Dodá a namontuje niekto krb do 2000€?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím Vás, tento rok nám dokončia montovaný RD (OSB dosky/"sendvič"), 100m2. Chceme teplovzdušný krb, ext.prívod vzduchu, rekuperácia, rohové prevedenie skla, komín v strope. Nie sme náročný, jednoduchá montáž, stierka, mriežky, viď. ilustračný obrázok Nájde sa niekto, kto do tejto sumy dokáže dodať a kompletne namontovať takýto krb. Krbové kachle ktoré by sa páčili manželke ešte nevyrobili :) Za všetky rady vopred ďakujem.
Odpovedať
@zita19 na tom sa už nedá nič naučiť , tlak vody je vždy závislý na výške stlpca, prečo takú nespravili u nás netuším, na čiernom váhu to nešlo tam je malý výškový rozdiel,
Odpovedať
Donutil si ma hlboko sa zamysliet nad tou tvojou elektrarnou a kedze najlepsie sa uci na nazornych prikladoch podme na vec: Na prepravu konkretneho mnozstva vody do vysky 400 m spotrebujes napriklad 4 mW elektriny, lebo sama hore nedoskace a tu co naprsi v tomto pripade neberieme do uvahy Konkretne mnozstvo vody, ktore spadne z vysky 500 m do turbiny vyrobi 500 mW Cisty zisk v elektrine je 100 mW. Ked to iste mnozstvo vody spadne len 100 metrov na turbiny, vyrobi 100mW (vsetko ciste teoreticke cisla s ohladom na to, ze hmota a energia sa nemenia, len menia svoju formu a nepocitam so ziadnymi stratami). Ktory blbec by stavat taku superkomplikovanu elektraren, ked moze vyuzit kineticky potencial prostych 100 m vyskoveho rozdielu v jednoduchsom prevedeni? Na toto staci znalost Zakona zachovania energie
Odpovedať
@zita19 znova si to nepochopil o akých 100m to točíš? ja sa zas čudujem ktorý blbec vybuduje stratovú elektráreň, tú prebytočnú energiu z noci radčej použiť na akumulovačné vykurovanie
Odpovedať
akumulacne... A nechaj tak. Ked si nepamatas ake si dal zadanie na predchadzajucej strane
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu toto su ale take veci z praxe, co byvali na tych portaloch nie? to by mi mal vediet aj nejaky krbar povedat alebo odporucit najvhodnejsie riesenie, keby som za dakym zasla nie? musim si este premysliet akoby mal krb vyzerat z vonku nech teda vlozka a cela da obostavba aj nejako vyzera :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@marchenzo neboj sa k zufalemu stavu sa nepriblizujes jediny. Ja uz tiez som na jeho zaciatku. Pozerala som vcera vecer teplovzdusne vlozky, rozne tipy, velkosti vsetko mozne, len som nasla, ze su aj rozne materialy aj s nejakou tou funkciou alebo ako to nazvat cisteho skla. No toto si este uzijeme..
Odpovedať
@8sophia8 tiež si myslím obostavbu vidieť, preto je na tebe čo sa ti páči ,máš bohatý výber od jednoduchej stierky až po rôzne obklady, rýmsy celá paráda stojí niekoľkokrát viac ako samotná vložka,z vložky vidíš tak sklo a ohnisko
Odpovedať
@beginner7 lenze podla tohto co si napisal mam pocit, ze tym padom by bola vlozka vhodna aj do domu ktory ma nizke tepelne straty. Nie? @8sophia8 to ciste sklo, to som videl. Ma to vacsina vloziek teplovzdusnych co som kukal, len som este nepozeral na aky sposob to cele funguje
Odpovedať
@marchenzo vacsina vloziek, ale myslim ze skor tento system cisteho skla maju ocelove krbove vlozky. Ide o to, ze je to v podstate take omyvanie skla vzduchom. Ten vzduch zabranuje usadzovaniu sa nejaky vacsich necistot. Ale vraj dost zalezi aj od suchosti dreva ci bude sklo zacmudene ci nie
Odpovedať
Profilova fotka
@marchenzo rymsy? ake rymsy mozu byt na krbe? :-) chcela by som aby bolo ohen vidiet co najviac cize zrejme presklenu z viacerych stran, len neviem ci to oblozit potom nejakym obkladom alebo nie. Obklad vydrzi aj to teplo, ktore krb sala? @dlhan preco skor ocelove vlozky?
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu ja hladam, cakam, pozeram, kym mi napises o ake rimsy sa jedna a az teraz pozeram, ze som zle oznacila a neoznacila som teba :-x skusala som si uz nieco pozerat cez vyhladavac a mal si na mysli tu taku obostavbu, ako to byva vo filmoch? ze taky kozub riadny obostavany? aby sa dalo aj nieco naden polozit ci mylim sa?
Odpovedať
@8sophia8 tak pozri tu ked si to nevidela http://www.modrastrecha.sk/forum/obkl... je to preklad nad vložkou,na to sa stavia obostavba a býva i na vrchu rímsa bývala i na budovách bránila zatekaniu fasády
Odpovedať
Článok sa načítava...
@8sophia8 pisala si ze uz si na zaciatku zufaleho stavu s tymto rozhodovanim. Takymito problemami a zvazovanim myslim ze si presiel kazdy kto sa kedy rozhodoval aky krb. Ja som krb vyberal s otcom a to ti bola podivana, isli sme do toho ako uplni laici, ale v deltaku sme narazili na krbara ktory nam pomohol asi najviac ako mohol. Vysvetlil nam vsetko od zakladov, co sme potrebovali aby sme si vedeli aspon ako taky obraz urobit o tom aky krb vybrat, aku obostavbu je potrebne urobit z akych materialov. Takze si myslim ze je dobre sa obratit na krbara, ktory s takymito vecami pracuje denne aby ti pomohol.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?