Čo hovoríte na podlahové kúrenie?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Rozoberalo sa trosku podlahove kurenie v inej teme, ale samostatnu temu som nenasla a zaujimalo by ma, ake mate s nim skusenosti. Niektori ludia na to dost nadavaju, ze maju horuce nohy, viri to prach a pod., ini si to zase pochvaluju.
Odpovedať
Profilova fotka
@katika82 nebojte sa, ani sa nenahreje rýchlejšie, ani nevychladne, je to z hľadiska vedenia a akumulácie podobný materiá,l ak nie zhodný.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@tamix S Gamamontom mam negativnu skusenost, nedoporucujem: nedochvilnost, vady, poruchovost, skoda.
Odpovedať
@riso001 My už sa trápime tri roky. Ale teraz to už hádam bude fungovať. Poruchovosť je dosť vysoká. Ale našťastie to vždy prídu opraviť, aj keď nie do 24hodín
Odpovedať
@tamix: Tak to ma mrzi, ze to musite aj vy zazivat, prave preto som sa odhodlal tu napisat, aby taketo firmy neskodili ludom !!! Dajte si, ale pozor, aby vam neodpalili nenavratne tepelne cerpadlo "svojimi nekonecnymi experimentami" a doporucujem si dat aspon zaloznu spiralu, ak by ste mali poruchu napr. v zime, lebo proste jedneho dna nemusia prist. Doporucujem urobit cim skor redesign ich riesenia, nahradit ich "vyskladane" riadenie kompaktnym riesenim, napr. ECODANom. Nam praskol 2x vymennik pocas 5 rokov a nasledne doslo k "odpaleniu" kompresora, takze misia Gamamont skoncena...
Odpovedať
Tu popisujem detailne skusenost okolo prasknutia vymennika: https://www.slovaci.at/diskusia/topic...
Odpovedať
riso001 To mi je ľúto. M y až takéto problémy nemáme, ale mali sme vysokú spotrebu elektrickej energie. Sľubovali spotrebu do 100 EUR mesačne a jeden rok sme platili až 192Eur. Teraz sme si dali aj my špirálu, lebo čerpadlo nestíhalo, tak uvidíme túto zimu. Ináč máme aj krb napojený na zásobník. Ten krb veľa pomáha, ale nie vždy sa nám chcelo kúriť, potom už čerpadlo samé nestíhalo, lebo nie je dimenzované na -30*C.
Odpovedať
riso001 ale musím na ochranu jedného zamestnanca firmy povedať, že klobúk pred ním dole. Bol veľmi ústretový a ozaj ochotný pomôcť a riešiť situáciu čo najskôr. A hlavne sa čudujem tomuto pánovi, že už dávno neodišiel z firmy. Určite by sa uživil sám, lebo je veľmi šikovný a skromný. Tam je problém s majiteľom. Mala som z neho zlý prvý pocit, ale nepočúvla som svoju intuíciu a takto to dopadlo. Je namyslený frajer, ktorý síce má pekné reči, ale skutek utek.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
to nikto nema z tej podlahovky prach??? my mame podlahove a prach je neskutocny....
Odpovedať
Profilova fotka
@miriama0000 prach mate preto lebo mate suchy vzduch , ten obsahuje menej vody a tak si prachove ciastocky volne poletuju, ak by bol vlhkejsi vzduch prach padne k zemi.
Odpovedať
@miriama0000 Tak potom sa u Vas deju velmi zvlastne veci, ktore su za hranicami fyzikalnych zakonov. Ked si vlastne uvedomime, ze teplota vzduchu v miestnosti ma 22 stupnov a podlaha pri kureni tak 26-28 a deje sa to dva krat za den. Kdezto pri radiatoroch mas teplotu radiatora tak 40-50 stupnov a tuto teplotu dosahuju tak tri krat castejsie ako ked ti kuri podlahovka. A je tu este jeden hacik. Podlahovka ma na prenos tepla celu plochu podlahy a radiatory v podstate len zlomok z podlahovej plochy a musi vykurit cely objem. Takze podla fyzikalnych zakonov, ti vzduch musi viac virit ten radiator.
Odpovedať
@edulo no presne toto si pamatam, okolo radiatorov len tak salalo to teplo.. az sa zaclony trepali kolko krat :DD @miriama0000 nie nemame, ak nam neklesne vlhkost, co u nas v zime aj na 25% niekedy :( to uz musime zasahovat, lebo ani dychat sa tam neda... vtedy ak zasvieti slnko, tak tolko prachu mam vsade.. Ale to iste je aj pri radiatoroch, ale v byte s radiatorom v zime som mala vlhkost +60% :D cize takyto problem nebol, ze by sme ho "videli"...
Odpovedať
@miriama0000 prach je vsade, je jedno ake kurenie. Len niekedy su lepsie podmienky na jeho zviditelnenie. Na tmavom povrchu nie je o nic viac prachu ako na blebom, len na tvamom ho skor zbadas. Ak nesvieti slnko v tom spravnom uhle, tak prachove ciastocky tam poletuju rovnako ako ked slnko zasvieti. Ak je v miestnosti maly pohyb tak prach sada rovnomerne, ked sa tam viac ludi hybe, rozvira vzduch a prach sa usadza v kutoch... Nad prachom este nikto nezvitazil (za normálnych prevádzkových pomerov v domacnosti, nie v specializovanych technologických zariadeniach), len nejak eliminoval jeho viditelnost
Odpovedať
Článok sa načítava...
@miriama0000 Z podlahovky prach nemame,ta je zaliata v betone.Prach mame z prostredia okolo.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@tamix Maximalne neodporucam, zoberu peniaze a nedokoncia zakazku!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Ake mate skusenosti ti co uz mate podlahove kurenie dlhsie? Mali ste nejake poruchy? Ako sa to potom riesilo? Lutujete, ze ste zvolili tento sposob kurenia? A aky sposob podlahove kurenia ste zvolili a preco? Viem, ze je to vela otazok ale potrebujem sa o tom dozvediet co najviac pred tym ako sa na pevno rozhodneme, ze do toho ideme. Najistejsie je to takto od ludi co maju priamu skusenost
Odpovedať
@peky1984 Ja na to nedám dopustiť. Teda neviem čo podľa teba znamená, že dlhšie ale tak my ho máme niečo vyše roka nemenila by som. Dokonca ho máme v byte a úplne bez problémov. Šetrí to miesto v byte lebo nemusíme mať na stenách radiátory a to je úplne iný pocit keď ti proste to teplo ide od nôh, aj v zime môžem behať po byte bosá
Odpovedať
@lucosina101 aha no ja by som to chcel prave do domu skor. ale je zaujimave celkom, ze mate podlahove v byte. to mate akym stylom spravene? akoze nejake elektricke alebo tak?
Odpovedať
@peky1984 mozeme si nejako pomoct, spolu to riesit ak chces... my mame v plane sa vratit po lete zo zahranicia a postavit si tu dom...tiez by som tam chcela podlahove kurenie lebo tu sme si na to zvykli a uz si neviem predstavit, ze by sme mali ine kurenie...len na slovenskom trhu sa uz moc nevyznam takze tiez by som ocenil nejake rady...
Odpovedať
Profilova fotka
Ja sa zase chcem opytat,napr.podlahove sa musi davat pod kuchynsku linku? Alebo sa moze v tej casti vynechat? Alebo pod vstavane skrine,postele a pod.
Odpovedať
@mravvcek je na tebe ako si spravis, mala by si vychadzat z projektu. Ja som pod linku dal a pod skrine nie, ale iba preto ze boli vo vyklenkoch izieb. Podla mna to nie je to najpodstatnejsie.
Odpovedať
@mravvcek Treba sa naozaj držať projektu ako vám to urobil projektant. Ale za mňa pokiaľ sa jedná o obvodovú stenu dala by som aj pod, a pokiaľ nie tak sa môže vynechať. Ale držte sa projektu!!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem,ok 🙂 budeme sa drzat projektu 🙂
Odpovedať
@leopapech jasne akoze ak sa dozviem nieco nove alebo teda budem mat nejake nove skusenosti tak sa o ne rad podelim, nerobi mi to problem. kde si idete stavat dom ak sa mozem spytat? alebo aspon, v ktorej casti slovenska?
Odpovedať
@peky1984 Áno je to elektrické. Dokonca my sme si to robili ako keby svojpomocne len zapojiť nám to prišiel profesionál. Ja som to hľadala na internete tiež, či je nejaká možnosť dať si podlahové kúrenie do bytu a nejak som sa preklikala k interclime, to je akože taká firma a oni riešia rôzne formy kúrenia a podobne. A oni tam mali také vykurovacie rohože čo vlastne iba rozložíš pod podlahu a hotovo. Ja sa síce do elektriny nevyznám ale ten čo nám to bol zapojiť hovoriť, že ani to zapojenie nie je ťažké a vlastne mu to ani dlho netrvalo. Takže my sme si dali takéto
Odpovedať
@peky1984 budem rad ak mi das vediet....v tychto veciach na slovensku mam trochu hokej... @lucosina101 aha no my to práve chceme do domu takže sme chceli skôr také klasické podlahové kúrenie...vieš aby aj náklady na bývanie potom neboli až tak vysoké...
Odpovedať
@leopapech Jaj tak to áno. Ale môže sa dať aj toto kľudne do domu. Ak teda chceš ale niečo iné tak naši si zase dávali do domu od nich grafénovú fóliu ako podlahové kúrenie. To funguje zase na trochu inom princípe ale keď ti mám pravdu povedať tak lepšie to asi máš vysvetlené na ich stránke ako keby ti to ja vysvetľujem. Ale viem, že to hreje po celej ploche narozdiel od normálneho podlahového kúrenia, čo je veľká výhoda. Keď im dokončili montáž tak to všetko prešli termo kamerou aby sa uistili, že všetko hreje tak ako ma a dokonca im potom poslali aj fotky toho
Odpovedať
@lucosina101 a to skusaju zakazdym?...a vo vsetkych miestnostiach?...a kolko stoji taketo kurenie, mohla by si sa ich spytat?...
Odpovedať
@leopapech Tak hovorili, že prešli celý dom normálne, všade kam to vlastne dávali aby mali istotu, že je všetko v poriadku pred tým ako na to pôjde podlaha. Ak by si chcel niečo viac o tom vedieť tak ich sem môžem potom poslať alebo prípadne ti môžem poslať do ipečky kontakt na nich
Odpovedať
@leopapech Posunul si sa niekam? Mas uz aspon nejake cenove ponuky spravene? @lucosina101 Cauko a prosim ta nevies ci moze byt takyto typ podlahoveho kurenia aj ked chceme mat v dome aj krb?
Odpovedať
@peky1984 Joj to ti neviem presne povedať, musela by som sa asi ich spýtať, lebo oni krb majú. Ale potom sa môžeš priamo spýtať ich, akože tej firmy či to už niekedy tak robili a či to nie je problém. Ale býva aj pri klasickom podlahovom kúrení v dome aj krb takže si myslím, že to pôjde. Asi sa len jednoducho nedá tam kde by mal byť krb. A tým, že si vieš potom v každej miestnosti regulovať teplotu zvlášť, si ho napríklad nemusíš zapínať tam kde budeš mať krb 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?