Akú krbovú vložku do bungalovu 155m2?

Dobry den Hladame vhodnu krbovu vlozku do bungalovu 155m2, straty okolo 7,5. Zapacili sa nam vozky od Bef- Start 7 alebo Optim 8. Mate niekto nejake skusenosti?....s Bef alebo konkretne so Start alebo Optim. Vykuri takato vlozka domcek? Dakujem
Odpovedať
pardon .....uzitkova plocha je 130m2....
Odpovedať
@erik2k Hlavne aby ste rozdistribuovali teplo! TS 7,5 kW je pre CELÝ dom v MRAZE. Takže keď zahicujete v krbe 8 kW pri TS 2 kW, je dobré, aby sa teplo dostalo aj inam ako do obyvky. Ináč budete musieť otvárať okná.
Odpovedať
@blacksr krb je situovany v strede domu takze teoreticky by teplo malo ist do obyvky jedalne kuchyne a vsetkych izieb. Rozmyslame nad prieduchmy len sa neviem rozhodnut ci treba ci nie... inak projekt je Laguna 38 od Promiprojekt, tak mozte posudit
Odpovedať
@erik2k U jednopodlažných domov to má efekt len vtedy, ak sa nechajú otvorené dvere do izieb. Do izby susediacej s krbom by som dala prieduch určite. Ak chcete rovnomernú distribúciu tepla po dome a bez pootváraných dverí, tak treba použiť ventilátor a kovové rúry vedené v strope. Alebo, ak plánujete riadené vetranie s rekuperáciou, tá Vám pomôže distribuovať teplo po dome rovnomerne. Veľké objemy vzduch však nesmiete hnať (ako pri vyššie spomínanom ventilátorovom riešení, ktoré honí v dome dokola stále ten istý vzduch), lebo by ste mali vzduch v dome suchý. Pre celý dom max. 100 m3 vzduchu za hodinu = 4 osoby. Nezvyšovať vzduchový výkon kvôli krbu, vetrať ako keby krb nebol. Tá distribúcia krbového tepla by bola len vedľajší efekt. ;-)
Odpovedať
Mám vložku Bef. Konkrétne túto: http://www.krby-bef.cz/cz/katalog-pro... Co sa tyka vykonu nie je to az taka silna vlozka. pravdu povediac je to skor imidzova vlozka (pravouhle sklo s vysuvom dohora). Kuril som s nou minulu zimu - to sme este nebyvali, len ked som chodil robit na stavbu, tak som v nej kuril. Krb mame robeny ako salavy (nie prieduchovy), cize okamzite teplo z krbu nebude, az ked sa naakumuluju salave platne. To je cca po 4-5 hod intenzivneho kurenia. Vtedy uz bol plast krbu( salava cast) horuca. Ale pri normalnom nakladani do krbu, by som ho asi takto nerozhajcoval. Vravim, pytala by sa asi silnejsia vlozka (aspon 8-10kW). Ja som krbom v tom case kuril v studenom dome - ked bolo vonku cca -15 C°, v dome som mal okolo 5 C°aby som mohol robit. Je rozdiel ked sa bude v dome udrziavat teplota okolo 18-20 C° a vtedy zakuris v krbe. Pocitove teplo bude potom silnejsie. Jednu vec vsak musim tejto vlozke vytknut. nema regulaciu vystupu do komina (skrtiacu klapku). tuto ma len na nasavani... znamena to ze ked je dobry mraz a komin chyti tah, nemozem uz krb viac uskrtit a v krbe to hori dost intenzivne....
Odpovedať
@jeris Viete poradit nejaku vlozku v cene okolo 1000Eur s klapkou a externym privodom vzduchu...?
Odpovedať
@erik2k ja mám tiež Bef Start 7. V zime som ho skúšal v studenom dome, po cca 6 - 7 hodinovom kúrení bolo v obyvačke 13 stupňov, ale vo vzdialených izbách cca 2-3 stupne. takže určite rozvody vzduchu. alebo slabšiu vložku a kúriť iba obyvačku a kuchyńu. táto má myslím 10 kW. ešte som ju neskúšal na dlhšie vykurovanie ale súhlasím s tým, že regulácia je slabšia. urobil som externý prívod vzduchu, takže v zime uvidím. obstavba izilačná s akumulačnou stenou.
Odpovedať
@martin1212 dik za prispevok.... nevies poradit nejaku lepsiu vlozku s klapkou v tejto pribliznej cene?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?