Kde umiestniť sprchový kút v kúpeľni 243x185?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím vás všetkých som tu nová tak neviem či môj príspevok bude správne napísaný. Jedná sa o to, že potrebujem v starej kúpele vymurovať sprchový kút pre ťzp z príspevkom UPSVR a kúpeľňa je malá s rozmermi 243x186. Chodím merám a nič mi nevychádza. Vie mi niekto poradiť. V kúpeľni bude práčka 60x60, umývadlo, radiátor a kút. 😉
Odpovedať
1
2
Takto nejako som to myslel
Odpovedať
@tanava samozrejme zasekat rurky do podlahy...bavime sa o rekonstrukcii kupelne v 21.storoci
Odpovedať
@tanava aby vosiel vozik do kupelne stacia dvere 70 cm? Ja by som mozno tie dvere dala von otvarave a radiator na stenu za dvere kde sa povodne otvarali. Murovala by som iba z jednej strany od bojlera aby pri vstupe vznikla manipulacna zona ze sa vojde s vozikom prakticky skoro do sprchoveho
Odpovedať
@wivik dvere stačia vozík má 65cm a toaletné kreslo 55cm. Dvere by šli do kuchyne kde je tiež málo miesta. Sú tam tri zárubne špajza,kupelka, chodba a ešte jedného stena okno do záhrady. Chalupa je stará 1952 a búrať moc nie lebo sa to celé zosype. A peňazí na takú rekonštrukciu niet
Odpovedať
Chcela som niečo takéto
Odpovedať
@wivik @tanava aj ja by som muroval len jednu stenu od bojlera, ale ked tam chce silou mocou chce tu stenu od dveri, kam chce dat radiator 🤷‍♂️ Ono to treba nakreslit v spravnych rozmeroch, ze ako to nakoniec bude najlepsie...lebo tre sa v tej kupelni aj vediet otocit, nielen vsetko nasekat, lebo nakoniec pri realizacii mozu prist prekvapenia, ze to vlastne ani nebude vhodne pre ztp
Odpovedať
@tanava asi by som to riesila ako je to na tom prvom obrazku. Prvy navrh ako som to predtym myslela. Druhy navrh podla foto
Odpovedať
@wivik dnes som na návrh Petra pracovala a dopadlo to takto
Odpovedať
Foto
Odpovedať
@tanava aku mierku si zvolila, nejak mi to nesedi. Si zvol bud jeden stvorcek ze bude 1 cm alebo 10 cm
Odpovedať
@wivik jeden štvorčeky je jedna obkladačky o rozmere 15x15
Odpovedať
@wivik máte pravdu na vami je o jeden pás navyše a tým pádom sa bojler posunie v ľavo o jeden štvorec t.j. 15 cm
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tanava ako radi wivik....strana stvorceka by v skutocnosti znamenala 10cm...lebo sice si sa teraz natrapila, ale zasa si tymi rozmermi mimo realitu, kukni si sirku vane (udavas 72 a podla stvorcekov je to skoro 90)....a tak dalsie veci detto....ale dobra sprava, ze to nevadi...tento stav, ktory tam mas teraz uz pozname a kreslit ho netreba...ked som hovoril o kresleni, myslel som o nakresleni noveho navrhu...niz ale mas stastie, wivik ti tu dala 2nove navrhy, osobne sa mi pozdava viac ten prvy, nepozdava sa mi sprchac pod oknom...
Odpovedať
@peter2728 rozmery sú správne 5x15 je 75 a jeden nie je celý takže 72. Wivik mi nákresmi pomohla a zadané už je ako sme sa bavili včera. Pod okno sprcháč nechcem ani ja. Ide sa podľa prvej foto s tým že dvere ostávajú a radiátor buď pod okno alebo ho posunúť ďalej k zárubni. Záleží na šírke radiátora. Teraz sme mali 6 článkov tak aby zodpovedal výkonu.
Odpovedať
@tanava no ja tam vidim 5 celych a siesty takmer cely 😄 zeby ma zrak klamal? 🤷‍♂️
Odpovedať
@peter2728 keď sa ma wivik pýtala na mierku že jej to nesedí som písala že je tam jeden pás navyše. Myslím že čítaš aj jej komentáre či? 😉
Odpovedať
@tanava ako, citam, tych nepresnosti na tom obrazku bolo viac, ale nebolo mojim zamerom ta za to drbat...pri takych navrhoch ta presnost je dobra v tom, ze si clovek vie predstavit, ci je ten priestor vyuzity dobre, ci to bude aj funkcne....pribliznu predstavu uz mas, zasiel by som do kupelnoveho centra, kde robia vizualizacie, aby ti spravili 3D navrh kupelne, vacsinou sa za to plati (aspon u nas v okoli) a potom ak u nich nakupis dany obklad a dlazbu, tak ti to odpocitaju z ceny(uctenku nezahadzovat!)... tam uz budes najlepsie vidiet, ako ta kupelna bude vyzerat, aj ked realita je nakoniec vzdy o kusok mensia 😂 uz poznam z vlastnych skusenosti...na papieri to vyzera velkoryso a vo finale je problem narvat pracku na miesto 😂 Zelam vela stastia s prerabkou a ked to bude hotove, kludne pridaj fotky tu do tejto diskusie, som na to zvedavy. Myslim, ze wivik ti dobre poradila s tym navrhom. Urcite by som siel do murovanej priecky sprchoveho kuta, nakolko tam mozes pripevnit aj nejake madla, ak by boli pre manzela potrebne (len potom netrafit potrubie)
Odpovedať
@peter2728 to som rada že si ma nechcel drbat za nepresnosť 😁 ja musím ísť podľa toho či mi Upsvr schvalil, takže tam musím murovať ale som aj chcela murovaný kút. Štúdium u nás nemáme a ja materiál kupovať nebudem lebo to musí ísť cez firmu na faktúru a každý má tých svojich dodávateľov. Takže by mi nič neodrátali. A pravda je taká že keby mal človek dostatok peňazí tak si to dá urobiť a o nič sa nestará. Veď prerabka takejto kúpeľne cca 3500 tak to už je dosť. A pravdu máš že iné to je na papieri a iné v skutočnosti. Ten môj posledný návrh už nie je platný išla som s ním aj s metrom do kúpeľne a zistila som že to nie je dobré. 😊 Dnes som vymyslela nový plán presne taký aký som nechcela. Oproti dverám bude kút 90x100 vychádza to do polovice okná. Tam sa vybuduje priečka do výšky 180 cm. Vedľa bude veľká práčka a pod bojlerom malá. A na stene kde sú dvere bude umývadlo, vedľa sa vymuruje malá priečka za ktorou bude toaletná stolička. Radiátor môže byť za stoličkou alebo na stene kde bola vaňa. Tá stena ostala voľná. Zajtra tu dám plánik. Teraz som už spokojná 😊 zatiaľ 😁
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?