kWh. Montovaný dom, 76m2 úžitková plocha + nevykurovaná zimná záhrada. Za január elektrika spolu 843 kWh (aj so svietením, prípravou teplej vody, TV, varenie, pečenie...). Od polovice novembra do polovice februára sme minuli takmer 1m3 dreva na kúrenie v krbových kachliach, čo znamená, že kúrime len cca 3-5 hodín skoro každý deň a cez víkendy cca 6 hodín. Pre atmosféru :). Február je doteraz cca o 1/5 slabší. Teplota má stúpnuť, tak uvidíme, ako to ešte so spotrebou zatočí. Ale v podstate je to jedno. Keď som bola celkom malá, tak sme so sestrou a rodičmi v zime bývali v dvoch miestnostiach, lebo vykurovať viac by bolo zbytočne drahé. U našej babky boli všetci v kuchyni a večer sa otvorili dvere do spálne, aby tam išlo teplo. V "parádnej" obývačke sa nekúrilo. Načo, tá bola vždy zamknutá :). Dnes takto žiť nechceme, teplo potrebujeme k životu a musíme ho mať za každú cenu. A keď tú cenu akokoľvek dokážeme znížiť, tak je to plus.
Odpovedať
@lifelike jop, na ten sposob zivota si spominam aj ja, ked som v osemdesiatych rokoch chodil ku babke na prazdniny. To bolo super ;), teda az na tu zimu... Vecer o 22:00 nalozis "Petrika" do plna a o 03:00 rano sa zobudis na zimu a nie a nie ist prilozit ;) Ja tiez potrebujem "trenirkovu" teplotu doma a tak tiez budem kurit na 24*C ;) Babka bola ten najuzasnejsi clovek na svete. Keby to bolo mozne, zniesla by aj modre z neba... :( :( :( :( ....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?