Naša kúpeľňa návrh

Profilova fotka
Ahojte idem si po radu ohľadom rozloženia kúpeľne. Nakoľko ideme prerábať starú kúpeľňu kde je wc hneď ako sa otvoria dvere na očiach tak som začala trochu špekulovať o schovaní wc za murovanú polostenu( na foto je až po strop v tom programe sa mi ju nepodarilo spraviť menšiu )vedľa sprchového a na mieste kde momentálne máme wc by sme dali práčku a sušičku . Otázka znie ak by sa dal cca 100-110 cm široký sprchový + 10 cm stena ( chceme ho murovaný s skleneníma dverami ) bude stačiť priestor 80-90 cm na wc ak by bolo tak ako je na foto ? Stena má 2 metre a sprchový by sme chceli o vnútornom rozmere 110x90 alebo 100x90 + asi 10 cm hrubá stena. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Rozmery kúpeľne sú 200x315 cm
Odpovedať
@zuzkaorlikova s cim viete hybat? Ja to mam tak, ze otvorim dvere, zacina mi vana, tam kde mate pracku a susicku, je napojena murik,za murikom wc/(tam mam sirku medzi stenou a murikom tusim 80cm), ale mam ho na tej pravej strane otocene (viac schovate).. oproti WC moze byt sprchovy, umyvadlo...
Odpovedať
@zuzkaorlikova
Odpovedať
Dvere posunut viac, kludne aj opacne otvaranie.. Vedla dveri sprcha, mur, wc.. Oproti pracka susicka, susicka
Odpovedať
@zuzkaorlikova bezne sa dava sirka samostatneho vecka 90 cm takze myslim ze to bude vpohode. Budete mat este nejaje ine vecko? A vysku steny si vies tak menit ze kliknes na nu a das edit a tam su dva udaje. Jeden aka ma byt vysoka a druhy ako ma byt nad zemou. To si vies takto so vsetkym menit napr skrinku pod umyvadlo ked nechces mat na zemi a tak
Odpovedať
Profilova fotka
@hroma hýbať viem zo všetkým, nás čaká kompletná rekonštrukcia, ide mi o to či šírka cca 80 až 90cm bude stačiť na wc aby sme tam mali nejakú volnosť , teraz keď sadnem na wc tak mám priestor aj doľava aj do prava a tu by to bolo medzi dvoma stenama
Odpovedať
@zuzkaorlikova ja mam 75cm.. 🙂 a tiez medzi murikmi
Odpovedať
@zuzkaorlikova este ked tak na to pozeram tak nemas kde dvere sprchy otvorit. Prehodila by som mozno radiator s umyvadlo. Predpokladam ze umyvadlo bude so skrinkou, tak si to este nakresli. Ja si pomaham so skrinkou z kuchyne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@hroma dverami nepohnem tie sú už napevno to je jediné obmedzenie
Odpovedať
@zuzkaorlikova a keby bola pracka a susicka na sebe?
Odpovedať
Profilova fotka
@wivik to sme mali v prvom pláne hneď vedľa sprchového tam kde by som teraz chcela schovať wc
Odpovedať
@zuzkaorlikova napriklad nejak tak. Vacsi priestor v kupelni vznikol
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@wivik dvere by boli zásuvné alebo ak by to bolo podľa @hroma tak by mohol byť aj walk in
Odpovedať
Profilova fotka
@hroma takto?
Odpovedať
@zuzkaorlikova ano, len tem mur bude tvorit jednu cast sprchovehp kuta.. A od dveri sklo do 2/3.. A medzi sklom a murikom bude prechod do sprchy..
Odpovedať
Napr aj takto.. Ak je pracka sama, susicka je nad nou.. 🙂
Odpovedať
Ked bude umyvadlo oproti sprchovemu tak na prechod ostane mozno len 50 cm. Sirka kupelne 2000 minus 900 sprchovy minus 600 skrinka s umyvadlom ostava 500. Dost stiesnene to uz bude.
Odpovedať
@wivik skrinka s umyvadlom byva aj 45tka..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?