Akú krbovú vložku zvoliť?

Ahojte, mame predbežne vybraný tento model krbovej vložky https://www.krby-tuma.sk/p/8954/romot... Vedeli by ste mi povedať či sa jedna o kvalitnú vložku alebo poprípade ju máte niekto doma ? Krbovú vložku chceme do novostavby. Dakujem
Odpovedať
Nikto ?
Odpovedať
@karoli12 ahoj mame presne tuto od romotopu som spokojny . mame ju len chvílu kuril som asi 5 x kedže je leto sklo je čiste všetko v poriadku ...všetko som si robil sám celu obstavbu. .len doporucujem delene sklo nie ohybane .Pozri cenu ohybaneho ak by prasklo cital som o tom ze ludia maju problem s ohyb.sklom...Volba je na tebe .
Odpovedať
@dudo1801 dakujem veľmi pekne za info...zvolíme asi aj my delené sklo lebo predsa len je to nejakých 300€ rozdiel čo je celkom vysoká položka...ak by sa ti dalo poslal by si foto tvojho krbu aby som videl ako vyzerá už s obostavbou?
Odpovedať
@karoli12 K čomu ti bude 13.5kW vložka? Ja mám 5kW a aj z nej je po hodine horúco.
Odpovedať
@ruren kde je písané 13,5? Ved vo výkone píšu 2,9-7,4kW
Odpovedať
@karoli12 Asi som zle pozeral. Tá čo si dala link na ňu je 5 kW ako moja.
Odpovedať
Profilova fotka
@karoli12 delené sklo verzus ohýbané je rozdiel cca 300 €, no zároveň je rozdiel medzi vložkou netesnou a tesnou... A to pocítiš na regulácii, spotrebe paliva a hlavne na spotrebe čističov skla. Po jednej sezóne je 300€ fuč... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@karoli12 Kubík štiepaného dreva stojí okolo 45-55Euro + preprava. Väčšinou preprava vychádza na 15Euro. Čistič skla stojí cca 12 Euro, takže je dosť nereálne, aby ste mali zvýšené prevádzkové náklady ročne o 300 Euro ak si zvolíte delené skla namiesto ohýbaného. Skôr odhadujeme na max 20 Euro za rok, alebo menej. Zas ak sa Vám ohýbané sklo praskne tak určite budete mať zvýšené náklady o minimálne 300 Euro. Pravdou je, že pri ohýbaných sklách je tesnosť lepšia a tým pádom pri rohových, alebo trojstranných vložkách bočné strany sa pomalšie zašpinia. Preto pri tých máte vyšší komfort. Ak sa jedná o kvalitnú vložku, tak ani pri delených sklách nerozprávame o tragickom začiernení skiel, ale určite je medzi nimi rozdiel. Pri výbere vložky s ohýbaným sklom treba byť opatrný. Ak uvažujete nad vložkou s ohýbaným sklom, odporúčam radšej priplatiť za kvalitnú konštrukciu, nieže budete donútený vymieňať ohýbané sklá.
Odpovedať
Profilova fotka
Hlavne aby si mal vlozku ktora bude mat dostatocny vykon pre tvoj dom. To je zaklad. To ci ohybane sklo alebo delene, z pohladu cistenia skla by som povedal, ze pri tom nie je nejaky velky rozdiel. Vidim to v porovnani nas s kamaratom. Ale tak podstatna je kvalita a tiez zaruka.
Odpovedať
Nebál by som sa ani jedného ani druhého riešenia. Len je pravda, že pri ohýbanom je tá výmena skla aj drahšia aj komplikovanejšia, takže tam treba dávať pozor, najmä ak máš aj nejakého malého šintera doma 😄
Odpovedať
@xiomo Keby sme my na toto prizerali tak by sme si asi vobec krb nedavali, deti vyrastu rychlo a myslim ze sa da aby sa naucili uz od malicka ze maju byt opatrne tak ako sme aj my odnaucili ze je to pa, ze sklo pali ze nemaju chodit k nemu a chytat tak rovnako aj pri takychto hratkach musia pochopit, ze je to riziko. U nas ked sa chcu nahanat, blaznit, tak ich vysikujem na dvor a bez obav 🙂
Odpovedať
@dudo1801 no aj ja mam tu vložku ale consom v nej 3 krat kuril tak stále bol smrad v celom dome. Ako dlho a koľko krát si ju vypaloval?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@truly Este keby to bolo prvykrat tak by som povedala, ze vypalovanie. Ale to nie je taky dymovy smrad, co?
Odpovedať
@ifik5 určite viem ze som to nespravil akonsa ma, coize budem to musieť spraviť podľa návodu. 1,2 aj tretienzstooenie minulého roku som cítil smrad z tej vložky. A nie smrad dreva ale taky technický akonsa tu už neraz riešilo. Cez babie leto asi spravím všetko akonsa ma. Susedia majú inú vložku ale vravela mi ze 3 roky majú ten smrad doma.
Odpovedať
@truly bežný zápach z vložky trvá krátko pokiaľ sa vypáli farba, ak trvá stále muselo na nej ostať niečo horľavé od inštalácie, zápach citiť i vtedy ak sa dostane na vložku prach z nasávania ten pripáli, stačí ak sa v miestnosti fajčí-skondenzuje na vložke dym a máš v miestnosti pach ako v krčme
Odpovedať
@duzu nefajčím, prach by som skôr povedal. Lenze co s tým ďalej keď je to uzavreté. Nemôže tam byt prách z obstavby? Susedom to smrdí už 3 roky. Mne keď som slabšie kuril tak sa dalo ale akonáhle som priložil tak vetras celý dom ale ako píšem asi to vypálil podľa návodu lebo...
Odpovedať
@truly nemáš ani servisný otvor na dymovod alebo mriežku? dá sa povysávať , vyfúkať,z čoho máš obostavbu? tam nemá byť žiaden materiál s ktorého by sa prášilo
Odpovedať
@duzu noo nemám nemám. Tak z tých panelov ja neviem ako sa to vola. Vyzerá to ako tvrdený polystyren len je to ovšem niečo iné. Taka sivá doska hrubá tuším 5cm.
Odpovedať
@truly asi superizol mám ho tiež z toho sa isto nič neuvoľňuje
Odpovedať
@duzu nič skúsim podľa návodu a uvidime
Odpovedať
@truly Skusil si uz s tym nieco urobit? Ak mas superizol, tak z toho prach moze vznikat, viem ze ked my sme vyberali tak sme si zistovali aj o tychto materialoch a to je daco podobne jak krieda nie?
Odpovedať
@ifik5 neprišiel som ale chystám sa keď nebude doma nikto aby som vyvetrať. No ani nie. Teda majú niečo kriedove v hornbachu ale toto je trocha iné aspon pohľadovo netuším fakt
Odpovedať
@truly Tak potom daj info o tom, lebo to som prekvapena, lebo my sme sa doma s takymto problemom nestretli. Neviem, ja len co si spominam ze ked sme vyberali material tak toto co si pisal a este nejake dosky, ze maju zlozenie ktore sa podoba kriede. A ze jak cirkuluje vzduch, tak sa z materialu uvolnuje prach. A kedze drahy je alergik, tak este cosi take sme riskovat nechceli.
Odpovedať
Ma tu niekto teplovodnu krbovu vložku ? A akú ?
Odpovedať
@ifik5 neviem aký máš superizol, ja ho mám už 16r. ale žiaden prach,je to pevná doska nedrolí sa, prach sa ale dostane na vložku cez nasávanie- pripáli a ten cítiť, takže pred nasávacím otvorom musí byť stále čisto
Odpovedať
Nemáme tento materiál, ale ti píšem, len čo sme sa dozvedeli počas toho jak sme vyberali, nám dávali vermikulit, ten by mal byť antialergický a aj neprašný.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?