Sprchový žľab - montáž

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, som vo fáze, kedy mi budú robiť poter s podlahovým kúrením. Chcem mať sprchový kút bez vaničky iba so sprchovým žľabom. Ako mám postupovať? Kto má čo spraviť? Mám zvlášť skupinu, ktorá bude robiť poter s podlahovým kúrením + mám zvlášť skupinu, ktorá robí vodu + kanál a zvlášť obkladačkára. Kto má čo prichystať? Mám povedať aby keď robili poter tak mi nezaliali okolie sprchového kútu? Napojenie žľabu na odtok má robiť vodár alebo obkladačkár? Mám použiť originál spádové kliny alebo to mám nechať na obkladáčkara, ktorý spraví spád? Nemám v tom veľmi jasno, tak by ma potešilo, keby ste mi popísali Vaše postupy a dostali ma do obrazu. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@jancipe mame to presne tak - 2cm/m. Rychlo to odteka, je to fajn.
Odpovedať
@rebecca363 a nesmyka sa vám tam?
Odpovedať
Profilova fotka
@jancipe nie vobec, ale teda dlazbu mame taku jemne hrbolatu (dekor dreva), neviem co bude robit nejaka extremne hladka leskla dlazba... Ono to zas nie je nejaky extra sklon ze by si sa fakt citil "z kopca" ked tam vojdes. Vobec to nevnimas.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@chrobak7 Jak jste ty nožičky žlabu připevňovali k zemi? Já bych to měl přímo na hydroizolaci základové desky a nechci si ji provrtat ......(viz ilustrační foto)
Odpovedať
@walckiers veď hydroizolácia ešte pôjde na poter...
Odpovedať
@walckiers na zakladovu dosko s hydroizolaciou aj tak este sa dava tepelna izolacia a poter. Pred pokladkou dlazby sa dáva este tekuta lepenka neco taketo/www.heureka.sk/?h[fraze]=tekuta lepenka&gclid=EAIaIQobChMI2qrFy62u4AIVCs53Ch1IzQXjEAAYASAAEgIdcfD_BwE
Odpovedať
Tiez mam v plane dat si takyto sprchovaci kut bez vanicky nad vodne podlahove kurenie. Dnes som ale nasiel nieco zaujimave na nete. Ma stym niekto skusenosti? Ma to nejaky ucinok a da sa to skonbinovat s elektrokotlom? Dakujem. https://medenerozvody.cz/proc-med/set...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@chrobak7 ahoj,perfektny popis,velmi nam pomohol pri predstave ako to robit...jedna otazka len,detail...ked si daval na podlahove kurenie tu dosku ako salung,vyrezal si do nej otvory tam kadial vedu trubky? Lebo keby dosku len polozim na trubky tak mi pod nu zatecie anhydrid nie? dakujem
Odpovedať
@88kvietocek88 Ja mám cementový poter, ten tak netečie. Ale robili to majstri, takže neviem, či dosku rezali alebo nie. Ak chceš mať istotu, tak si to napasuj presne na tie trubky. Keď si ale pozrieš 4. fotku, tak to vyzerá, že doska bola rovná.
Odpovedať
@chrobak7 no ved to prave,ze sa mi zdala rovna a nechapala som tomu,ako to potom nezatecie...ale zda sa,ze trochu zatieklo, co je samozrejme nic,ale ty si mal cement a s anhydridom neviem,ten by total zatiekol...skusim teda vyrezat presne podla trubiek do tej dosky...dakujem 🙂👍
Odpovedať
@88kvietocek88 Dosku stačí položiť na trubky a na dilatačnom páse potom vyrezať tie otvory na trubky a poprelepovať.Ja som to tak teraz robil a nepretieklo nič (anhydrit).
Odpovedať

Odpovedať
Článok sa načítava...
@yakuza parada! diky moc,este zjednodusene 🙂 dakujem aj za ilustracne foto,pomohol si.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@chrobak7 Chcel by som sa spytat ako vam upevnili ten zlab ? By sa mal prisrobovat zo spodu avsak urcite asi nie do betonovej dosky, by sa porusila izolacia?
Odpovedať
@baldikos Kľudne vŕtaj. Hlavy skrutiek a okolie potom pretri akoukoľvek izolačnou hmotou na asfaltovej báze - napr. gumoasfalt.
Odpovedať
@baldikos Tam netreba nič skrutkovať. Ten žľab je zaliaty v betóne. To, čo tam vidíš, akože skrutky, to sú vyrovnávacie nožičky, tými sa nastavuje výška a potom sa celý žľab podleje betónom.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@tarbavalaba a ako kvoli comu maju byt trubky kurenia pod sprchou?
Odpovedať
@matus2108 aby bol sprchovy kut v zime teply rovnako ako zvysok podlahy. Niekto si to takto dava, niekto nie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, mám kúpený sprchový takýto sprchový žlab a chcem ho dať až ku stene. Zistil som, že ku stene sa dávajú žlaby so zahnutým zadným okrajom. Aký môže nastať problém ak tento priložím k stene? Pôjde tam napojiť hydroizoláciu?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@laserr147 Ako si to vyriešil? Mám podobný žľab a chcem ho dať natesno k obkladu. Ten izolačný pás by som nalepil na steny pod obklady, ale ten plech (límec) by musel byť na doraz k stene. Má cca 2cm a to sa mi zdá veľa na vrstvu hydroizolácie 2-3x, kleber a obklad.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?